تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انجمن هوانوردی علوم و فنون مازندران تشکیل می‎شود/دبیرخانه دائمی جشنواره ایجاد می‎شود

مسئول معارف و موزه جنگ هوانیروز گفت: انجمن هوانوردی علوم و فنون مازندران با حضور صاحب‌نظران هوایی و افراد متخصص این بخش تشکیل می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، نخستین جشنواره هوانوردی سیمرغ با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای پروازی مازندران با محوریت امیر سرلشکر خلبان احمد کشوری و شهید سرلشکر خلبان پرویز ذبیحی هم‌زمان با ایام‌الله دهه‌ فجر در این شهرستان برگزار می‌شود.

 

 

به همین منظور در ادامه مسیر جشنواره هوانوردی سیمرغ اعضای اعزامی از ستاد فرماندهی هوانیروز ارتش در شهرستان سیمرغ حاضر و از نزدیک محیط برگزاری جشنواره را مشاهده و برای حضور پررنگ هوانیروز در این جشنواره برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادند.

 

 

خلبان، جانباز و آزاده محمدابراهیم باباجانی، در حاشیه دیدار با رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی سیمرغ در گفت‌وگو با سیمرغ ما ، گفت: در این جشنواره بحث اصلی گرامیداشت یاد شهدا است و اگر شهدا را همواره در نظر قرار دهیم، خودشان کار را به‌پیش می‌برند.

 

 

وی ادامه داد: شهدا قطعاً حاضر و ناظر بر اعمال ما هستند و ما می‌خواهیم از آبروی این عزیزان در راستای ارزش‌ها استفاده کنیم.

 

 

مسئول معارف و موزه جنگ هوانیروز با بیان اینکه این جشنواره کار سخت و پیچیده‌ای است، خاطرنشان کرد: برای انجام این کار باید پشتکار و همت داشت.

 

photo_2016-01-28_18-47-08 (1)


 
باباجانی با اشاره به اینکه فضای بالقوه فراوانی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: این فضاهای بالقوه هنوز به فضاهای بالفعل مردم‌پسند تبدیل نشده‌است و وظیفه ما برای ایجاد این فضا در طول سال برگزاری جشنواره‌هایی برای جذب گروه‌های غیرحرفه‌ای و انجام کارهای تخصصی است.

 

 

وی با اشاره به استقبال امیر یاری فرمانده هوانیروز از این طرح، خاطرنشان کرد: هوانیروز می‌تواند در این دوره با انجام کار نمایشگاهی آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های فنی در زمینه بالگرد را ارائه دهد.

 

 

مسئول معارف و موزه جنگ هوانیروز با بیان اینکه در کنار برگزاری نمایشگاه هوانیروز توان برگزاری کلاس‌های آموزشی را نیز دارد، تصریح کرد: دبیرخانه می‌تواند به دبیرخانه دائمی تبدیل شود و در طول سال با دست‌اندرکاران، مجریان و متصدیان این برنامه برای برگزاری جشنواره‌ای بهتر در ارتباط باشد.

 

 

باباجانی با بیان اینکه کارگروه علوم و فنون هوانوردی استان مازندران باید تشکیل شود، گفت: این انجمن نیز برای ارتباط مرتبط با اعضای این انجمن، نیاز به یک دبیرخانه دارد.

 

 

وی افزود: از تجربه اعضا و افراد این انجمن برای پربارتر شدن این انجمن می‌توان استفاده کرد و حتی می‌توان برخی از غرفه‌های این جشنواره را به‌صورت دائمی برپا کرد.

 

 


مسئول معارف و موزه جنگ هوانیروز گفت: دیدگاه حرفه‌ای این صنعت را در کشور داریم اما هستند افرادی که این‌کاره هستند اما در کشور دیده نمی‌شوند که حرف‌های زیبایی در این زمینه‌ دارند.

 

photo_2016-01-28_18-47-35 (1)

وی ادامه داد: دانشگاه می‌تواند با ایجاد محیطی مناسب از این ظرفیت‌ها استفاده کند البته باید در این راستا از دیده و شده‌ها کمک گرفت شهرستان سیمرغ توانایی تبدیل به برند در این زمینه را دارد.

 

 

مسئول معارف و موزه جنگ هوانیروز با اشاره به برنامه‌های هوانیروز برای حضور در این جشنواره، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نخستین سال برگزاری این جشنواره است و ایجاد غرفه در نمایشگاه این جشنواره و به نمایش گذاشتن دستاوردهای فنی و پروازی و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی را در برنامه داریم.

 

 

وی تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم درباره این دو برنامه صورت گرفته و امیدواریم این دو بعد را به‌صورت کامل پوشش دهیم.

 

 

باباجانی با بیان اینکه با مسئولان مربوطه صحبت‌هایی جهت تشکیل انجمن هوانوردی علوم و فنون سیمرغ و مازندران شده‌است، گفت: این انجمن با استفاده از کسانی که در زمینه هوایی صاحب‌نظرند و تخصص دارند تشکیل می‌شود.

 

photo_2016-01-28_18-47-54 (1)


سرهنگ خلبان عابدین تقوی عضو مرکز مطالعات راهبردی و تحقیقات هوانیروز نیز در این دیدار، با اشاره به زمان برگزاری جشنواره، خاطرنشان کرد: این جشنواره درست در زمان پیک کاری و ایام‌الله دهه فجر در حال برگزاری است و حجم برنامه‌ها به‌صورت فشرده است.

 

وی با بیان اینکه برخی شرکت‌های حاضر در جشنواره با هدف تبلیغی و نشان دادن ظرفیت‌های خود در این جشنواره حاضر می‌شوند، اظهار کرد: هدف هوانیروز در این جشنواره به این موضوع مرتبط نمی‌شود و این‌یک امتیاز مثبت، برگ برنده و نقطه قوت است.

ارسال دیدگاه