تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ - ۲:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشتی سیمرغ نیاز به حمایت بیشتری دارد/دوست دارم به رکورد حمید سوریان دست پیدا کنم

قهرمان کشتی آزاد جوانان کشور گفت: دوست دارم مسئولین به باشگاه کشتی سیمرغ توجه و نگاه ویژه‌ای به این باشگاه و ورزش داشته باشند چراکه سیمرغ کشتی‌گیران به نامی را می‌تواند در سطح ملی و بین‌المللی پرورش دهد.

به گزارش سیمرغ ما، حدود کمتر از ۱۰ روز از رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جوانان عمومی کشور می‌گذرد.

 

این رقابت‌ها نتیجه و افتخارآفرینی خوبی برای کشتی شهرستان سیمرغ داشته و شایان حمزه کشتی‌گیر آزادکار جوان و آینده‌دار سیمرغ در وزن ۶۶ کیلوگرم به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست‌یافت. به همین منظور گفت‌وگوی دوستانه‌ای را با شایان حمزه ترتیب دادیم.

 

* سخت‌ترین کشتی با حریف مازندرانی بود

 

شایان حمزه در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جوانان عمومی کشور به‌عنوان یکی از مراحل انتخابی تیم ملی در روز ۲۹ دی‌ماه در خانه کشتی شماره دو تهران برگزارشده بود که موفق به کسب مقام قهرمانی شده‌ام.

 

photo_2016-01-23_17-12-38


وی با بیان اینکه در وزن ۶۶ کیلوگرم این دوره از مسابقات ۶۲ نفر وزن کشیدند، گفت: در این دوره با ۶ کشتی‌گیر به رقابت پرداختم.

 

حمزه با اشاره به اینکه در این رقابت‌ها حریفانی از استان‌های تهران، مازندران، گیلان، همدان و آذربایجان شرقی را پشت سر گذاشتم، تصریح کرد: در دیدار فینال با ضربه کردن حریف آذربایجانی توانستم به‌عنوان فنی‌ترین کشتی‌گیر این دوره از رقابت‌ها دست پیدا کنم.

 

وی با بیان اینکه ۱۲ سال مشغول به کشتی گرفتن است، اظهار کرد: از هفت سالگی کشتی‌ گرفتن را شروع کرده‌ام که در این سال‌ها توانستم عضویت در تیم‌های ملی نونهالان، نوجوانان و جوانان را به‌دست آورم و از سال ۸۹ به بعد نیز در تمامی مسابقات انتخابی تیم‌ ملی حضور داشتم.

 

حمزه افزود: سهمیه گرفتن در مازندران برای انتخابی تیم ملی بسیار سخت است و دلیل این سختی کشتی‌‌خیز بودن مازندران است.

 

وی به سخت‌ترین کشتی خود در این مسابقات اشاره می‌کند و می‌گوید: مشکل‌ترین کشتی را با حریف مازندرانی داشتم و در رقابت با این کشتی‌گیر امتیاز کمتری را نسبت به سایر کشتی‌ها کسب کردم.

 

photo_2016-01-23_19-41-07 (2)


حمزه در دبیرستان رشته ریاضی فیزیک را خوانده است و در دانشگاه نیز در حال خواندن رشته مهندسی نفت در دانشگاه پیام‌ نور ساری است.

 

وی در رابطه با نحوه درس خواندش می‌گوید: همیشه سوار بر درس بوده‌ام اما سال گذشته به خاطر رفتن به اردو مشکلات کوچکی برای من پیش آمد.

 

قهرمان کشتی آزاد جوانان کشور از علاقه خود نسبت به کشتی می‌گوید و ادامه می‌دهد: به کشتی خیلی علاقه دارم اما علاقه من به درس کمتر از کشتی نیست و دوست دارم در کنار کشتی درس را نیز ادامه دهم.

 

* سیمرغ بهترین رئیس هیئت کشتی استان را دارد

 

حمزه ضمن تشکر از زحمات مربیانش از ابتدا تا به امروز، اظهار می‌کند: قربان میرزاجانی و نادر ناظری در آموزش کشتی به من نقش مهمی داشته‌اند.

 

وی خاطرنشان کرد: رئیس هیئت کشتی شهرستان سیمرغ در تمامی مسابقات حضور داشته و حامی کشتی‌گیران است و با حاضر شدن در تمرینات از نزدیک بر روی وضعیت ما نظارت می‌کند.

 

photo_2016-01-23_19-42-14

 

قهرمان کشتی آزاد جوانان کشور با بیان اینکه مسعود واحدی به‌عنوان مربی نمونه این دوره از مسابقات انتخاب‌ شده است، تصریح کرد: واحدی یک رئیس هیئت نمونه نیز است و به‌جرأت می‌توان گفت در استان مثل او پیدا نمی‌شود.

 


* کشتی سیمرغ نیاز به حمایت بیشتری دارد

 

حمزه با اشاره به اینکه کشتی سیمرغ بسیار مستعد است، اظهار کرد: قهرمانان زیادی در تمامی رده‌های سنی در سیمرغ پرورش یافته‌اند.

 

وی در ادامه گفت: در یکی از سال‌های اوج کشتی سیمرغ، سه قهرمان کشوری داشته‌ایم و حال اگر مسئولان حمایت بیشتری از کشتی سیمرغ داشته‌ باشند، این ورزش در شهرستان به‌روزهای اوج خود برمی‌گردد.

 

photo_2016-01-23_19-42-31

 

قهرمان کشتی آزاد جوانان کشور تصریح کرد: قهرمانانی که امروز داریم، به‎خاطر زحمت خود بچه‌ها است.

 

 

* کشتی سیمرغ نیاز به حمایت بیشتری دارد

 

وی با اشاره به مشکلات تنها سالن کشتی سیمرغ، گفت: متأسفانه در این سالن از تجهیزات مناسب برخوردار نیستیم.

 

حمزه با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی سالن نداشتن تجهیزات بدن‌سازی است، اظهار کرد: تمرینات کشتی را در سالن کشتی انجام داده و برای انجام تمرینات بدن‌سازی هفته‌ای یک‌بار به سالن‌های بدن‌سازی می‌رویم.

 

photo_2016-01-23_19-42-54

 

وی بیان کرد: سرویس بهداشتی و حمام این سالن اصلاً از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و مسئولان اداره ورزش و جوانان سیمرغ باید مشکلات این سالن را حل کنند.

 

قهرمان کشتی آزاد جوانان کشور گفت: کشتی برای پیشرفت نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

 


* رسیدن به رکوردهای سوریان از اهداف من در کشتی است

 

حمزه با بیان اینکه از کودکی با حضور در تمرینات کشتی به این ورزش علاقه‌مند شدم، اظهار کرد: در حال ادامه این ورزش هستم و دوست دارم به رکوردهای حمید سوریان در این رشته دست پیدا کنم، این جزو هدف‌های من است.

 

وی الگوی اخلاقی خود در این رشته را مسعود واحدی معرفی کرد و گفت: واحدی از نظر من یکی از بااخلاق‌ترین کشتی‌گیران و مربیان ایران است.

 

قهرمان کشتی آزاد جوانان کشور ادامه داد: الگوی ورزشی من در رشته کشتی حمید سوریان است و دوست دارم به موفقیت‌های این کشتی‌گیر بزرگ دست‌یابم.

 

حمزه اضافه کرد: انتظارات شخصی از مسئولان ندارم ولی دوست دارم مسئولان به باشگاه کشتی سیمرغ توجه و نگاه ویژه‌ای داشته باشند، چرا که سیمرغ کشتی‌گیران به‌نامی را می‌تواند در سطح ملی و بین‌المللی پرورش دهد.

 

وی در پایان ضمن تشکر از پدر و مادر و مربیان خود، گفت: پدر و مادرم برای موفقیت من در این رشته زحمت بسیاری را متحمل شده‌اند و از آنها تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم زحمات‌شان را جبران کنم.

ارسال دیدگاه