تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸ - ۹:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رسانه‌ها و سایت‌های خبری کمک‌کار مسئولان اجرایی جشنواره هستند

فرماندار سیمرغ گفت: این انتظار می‌رود که همه افرادی که به‌نوعی درگیر این جشنواره هستند همکاری و همراهی لازم را در راستای برگزاری بهتر این جشنواره داشته‌باشند، رسانه‌ها و سایت‌های خبری نیز با انعکاس به‌موقع خبرهای این جشنواره کمک‌کار مسئولان اجرایی این جشنواره خواهند بود.

فرج‌اله یداله‌پور در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: جشنواره هوانوردی سیمرغ برای اولین‌بار به میزبانی شهرستان سیمرغ و دانشگاه جامع علمی کاربردی این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهداف این جشنواره، تصریح کرد: محور و مدار اهداف این جشنواره بزرگداشت یاد و خاطره خلبانان شهید استان مازندران با محوریت امیر سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری و امیر سرلشکر خلبان شهید پرویز ذبیحی است.

فرماندار سیمرغ به دیگر برنامه‌های اجرای نخستین جشنواره هوانوردی سیمرغ اشاره کرد و افزود: در کنار هدف اصلی این جشنواره بحث معرفی فرصت‌های کسب‌ و کار در حوزه هوانوردی در استان مازندران و همین‌طور ایجاد بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری در این حوزه را در قالب این جشنواره دنبال می‌کنیم.

این مسئول با اشاره به یکی دیگر از برنامه‌های محوری این جشنواره، بیان کرد: زمینی را با هدف برگزاری نمایشگاه در ارتباط با ارائه تجهیزات و ادوات پروازی و در راستای این جشنواره در دانشگاه جامع علمی کاربردی سیمرغ داریم، در این نمایشگاه دستاوردهای صنعت هوانوردی کشور در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد.

رئیس کمیته اجرایی نخستین جشنواره هوانوردی سیمرغ از برگزاری همایش تخصصی در این جشنواره خبر داد و گفت: این همایش در راستای معرفی فرصت‌های کسب‌ و کار حوزه هوانوردی است و در کنار این همایش نیز برگزاری کارگاه‌های آموزشی را نیز داریم که هماهنگی لازم برای حضور دانش‌آموزان شهرستانی در این کارگاه‌های آموزشی شده‌است.

وی ادامه داد: همایش تخصصی این جشنواره در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده هنر دانشگاه مازندران برگزار می‌شود.

یداله‌پور با اشاره به برگزاری بخش فن بازار در این همایش، خاطرنشان کرد: در این بخش آخرین دستاوردها و اختراعات و نوآوری‌ها به‌منظور جذب سرمایه‌گذار و تجاری‌سازی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار اجرای برنامه‌های مختلف در این جشنواره برگزاری عملیات پروازی با هواپیماهای فوق سبک، کایت، کایت موتوردار، پاراموتور و پهباد را نیز با بهره‌گیری از فرودگاه بیشه‌کلا و در صورت مناسب‌بودن شرایط جوی داریم.

یداله‌پور اضافه کرد: شاهد اجرای برنامه‌های بسیار خوب و نو برای اولین‌بار در شهرستان و در این جشنواره هستیم و امیدواریم بتوانیم با بهره‌گیری از توان همه دستگاه‌ها شاهد برگزاری جشنواره خوب و باشکوهی بوده و به‌ تمامی اهداف تعیین‌شده دسترسی پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم با مجموعه دستگاه‌های استانی که در راستای برگزاری عملیات هوایی تأثیرگذار هستند انجام شده‌است، اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم با فرمانداران شهرستان‌های هم‌جوار جهت انجام کارهای تبلیغاتی این جشنواره صورت گرفته‌است.

یداله‌پور با اشاره به موضوع تبلیغات جشنواره هوانوردی سیمرغ، تصریح کرد: برای انجام تبلیغات این جشنواره قرار است با توجه به شرایط جوی پروازی بر فراز شهرهای فریدون‌کنار، بابلسر، بابل، جویبار، قائم‌شهر و سیمرغ انجام شود و اعلامیه‌ها و تراکت‌های تبلیغاتی این جشنواره از طریق پرواز توزیع شود.

فرماندار سیمرغ از برگزاری این جشنواره ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدواریم شاهد برگزاری این جشنواره در سطح ملی در شهرستان سیمرغ باشیم.

این مسئول افزود: این انتظار می‌رود که همه افرادی که به‌نوعی درگیر این جشنواره هستند همکاری و همراهی لازم را در راستای برگزاری بهتر این جشنواره داشته‌باشند، رسانه‌ها و سایت‌های خبری نیز با انعکاس به‌موقع خبرهای این جشنواره کمک‌کار مسئولان اجرایی این جشنواره خواهند بود.

یداله‌پور خاطرنشان کرد: مجموعه مدیران شهرستان و استان به‌عنوان میهمانان این مراسم دعوت شده‌اند و امیدواریم همه دوستان برای این جشنواره وقت گذاشته و شرکت کنند.

وی بیان کرد: تعدادی از چهره‌های ملی نیز به این مراسم دعوت‌شده‌اند ازجمله معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان و امیر سرتیپ خلبان هوشنگ یاری فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر همکاران‌شان برای حضور در این مراسم دعوت‌ شده‌است، بنای کار بر این است که دکتر ستاری سخنران اصلی این برنامه باشند، از استاندار نیز دعوت‌شده که برنامه اختتامیه با سخنرانی ایشان به‌پایان برسد، البته باید گفت این برنامه‌ها قطعی نشده و امکان تغییر در آن وجود دارد.

فرماندار سیمرغ در پایان گفت: این جشنواره با توجه به اینکه تجربه اول ما است ولی با این وجود تا به‌حال برنامه‌های جشنواره به‌خوبی  پیش رفته و مجموعه دوستان دخیل در این جشنواره تلاش خوبی داشتند و امیدواریم شاهد برگزاری هرچه باشکوه‌تر همه بخش‌های این جشنواره باشیم.

ارسال دیدگاه