تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸ - ۱:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یک‌هزار گروه جهادی سال آینده نقاط محروم استان را رصد و برای رفع محرومیت‌ها تلاش می‌کنند

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه براساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است یک‌هزار گروه جهادی سال آینده نقاط محروم استان را رصد و برای رفع محرومیت‌ها تلاش کنند، گفت: این فعالیت در نیمه‌نخست سال ۹۵ اجرا می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد پشتیبانی محرومیت‌زدایی شهرستان، گفت: یکی از دغدغه‌های امام بزرگوار و رهبر معظم انقلاب و همه متصدیان نظام از ابتدای پیروزی انقلاب تا به این ساعت و در آینده استحکام ساخت درونی نظام اسلامی بوده است.

 

وی با بیان اینکه تئوری امام خمینی (ره) در حکومت، اداره حکومت از سوی مردم بود، افزود: نهادهایی که امام راحل ایجاد کردند نشان از آن دارد که افکار امام خمینی (ره) تا چه حد به واقعیت و مردم نزدیک بود.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه هر کجا که از تفکر امام راحل دور شدیم ضربه‌اش را نیز خوردیم و هر زمانی که به تفکرات ایشان نزدیک شدیم، نتایج مثبتش را نیز دریافت کردیم، تصریح کرد: البته استفاده از فرمایشات امام خمینی (ره) و نگرش ایشان فقط خاص کشور ما نیست و بیشتر کشورهای آزادیخواه سعی می‎کنند از تفکرات ایشان برای پیشبرد اهداف دینی و اسلامی استفاده کنند.

 

این مسئول با اشاره به گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: مسئولان تلاش بسیار زیادی را برای عمران و آبادانی کشور به خرج می‌دهند ولی به لحاظ فشارهایی که دشمنان به ما وارد کردند، مردم در فشار و مضیقه قرار داشتند.

 

شریعتی با اشاره به اینکه براساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است یک‌هزار گروه جهادی سال آینده نقاط محروم استان را رصد و برای رفع محرومیت‌ها تلاش کنند، گفت: این فعالیت در نیمه‌نخست سال ۹۵ اجرا می‌شود.

 

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف پیش رو سهم هر شهرستان با توجه به توانایی‌های هر شهرستان تعریف شده است، خاطر نشان کرد: مشارکت مردم همراه با دستگاه‌های اجرایی و با استفاده از توانایی‌های نیروهای بسیجی لازمه کار است، زمینه را برای تحقق این اهداف فراهم می‌کند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه نخستین‌ کاری که باید در این راستا انجام شود ساختارمند کردن ستاد پشتیبانی اردوهای طرح هجرت است، گفت: عرصه‌یابی و شناسایی عرصه‌ها، تبدیل هر فعالیت به یک پروژه شناسنامه‌دار و تعیین کمیته شناسایی عرصه بسیار مهم است.

 

وی در این زمینه از تشکیل کمیته‌های چهارگانه شامل ساختارمندکردن ستاد پشتیبانی، کمیته منابع انسانی، کمیته مشارکت‌های مردمی و کمیته نظارت و بازرسی خبر داد و خاطرنشان کرد: عرصه‌ها و کمیته‌های تعریف‌ شده برای نخستین سال به شکل نظام‌مند و هدف‌مند در حال اجرا است.

ارسال دیدگاه