تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۸ - ۰:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

در عرصه سازندگی از ظرفیت بسیج سازندگی باید استفاده کرد

فرماندار شهرستا سیمرغ گفت: باید در عرصه سازندگی با بهره‌گیری از ظرفیت بسیج سازندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و سازندگی تلاش کرد.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یداله‌پور شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد پشتیبانی محرومیت‌زدایی شهرستان با گرامیداشت حماسه مردم آمل در روز ۶ بهمن، افزود: ۶ بهمن یکی از روزهای ماندنی تاریخ انقلاب اسلامی است، این روز، روزی است که مردم آمل با حضور حماسی و مقاومتشان طرح و نقشه منافقین را خنثی کردند.

 

وی با بیان اینکه شروع کار طرح هجرت در سال ۷۹ با فرمان مقام معظم رهبری زده شد و هدف عمده این طرح بهره‌گیری از توانمندی نوجوانان و جوانان برای سازندگی کشور بوده است، افزود: این طرح الگوی موفقی برای به‌کارگیری جوانان در عرصه سازندگی کشور است.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با بیان اینکه باید به این طرح نگاه ویژه‌ای داشت، خاطرنشان کرد: طرح هجرت از جمله طرح‌هایی است که باید اجرا شود و در شهرستان سیمرغ نیز که به‌نوعی شهرستان تازه تاسیس است، دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را برای اجرای این طرح انجام دهند.

 

وی با اشاره به اینکه طرح هجرت توانایی تقویت پایه‌های اعتقادی و ایمانی جوانان را دارد، تصریح کرد: تقویت روحیه همکاری و تعاون در نوجوانان و جوانان از دیگر مزیت‌های این طرح است و باید از ظرفیت‌های این طرح در عرصه‌های علمی و عمرانی استفاده شود.

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه این طرح فرصت مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان است، خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش در این زمینه وظیفه سنگینی بر دوش دارد چون طرح هجرت حس خودباوری و اعتمادبه‌نفس را در جوانان تقویت می‌کند و باعث افزایش روحیه خودباوری در جوانان می‌شود.

 

وی تصریح کرد: همه باید کمک کنیم تا این طرح در روستایی شهرستان اجرایی شود، چرا که اجرای این طرح در روستاهای شهرستان موجب توسعه روستاها می‌شود.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه‌های شهرستان برای اجرای این طرح همکاری لازم را با ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان داشته باشند، تصریح کرد: هر کجا که نیاز به حضور فرمانداری است، تمام‌قد و با تمام توان حضور پیدا می‎کنم تا این طرح در شهرستان سیمرغ عملیاتی شود.

 

وی با تأکید بر جدی گرفتن این طرح، افزود: در طرح هجرت باید از توان نسل جوان و نوجوان شهرستان در بحث سازندگی و اجرای پروژه‌های عمرانی و آموزشی استفاده کرد.

 

یداله‌پور در پایان خاطر‌نشان کرد: باید در عرصه سازندگی با بهره‌گیری از ظرفیت بسیج سازندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و سازندگی تلاش کرد.

ارسال دیدگاه