تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ - ۱۹:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ناوشکن البرز به کدام ناو آمریکایی اخطار داد+جزئیات و تصاویر

نیروی دریایی ارتش با اخطار به رزمناو آمریکایی آن را مجبور به دور شدن از محل برگزاری رزمایش ولایت ۹۴ کرد.

 

به گزارش سیمرغ ما، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان برگزاری رزمایش ولایت ۹۴ که در منطقه شرق تنگه هرمز تا مدار ۱۰ درجه شمالی شمال اقیانوس هند در حالی برگزاری است، به یک فروند رزمناو آمریکایی که وارد آبهای محل رزمایش شده بود، اخطار داد و ناو آمریکایی را مجبور به ترک این منطقه کرد.

 

 

بنا بر اطلاعات رسیده به خبرنگار فارس، یگان‌های نداجا به رزمناو یو‌.اس.اس مونتری با شماره بدنه CG61 اخطار داده است.

 

 

 

 

این رزمناو با ۱۷۳ متر طول و ۱۶٫۸ متر عرض دارد و بیشینه سرعت ۳۲٫۵ گره دریایی (۶۰ کیلومتر در ساعت) از جمله شناورهای کلاس «تایکاندروگا» آمریکاست که مجهز به موشک‌های کروز هستند.

 

 

 

 

این کلاس از ناوهای آمریکا می‌توانند موشک‌های «تاما هاوک» و «استاندارد» را برای مقابله با اهداف مسافت بلند شلیک کنند. همچنین این ناوها با حمل بالگرد و همچنین سامانه‌های راداری خود، قادر به انجام مأموریت ضد زیردریایی هستند.

 

 

 

 

به گزارش فارس، این رزمناو آمریکایی با اخطار ناوشکن جمهوری اسلامی ایران «البرز» با شماره بدنه ۷۲ مجبور شده از محل رزمایش نیروی دریایی ارتش دور شود.

 

 

ناوشکن البرز

 

 

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز دراین باره گفته است: از آنجا که پیش بینی می شد آمریکایی ها برای کسب اطلاع از تاکتیک های ما به منطقه رزمایش نزدیک شوند، یک بار توسط هواپیمای گشت دریایی و یک بار هم از طریق ناوشکن البرز به آنها اخطار داده شد و آنها هم منطقه را ترک کردند.

 

 

وی گفت: شناور بیگانه با یگان پروازی خود به نزدیکی آبهای محل رزمایش آمده بود.

 

 

سیاری گفت: از آنجا که در این رزمایش ما از مهمات و تجهیزات جنگی از قبیل موشک و اژدر استفاده می‌کنیم، اخطار داده‌ایم که شناورهای بیگانه چه تجاری و چه رزمی نزدیک نشوند تا آسیبی نبینند.

 

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: گویا هنوز قدرت دریای ایران برای برخی قابل باور نیست لذا سعی می کنند تا از نزدیک از اقدامات و توانمندی های ما مطلع شوند.

 

 

نکته جالب این است که در روزهای گذشته، نیروی دریایی سپاه پاسداران نیز به این شناور آمریکایی اخطار داده بود.

 

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه