تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ - ۲۲:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آموزش و پرورش در کنار تعلیم علم به تربیت اسلامی نیز توجه کند

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه در کنار تعلیم باید تربیت اسلامی نیز مدنظر قرار گیرد، گفت: تنها در سایه منویات اسلام می‌توانیم جامعه را از گزند انحرافات دور کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، آیت‌الله نورالله طبرسی بعد از ظهر امروز در دیدار با مسئولان آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه معلمی شغل شریفی است که زحمات زیادی برای این قشر نیز دارد، اظهار کرد: همه انسان‌های فرهیخته به نوعی مدیون معلمان هستند و این اقشار حق بزرگی بر گردن مردم دارند و باید حق معلمان بیشتر ادا شود.

 

 

وی با اعلام اینکه در کنار تعلیم باید تربیت اسلامی نیز مدنظر قرار گیرد، افزود: تنها در سایه منویات اسلام می‌توانیم جامعه را از گزند انحرافات دور کنیم.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه معلمان در کنار تربیت باید به کاهش معضلات اجتماعی نیز توجه کنند، تصریح کرد: ریشه بسیاری از ناهنجاری‌ها اجتماعی در توجه کم‌رنگ به مسائل معنوی است و با معنویت در جامعه طلاق ریشه‌کن می‌شود.

 

 

وی با اعلام اینکه ریشه بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی نداشتن آموزش اجتماعی است، گفت: اگر تعلیم و تربیت در مدارس اثرگذار شود میزان جرم، طلاق و اعتیاد در جامعه کاهش می‌یابد.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران با اعلام اینکه مدرسه باید الگو مناسبی برای آینده کشور ترسیم کند،افزود: طرح تربیت مدارس باید بنیادی شود تا دانش‌آموز پس از فارغ شدن از مدرسه به سمت ناهنجاری‌های اجتماعی گرایش پیدا نکند.

 

 

وی با بیان اینکه الگو مناسبی برای تربیت جوامع بشری در مدرسه ارائه نکردیم، گفت: الگو دینی باید در مدارس به صورت ریشه‌ای احیاء شود.

 

 

طبرسی با اشاره به اینکه اثرات اقدامات تربیتی باید در درازمدت خودنمایی کند و اقدام موقتی در جامعه اثربخش نیست، اظهار کرد: اگر مدرسه الگو مناسبی برای نسل‌ها نداشته باشد، اصلاح دانش‌آموز پس از فراغت از مدرسه در محیط‌های بیرون و دانشگاه ناممکن است.

 

 

نماینده ولی‌ فقیه در مازندران با اشاره به اوضاع نامناسب وضع زباله در استان افزود: برخی از مشکلات اجتماعی در عدم تعلیم و تربیت مناسب است.

 

 

وی در پایان با اعلام اینکه محیط‌زیست که به محیط‌ایست در استان تبدیل شد، گفت: در هر مکان قرار است آبادانی انجام شود مسئولان این بخش می‌خواهند جلوی پیشرفت را بگیرند این در حالی است که شهرهای استان به هم تنیده شده ولی چهره شهرهای استان از لحاظ نظافت بسیار نامناسب است که بخشی از مشکلات به دلیل عدم آموزش مناسب است.

 

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه