تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴ - ۰:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

به منظور آشنایی دانش‌آموزان با انفاق طرح «یک کلاس یک حامی» در مدارس سیمرغ اجرا می‌شود

مدیر کمیته امداد شهرستان سیمرغ گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که با اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ بسته شد طرح یک کلاس یک حامی در مدارس این شهرستان اجرا می‌شود.

علی‌مراد نصوری در گفت‌وگو با سیمرغ ما اظهار کرد: با هماهنگی و تفاهم‌نامه‌ای که با اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ بسته شد طرح یک کلاس یک حامی در مدارس شهرستان سیمرغ اجرا می‌شود.

 

وی بیان داشت: در راستای این طرح نشست‌های مختلفی را با مسئولان اداره آموزش‌وپرورش و مدیران یکی از مدارس شهرستان داشته‌ایم به تشریح و تبیین این طرح پرداخته‌ایم.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سیمرغ خاطرنشان کرد: قصد این طرح این است که از ابتدای دوره جوانی و نوجوانی، دانش‌آموزان را با موضوع مهم انفاق، کمک به نو دوستان و کمک به افراد نیازمند جامعه آشنا کند.

 

وی با بیان اینکه پیگیری‌های لازم برای اجرای این طرح در حال اجراست، اظهار کرد: تا پایان سال این طرح در تمامی مدارس شهرستان اجرایی می‌شود.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در هر کلاس نماینده‌ای انتخاب می‌شود و این نماینده ماهانه مبالغی را هرچند کم جمع‌آوری می‌کند و این مبالغ با مدیریت کمیته امداد به‌حساب یکی از خانواده‌ها نیازمند هستند واریز می‌شود.

 

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ نیز درباره طرح یک کلاس یک حامی در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: طرح یک کلاس یک حامی با همکاری کمیته امداد در مدارس شهرستان سیمرغ کلید خورده و اجرا می‌شود.

 

فرامرز رحیمی افزود: در راستای خدمت‌رسانی به نیازمندان و مددجویان زیرپوشش کمیته امداد، طرح یک کلاس و یک حامی به‌منظور فقرزدایی و تکریم همنوعان نیازمند و دستگیری از فرزندانی که از نعمت ارزشمند پدر محروم هستند در تمام مدارس سیمرغ اجرایی شد.

 

این مسئول تصریح کرد: در اطراف‌ و اکناف جامعه ما هستند افرادی که نیازمندند اما در عین‌ حال حیا و عفت مانع از بروز نیازمندی‌های ضروری آن‌ها می‌شود.

 

وی ادامه داد: این افراد حاضرند شب را گرسنه به صبح برسانند اما راضی به بیان مشکلات و فقر خود نیستند.

 

رحیمی با اشاره به اینکه مسلمان بودن ما حکم می‌کند تا نسبت به شناسایی و رفع مشکلات مالی و معیشتی آن‌ها اقدام کنیم، اظهار کرد: فرهنگیان و دانش‌آموزان در این عرصه درگذشته و حال تلاش‌های زیادی کردند.

 

وی با بیان اینکه تلقی اینکه محرومیت‌زدایی مختص افراد و ادارات خاصی است و اختصاص به ارگان‌های خاصی دارد نادرست است، خاطرنشان کرد: هرکس در هر حیطه‌ای که توان دارد باید همت کند تا جامعه را از این بحران نجات دهد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه هدف برگزاری طرح یک کلاس یک حامی در تمامی مدارس شهرستان افزایش همدلی در جامعه است، تصریح کرد: ضروری است در سالی که مزین به همدلی و هم‌زبانی است همگان در عرصه محرومیت‌زدایی به همنوعان همکاری کنیم.

 

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ گفت: این طرح نیز بخشی از بیان همدلی در جامعه اسلامی و ایرانی است که از گذشته در وجود ما نهادینه‌ شده است.

 

ارسال دیدگاه