تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴ - ۰:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم تشکیل کارگروه امنیت غذایی در شهرستان سیمرغ

معاون فرماندار سیمرغ در جلسه جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام گفت: عدم تشکیل کارگروه امنیت غذایی به‌هیچ‌وجه خوب و قابل‌پذیرش نیست و می‌توان گفت که بهداشت شهرستان رهاشده است.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در جلسه جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام، با اشاره به عدم تشکیل کارگروه امنیت غذایی در شهرستان، تأکید کرد: عدم تشکیل این کارگروه به‌هیچ‌وجه خوب و قابل‌پذیرش نیست و می‌توان گفت که بهداشت شهرستان رهاشده است.

 

 

وی در ادامه افزود: این انتقاد به مرکز بهداشت وارد است و این نیز موضوع قابل‌پذیرش نیست. دوستان نیز باید در این موضوع تجدیدنظر بکنند. ما زیر حمایت دولت قرار داریم و دولت نیز باکسی شوخی ندارد. شبکه بهداشت از دستگاه‌های حساس در یک شهرستان است و این موضوع قابل مصالحه نیست و در رابطه با این موضوع از کسی نمی‌گذریم.

 

 

معاون فرماندار سیمرغ بابیان اینکه مدیران مسئول در رابطه با این موضوع باید تنشان بلرزد و به مردم پاسخگو باشد، تصریح کرد: یک مسئولیت مدیریتی را قبول کرده باید این بحث‌ها را نیز جمع کند و خدمت صادقانه داشته باشد.

 

 

وی ادامه داد: این موضوع اصلاً درست نیست که با هزینه‌های میلیاردی یک فضا و مکان با تمامی امکانات و تجهیزات آماده شود برای خدمت به مردم اما متأسفانه برخی بی مدیریتی‌ها باعث عدم استفاده از این فضا شود.

 

 

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از بحث‌هایی که در شورای بهداشت و امنیت غذایی شهرستان مطرح می‌شود بحث انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام است و خوشبختانه با گزارش‌هایی که اعلام شد شهرستان سیمرغ در رابطه با این موضوع شهرستان پاکی است.

 

IMG_3736

 

وی افزود: با توجه به اینکه در استان خاصی زندگی می‌کنیم که احتمال ورود دام از دیگر نقاط به آن فراهم است باید نظارت‌ها مستمر باشد و هماهنگی لازم با همکاران و دستگاه‌های ذی‌ربط باید برقرار باشد. اداره دامپزشکی شهرستان تلاش کند تا بحث واکسیناسیون دام‌ها در دامداری‌های کوچک و سنتی نیز صورت گیرد.

 

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه شهرستان سیمرغ، شهرستان پاکی درزمینهٔ طیور است، اظهار کرد: باید مراقب طیور وارداتی نیز بود چراکه احتمال خطر در این طیور وجود دارد البته نباید اجازه عرصه طیور زنده در شهرستان خصوصاً در روستاها داده شود.

 

 

وی در ادامه با تأکید بر تشکیل کمیسیون بهداشت در روستاها، گفت: بخشداری‌ها با همکاری مرکز بهداشت، کمیسیون بهداشت را بر اساس دستورالعمل‌های موجود تشکیل دهند.

 

 

معاون فرمانداری شهرستان سیمرغ بابیان اینکه منطقه شهری باید تحت مدیریت شهرداری قرار داشته باشد، تصریح کرد: تصرف معابر عام و پرورش طیور زیبنده شهر نیست. شهرداری در اولین فرصت واردشده و این مناطق را شناسایی کند و با توجه به اینکه اخطار و احضاریه‌های لازم توسط شبکه بهداشت ابلاغ‌شده است به‌عنوان متولی شهر وارد.

 

 

این مسئول در پایان خواستار انجام پیگیری‌های لازم برای استقلال شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیمرغ شد.
 

ارسال دیدگاه