تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۲ - ۲۱:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حسرت المپیک‌مان ۴۴ ساله شد/ المپیک کجایی، دقیقا کجایی؟

تیم فوتبال امید ایران در وقت‌های اضافه مقابل ژاپن شکست خورد تا حسرت حضور در المپیک برای فوتبال کشورمان ۴۴ ساله شود.

به گزارش سیمرغ ما، تیم فوتبال امید ایران از ساعت ۱۷ در مرحله یک چهارم نهایی مقدماتی راه‌یابی به المپیک ۲۰۱۶ به مصاف تیم ژاپن رفت که مسابقه در ۹۰ دقیقه وقت قانونی با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود. در نهایت تیم ایران با نتیجه ۳ بر صفر بازی را به ژاپن واگذار کرد تا ملی‌پوشان امید ایران از صعود به نیمه نهایی باز بمانند.

 

در دقیقه ۲ مسابقه امیرراسلان مطهری با عبور از مدافع ژاپنی خود را در موقعیت گلزنی قرار داد که شوت او را دروازه‌بان ژاپن به کرنر فرستاد و ضربه کرنر نیز تبدیل به یک فرصت عالی گلزنی برای ایران شد که ضربه سر کریمی با اختلاف اندکی از بالای دروازه ژاپن به بیرون رفت.

 

تیم امید ژاپن در دقیقه ۵ صاحب موقعیت گلزنی شد و دو کرنر پیاپی روی دروازه ما زد.

 

در دقیقه ۱۰ ضربه کاشته ژاپن را اخباری دروازه بان ایران به خوبی مهار کرد.

 

در دقیقه ۱۱ شاهین ثاقبی در محوطه جریمه ژاپن صاحب توپ شد اما توپ به خوبی روی پایش جفت و جور نشد تا ضربه قیچی برگردانش تکمیل شود.

 

در دقیقه ۲۲ شوت بازیکن ژاپنی با اختلاف کمی از کنار دروازه ما به بیرون رفت.

 

در دقیقه ۳۳ ژاپن یک ضربه کاشته دیگر روی دروازه ایران زد که ضربه سر بازیکن ژاپنی با اختلاف نسبتا کمی از کنار دروازه ما به بیرون رفت.

 

در دقیقه ۳۷ ایران صاحب چهارمین موقعیت گلزنی خود در این نیمه شد که مطهری قدر فرصت به دست آمده را ندانست و با بی‌دقتی به توپ ضربه زد که توپ به بیرون رفت.

 

در دقیقه ۴۵+۱ ایران پشت محوطه جریمه ژاپن صاحب ضربه کاشته شد که این ضربه را کریمی روی دروازه ژاپن ارسال کرد که دروازه بان  حریف توپ را برگشت داد.

 

نیمه دوم:

 

در نیمه دوم دو تیم محتاط‌تر بازی را شروع کردند و بازیکنان ایران بیشتر به دنبال حفظ توپ بودند. تا دقیقه ۵۲ موقعیت گلی روی دروازه‌ها خلق نشد.

 

در دقیقه ۵۳ شوت مطهری را دروازه‌بان ژاپن مهار کرد.

 

در دقیقه ۵۷ ضربه سر محمدی به تیرک افقی دروازه ژاپن خورد و مدافعان توپ را به کرنر فرستادند و از این ضربه کرنر هم حاصلی نصیب تیم ما نشد.

 

در دقیقه ۵۸ شوت مطهری از کنار دروازه ژاپن به بیرون رفت.

 

تا دقیقه ۶۰ ایران ۵۶ درصد صاحب توپ بود و ژاپن مالکیت ۴۶ درصدی داشت.

 

در دقیقه ۶۵ ژاپن صاحب یک ضربه کرنر شد که این کرنر حاصلی برای این تیم نداشت.

 

تا دقیقه ۷۰ بازیکنان ایران مرتکب ۱۳ خطا و بازیکنان ژاپن مرتکب ۶ خطا شدند.

 

در دقیقه ۷۲ ژاپن صاحب یک ضربه کرنر شد که توپ روی سر کاپیتان ژاپن اندو فرود آمد و ضربه او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

در دقیقه ۷۵ ژاپن در جناح راست محوطه جریمه ایران صاحب یک ضربه کاشته شد که این ضربه حاصلی برای ژاپن نداشت.

 

در دقیقه ۷۸ ارسلان مطهری در یک موقعیت گلزنی قرار گرفت که مدافعان ژاپن توپ را دفع کردند. ضربه کرنر هم باز مدافعان ژاپن دور کردند.

 

در دقیقه ۸۴ ژاپنی‌ها از تله آفساید مدافعان ما عبور کردند و در نهایت عبدالله‌زاده توپ را به کرنر فرستاد و ضربه کرنر را اخباری به خوبی مهار کرد.

 

تا دقیقه ۸۷ ایران ۱۰ شوت داخل چارچوب زد و ژاپنی‌ها ۷ شوت.

 

عبدالله‌زاده و چشمی قبل از این ضربه با بازیکنان ژاپن درگیری لفظی پیدا کردند.

 

وقت اضافه اول:

 

در شروع وقت اضافه اول ارسلان مطهری پس از برخورد با دروازه‌بان ژاپن در محوطه جریمه سرنگون شد ولی داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

 

گل ژاپن: در دقیقه ۹۶ ارسال بازیکنان ژاپن از جناح راست در محوطه جریمه روی سر تویوکاوا فرود آمد و او هم با یک ضربه سر راحت گل اول تیمش و این مسابقه را زد.

 

در دقیقه ۱۰۱ ارسلان مطهری در محوطه جریمه ژاپن صاحب توپ شد که دروازه‌بان ژاپن توپ را مهار کرد.

 

در دقیقه ۱۰۵ محسن کریمی داخل محوطه جریمه ژاپن صاحب توپ شد که ضربه او بعد از برخورد به پاهای دروازه‌بان ژاپن راهی کرنر شد و کرنر هم حاصلی برای ایران نداشت.

 

وقت اضافه دوم:

 

تیم امید ایران دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت و مدام روی دروازه ژاپن حمله کرد.

 

گل دوم ژاپن: در دقیقه ۱۰۹ ناکاجیما از پشت محوطه جریمه با یک شوت زیبا گل دوم ژاپن را به ثمر رساند.

 

بازیکنان ایران خسته شد بودند و دیگر توان دویدن و رقابت با بازیکنان ژاپن رانداشتند.

 

گل سوم ژاپن: ناکاجیما در دقیقه ۱۱۰ با یک شوت دیگر گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

 

در دقیقه ۱۱۱ شوت بازیکن ژاپن را اخباری مهار کرد تا گل چهارم را نخوریم.

 

در دقیقه ۱۱۵ شوت محسن کریمی به تیرک افقی دروازه ژاپن برخورد کرد تا برای دومین بار در این بازی تیرک دروازه ژاپنی‌ها را به لرزه دربیاوریم.

 

پاراکراما هماتونگا از سریلانکا داور مسابقه است که به محمد دانشگر، علیرضا نقی‌زاده و شاهین ثاقبی از ایران و اندو از ژاپن کارت زرد نشان داد.

 

ژاپن با پیروزی مقابل ایران به نیمه نهایی و جمع ۴ تیم برتر زیر ۲۳ سال‌های قاره آسیا راه پیدا کرد و در این مرحله  با برنده دیدار عراق و امارات بازی خواهد کرد. این رقابت‌ها به میزبانی کشور قطر برگزار می‌شود.

 

حسرت حضور در المپیک برای فوتبال ایران تا امروز ۴۴ ساله شد.

 

ترکیب تیم امید ایران:

 

محمدرضا اخباری، محمد دانشگر، روزبه چشمی، وحید حیدریه، علی عبدالله زاده( از دقیقه ۹۸ احسان پهلوان)، علی کریمی، علیرضا نقی زاده، شاهین ثاقبی( از دقیقه ۱۰۶ میلاد کمندانی)، مهدی ترابی، میلاد محمدی( از دقیقه ۸۵ محسن کریمی) و ارسلان مطهری.

 

سرمربی: محمد خاکپور

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه