تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خاک‌سپاری شهدای یمن در آمل نشان‌دهنده مسیر مشترک در استکبارستیزی است

استاد حوزه علمیه قم گفت: خاک‌سپاری شهدای یمن در آمل نشان‌دهنده مسیر مشترک و صحیح دو ملت ایران و یمن در استکبارستیزی و دفاع از اسلام است.

به گزارش سیمرغ ما ، آیت‌الله سید رحیم توکل صبح امروز در یادواره ۳۳۰ شهید فصل زمستان این شهرستان در بقعه ناصرالحق، اظهار کرد: شهدا جایگاه عظیمی دارند که همه به مکان و جای‌شان غبطه می‌خورند.

 

وی افزود: خداوند عوالم زیادی را خلق کرده که همه آنها به دست قدرت‌مند خداوند اداره می‌شوند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه با اعلام اینکه در سوره‌های ملک و یاسین قرآن‌کریم به دو عالم اشاره شده است، بیان کرد: خداوند خالق عالم ملک و ملکوت عالم است و ملکوت و ملک را در دست خود دارد.

 

توکل با اشاره به اینکه در این عالم هر چیزی ظاهر و باطنی دارد، ادامه داد: ظاهر اشیا و افراد عالم ملک را شامل شده و باطل آن عالم ملکوت را در بر می‌گیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه همه ما وجهه ملکی عالم را می‌بینیم، گفت: ولی در عالم ملکوت مشاهده می‌شود که هر آنچه در آسمان و زمین است تسبیح خدا را می‌گوید.

 

توکل خاطرنشان کرد: نماز و دیگر اعمال هم ظاهر و باطن دارند که جلوه ملکوتی آن در عالم دیگر ظاهر می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه همه اعمال ظاهر و باطنی دارند و انسان نیز از ظاهر و باطن برخوردار است، ادامه داد: افرادی که در دنیا محبت و حب‌شان برای خداوند باشد و برای رضایت خدا دست به اعمال دینی بزنند در روز قیامت بر منبرهایی از نور قرار می‌گیرند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه، با تاکید بر اینکه نه تنها مردم آزادی‌خواه و مسلمانان وارسته دل‌داده شهدا هستند بلکه این افراد برای ملائکه هم عزیز بوده و نورانیت آنها ملائکه را هم تسخیر کرده است، افزود: شهادت ثمره کارهای نیک افرادی است که برای رضایت خداوند نماز و روزه می‌گیرند و زبان به ذکر و دعا باز می‌خوانند.

 

توکل اظهار کرد: خداوند شهدا را لایق مقام شهادت دانسته و عزیزشان کرد البته آنها را از نور وجودی بالایی برخوردار کرده که نور ملائکه کنار آنها کم‌سو است.

 

وی بیان کرد: امروزه حضور برخی رزمندگان جبهه و جنگ کم از شهادت نیست تا از گوهر وجودی‌شان افراد دیگر جامعه بهره‌مند شده و راه شهدا امتداد داشته باشد.

 

توکل با اعلام اینکه ما باید از خداوند بخواهیم تا اعمال‌مان را در مسیری قرار دهد که در راه رضایت او نورانیت در ما ایجاد کند، یادآور شد: امروزه مردم یمن از انقلاب اسلامی عبرت گرفتند، به‌وسیله شهدا راه را پیدا کردند و مسیر شهادت را در پیش گرفتند.

 

وی اظهار کرد: سید حسن نصرالله رهبر دینی اعلام کرده که ملاک ما امام حسین (ع) است و با حمایت ایران پشت خود را گرم می‌کنیم البته ایران اسلامی باعث شد تا مردم یمن امروزه ظلم‌ستیز باشند.

 

توکل خاک‌سپاری چهار شهید مجاهد جبهه مردمی یمن در آمل را دارای اهداف زیادی برای جهان اسلام و جهان استکبار دانست و افزود: این اقدام مهم نشان می‌دهد که هدف هر دو ملت واحد است.

 

وی گفت: تا در دنیا فتنه و ظلم وجود دارد باید در خط مقدم با ظالمان بجنگیم.

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه