تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

باید مراقب افرادی که وارد مجلس می‌شوند بود/عده‌ای برای وارد کردن خدشه در نظام وارد مجلس می‌شوند

امام جمعه سیمرغ گفت: عده‌ای خواب دیدند باید کسانی را به مجلس بفرستند که این افراد با حضور در مجلس نه برای حفظ نظام بلکه با واردکردن خدشه در نظام، اساس انقلاب را زیر سؤال بکشانند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان بابیان اینکه در حال نزدیک شدن به ایام‌الله دهه فجر و ۲۲ بهمن هستیم، اظهار کرد: افرادی که ۲۲ بهمن را درک کردند خاطرات آن ایام برایشان زنده می‌شود. در این ایام شعار مردم انقلابی ایران این بود: «بختیار بی‌اختیار». یک شخصی را به‌عنوان نخست‌وزیر آوردند، یک چهره انقلابی به او دادند و گفتند از مبارزین با سلطنت است با این تفکر که می‌توانند این ملت به پا خواسته را که رهبر آن مرجعیت حوزه علمیه را دارد تغییر داد.

 

امام‌جمعه سیمرغ تصریح کرد: این شعار مردم سبب آن شد بختیار دستور دهد تا فرودگاه مهرآباد را بسته و اجازه ندهد امام وارد ایران شود. که امام راحل فرمودند: «اگر راه را ببندند از هر مسیری ول اینکه در دریا باشد استفاده می‌کنم.». اشتباه آن‌هایی که نمی‌توانند خط امام را بفهمند همین نکته است که امامت در تبیین دیانت از هر فرصت و شرایطی بهره می‌برد.

 

وی در ادامه بیان کرد: دشمن با فراهم کردن تبلیغات روانی سخت و جریان‌های سیاسی در آن شرایط نامساعد قصد محک زدن داشت. دشمن برای به دست آوردن غنائم، رسیدن به حکومت و داشتن سهمی در قدرت هرکدامشان در گوشه‌ای از کشور، علمی را برپا کرده و گروهی را با خود همراه کردند به این امید که بتوانند دوباره افرادی مثل بهشتی، رجایی و مطهری را از ما بگیرند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: امام راحل در جمله‌ای فرمودند: «آمریکا تا نابودی اسلام ناب دست از سر دشمنی برنمی‌دارد». این جمله حرف امروز نیست اما گویا پیام امروز است و حلاوتش برای جامعه همیشه زنده است.

 

یوسفی با اشاره به‌روز ۶ بهمن سال ۶۰ سالروز حماسه مردم آمل، اظهار کرد: جریان‌های سیاسی هرکدام برای بهره‌گیری از قدرت فکر کردند مرم آن‌قدر ضعیف شده‌اند تا آن‌ها بتوانند به‌سادگی حکومت جدید تشکیل بدهند.

 

وی افزود: این افراد به خیال اینکه منطقه مازندران به شوروی سابق نزدیک است و جریان‌های فکری چپ و راست هم وجود دارد قصد داشتند ارتباط استان مازندران را با تهران قطع کنند و یک حکومت جدید تشکیل دهند بدون اینکه مردم علوی این دیار رو به روی این افراد قرار گیرند.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه شخصی که این فکر را داشته آن را بر روی یخ نوشته و ترسیم کرده و نمی‌دانسته که یخ آب خواهد شد، تصریح کرد: در روز ۶ بهمن سال ۶۰ مردم شهر هزار سنگر به این افراد درس درستی را آموختند.

 

وی ادامه داد: مشکلات را میدانیم و شرایط را درک می‌کنیم. اما باید بدانید که انقلاب ما ریشه در اعتقادمان دارد. اعتقاد ما وابسته به دنیا نیست البته برای دنیا تلاش می‌کنیم اما اعتقاد مقدم بر دنیا است.

 

این مسئول با اشاره به مدافعین حرم حضرت زینب (س)، خاطرنشان کرد: فکر غلطی است اگر فکر کنیم این افراد برای دفاع از خاک سوریه و حفظ اسد در آنجا حضور دارند. مدافعان حرم برای دفاع از اسلام، مبارزه با استکبار و صهیونیست جهانی در سوریه حضور دارند. صهیونیست جهانی که مثل بید از قدرت حماسی مقاومت می‌ترسد و فریادش بلند است که ایران چه می‌کند و چه می‌شود.

 

یوسفی بابیان اینکه برجام به فرجام رسید، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند: «درست است به همه آنچه می‌خواستیم دست نیافتیم» اما با توجه به شرایط آیت قضیه را تأیید فرمودند و از آن حمایت کردند. امیدواریم دولت و ملت بیش از گذشته در این قضیه موفق باشند.

 

وی در ادامه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در باب انتخابات، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: «بنده فرمودم کسانی که نظام را قبول ندارند رأی بدهند نه اینکه کسی که نظام را قبول ندارد به مجلس بفرستند.» باید در تحلیل این جمله گفت: عده‌ای خواب دیدند باید کسانی را به مجلس بفرستند که این افراد با حضور در مجلس نه برای حفظ نظام بلکه با واردکردن خدشه در نظام، اساس انقلاب را زیر سؤال بکشانند.

 

امام‌جمعه سیمرغ خاطرنشان کرد: باید مراقب باشند تا با یک حرکت اشتباه خود را در برابر رهبری و اصل نظام قرار ندهند. در مجلس ۶ نیز حضرات قسم‌خورده بودند. اما برخی خود را در برابر رهبری و اصل نظام قراردادند و به‌جای ایستادن در کنار مردم و ملت سر از شبکه‌ها خارجی درآوردند.

 

 

وی در پایان گفت: اگرچه مردم ما بر اساس باورهای دینی و معرفت دینی مشارکت می‌کنند. اما یک هوشیاری و بیداری بزرگ لازم است. مردم ما مشارکت تکلیفی و آگاهانه دارند و ضمن حضور در پای صندوق رأی، آگاهانه رأی خود را در صندوق می‌اندازند.

 

ارسال دیدگاه