تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱ - ۲۰:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازار انتخابات داغ شد/«مهدی» به خانه رفت؛ «فائزه» به آمریکا!

یک منبع آگاه قضایی گفت: اجرای محکومیت مهدی هاشمی به‌مدت ۱۴ روز متوقف می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، یک منبع آگاه قضایی اظهار کرد: اجرای محکومیت مهدی هاشمی به‌مدت ۱۴ روز به تعویق افتاده است.

وی درباره اینکه آیا این تعویق اجرای حکم با مرخصی تفاوت دارد، گفت: تعویق این‌چنینی اجرای حکم نیز به‌نوعی مرخصی است اما با این تفاوت که این ۱۴ روز جزو مدت سپری شده از دوره محکومیت وی محسوب نمی‌شود.


این در حالی است که مهدی هاشمی حدود ۲ هفته پیش نیز آن‌طور که ابوالمعالی، یکی از وکلایش اعلام کرد برای انجام برخی آزمایشات پزشکی و نمونه برداری از غده‌ای در شکمش در بیمارستان نیکان بستری شد و تحت انجام عمل جراحی قرار گرفت.

این در حالی بود که علیزاده طباطبایی دیگر وکیل مهدی هاشمی، پیش از آن، دلیل خروج مهدی هاشمی از زندان را آسیب‌دیدگی پای وی در جریان بازی والیبال عنوان کرده بود.

مهدی هاشمی بابت اختلاس و جعل (جعلی که در دل اختلاس است) به ۱۰ سال حبس و رد مال به‌مبلغ ۶۰۰میلیون تومان و جزای نقدی معادل ۲برابر مبلغ رد مال به‌میزان یک‌میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان محکوم شده است. همچنین به‌دلیل ارتشا به ۱۰ سال حبس، رد مال به‌مبلغ ۵میلیون و ۲۰۰هزار دلار و جزای نقدی معادل همین میزان، محکوم شده است.

این متهم همچنین به‌دلیل ارتشا، به انفصال دائم از خدمات دولتی و ۵۰ ضربه شلاق و به‌دلیل مسائل امنیتی نیز مطابق ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به ۵ سال حبس محکوم شده است.

براساس قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲، این متهم صرفاً ۱۰ سال از ۲۵ سال محکومیت خود را تحمل خواهد کرد.

حکم صادرشده برای پرونده مهدی هاشمی در دادگاه بدوی، مجموعاً ۱۵ سال حبس بود که این حکم برای اعلام نظر به دادگاه تجدید نظر ارسال شده بود اما بعد از پایان رسیدگی در دادگاه تجدید نظر، قضات شعبه تجدید نظر مجموع محکومیت در نظر گرفته شده برای ۳ اتهام مهدی هاشمی را ۱۰ سال افزایش دادند.

طبق ماده ۱۳۴ در جرائم موجب تعزیر هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم نباشد دادگاه برای هریک از آن جرائم حداکثر مجازات مقرر را حکم می‌کند و هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم باشد، مجازات هریک را بیش از حداکثر مجازات مقرر قانونی مشروط به اینکه از حداکثر به‌اضافه نصف آن تجاوز نکند، تعیین می‌کند. در هریک از موارد فوق فقط مجازات اشد قابل اجراست و اگر مجازات اشد به یکی از علل قانونی تقلیل یابد یا تبدیل یا غیرقابل اجرا شود، مجازات اشد بعدی اجرا می‌‌شود.

به گزارش جهان، این اتفاق در حالی رخ داد که روز گذشته برخی منابع خبری، از سفر فائزه هاشمی به کشور آمریکا خبر داده بودند.

 

انتهای پیام/بلاغ

ارسال دیدگاه