تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وقتی صورت پدرم را دیدم اشک از چشمانم جاری شد/آخرین شهید منا شنبه در سیمرغ به خاک سپره می‌شود

اصغر علیزاده عباس‌آبادی یکی از مفقودین فاجعه منا حج امسال بود که بعد از گذشت حدوداً سه ماه شناسایی و با پیگیری‌های سازمان حج و زیارت پیکر این مهاجر الی‌الله به کشور بازگردانده شد.

به گزارش سیمرغ ما، آخرین بازمانده فاجعه منا شهرستان سیمرغ روز شنبه  تشیع می‌شود.

 

اصغر علیزاده عباس‌آبادی یکی از مفقودین فاجعه منا حج امسال بود که بعد از گذشت حدوداً سه ماه شناسایی و با پیگیری‌های سازمان حج و زیارت پیکر این مهاجر الی‌الله به کشور بازگردانده شد.

صبح امروز نیز پیکر این مهاجر الی‌الله وارد استان مازندران شده و قرار است روز شنبه در سیمرغ تشیع شود.

کریم براری در گفت‌وگو با سیمرغ ما، ضمن تأیید این خبر، گفت: مراسم تشیع پیکر شهید فاجعه منا صبح شنبه از میدان شهید کشوری تا چهارراه فرمانداری صورت می‌گیرد.

بخشدار بخش تالارپی شهرستان سیمرغ، افزود: با صحبتی که با خانواده شهید منا داشتیم تصمیم بر آن شد تا پیکر این مهاجر الی‌الله  در روستای سنگتاب در جوار مجتبی برزگر دیگر شهید منا و هم‌سفر این مهاجر الی‌الله به خاک سپرده شود.

 

عباس علیزاده در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: روزی از طرف مدیرکل سازمان حج و زیارت استان مازندران تماس گرفتند و خواستند که در دفتر ایشان حاضر شویم. در آنجا بود که عکسی از پدرم را به من نشان دادند.

 

وی ادامه افزود: وقتی صورت پدرم را با سر، صورت و لب خونی‌اش دیدم اشک از چشمانم سرازیر شد. این عکس درزمانی گرفته‌شده بود که پدرم در بیمارستان عربستان بستری‌شده بود. عربستانی‌ها از تمامی بستری‌شده‌ها و فوتی‌ها عکس و آزماش گرفتند و بعد از ۳ ماه پیگیری مدیران حج و زیارت کشور، عربستان حاضر شد عکس و آزمایش‌ها را برای مسئولین ایران ارسال کند.

 

تنها فرزند مهاجر الی‌الله، خاطرنشان کرد: بعد از شناسایی از طریق عکس، مشخص شد که پدرم در عربستان دفن شده است. مسئولین حج و زیارت نیز ترتیبی دادند تا من به همراه عمویم برای انجام آزمایش‌ و شناسایی نهایی به عربستان اعزام شویم.

photo_2016-01-21_23-38-18

وی ادامه داد: در ۲۱ آذرماه از تهران به سمت عربستان حرکت کردیم و بعد از رسیدن به فرودگاه جده با کارشکنی مأموران سعودی روبه‌رو شدیم. بعد از انجام انگشت‌نگاری و عکس‌برداری در فرودگاه به خانه خدا برای انجام طواف و اعمال حج رهسپار شدیم.

 

علیزاده ادامه داد: صبح روز بعد به همراه عمویم برای انجام آزمایش‌های نهایی وارد یک پادگان نظامی شدیم. بعد از انگشت‌نگاری و انجام آزمایش DNA برگشتیم. بعد از یک هفته جواب آزمایش اعلام شد که نتیجه آن نیز مثبت بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: عربستان با پیشنهاد اینکه پیکر پدرم را به ایران انتقال ندهیم به نزدمان آمد، اما دوست نداشتیم که پدرم در غربت و تنهایی به خاک سپرده شود و با درخواست آن‌ها مخالفت کردیم.

 

تنها فرزند مهاجر الی‌الله در پایان گفت: از صمیم قلب از زحمات مسئولین سازمان حج و زیارت استان و کشور به خاطر پیگیری‌های که داشتند تشکر می‌کنم.

به گزارش سیمرغ ما، در فاجعه منا ۳۹ زائر مازندرانی جان باختند که از این تعداد ۲۴ نفر مربوط به کاروان قائم‌شهر، ۱۱ نفر کاروان نور، چهار نفر از کاروان بابل و ۹ نفر از رامسری‌های کاروان گیلان بوده است.

ارسال دیدگاه