تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ - ۱۲:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تلاش می‌کنیم تا سیمرغ را به برند پروازی برسانیم/ امیدواریم میزبان خوبی برای شهدای پروازی باشیم

شهردار کیاکلا گفت: امیدواریم آن‌طور که شایسته شهرستان سیمرغ و شهدای پروازی است، شاهد هر چه‌بهتر برگزار شدن نخستین جشنواره هوانوردی سیمرغ باشیم.

رامین فرشیدفر امروز در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: نخستین جشنواره هوانوردی سیمرغ در ایام‌الله دهه فجر، از ۱۴ الی ۱۶ بهمن‌ماه در شهرستان سیمرغ و شهر کیاکلا برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه شهرداری و شورای شهر کیاکلا آمادگی کامل برای برگزاری جشنواره هوانوردی سیمرغ را دارد، بیان کرد: کیاکلا میزبان ۲۲ خلبان پروازی شهید می‌شود، سیمرغ در حقیقت باند فرودی برای تیزپروازان مازندرانی می‌شود که در رأس آن امیر سرلشکر خلبان احمد کشوری قرار دارد و چه نیک افتخاری است که کیاکلا به‌عنوان پایلوت این برنامه در نظر گرفته‌ شده است.

 

شهردار کیاکلا با گرامی‌داشت یاد و خاطر همه شهیدان عرصه پرواز همانند تیزپروازانی همچون کشوری، ذبیحی، خلعتبری، قاسمی، محمودی و سایر عقابان تیزپرواز هوانیروز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: شهید کشوری با توجه به اینکه عمر کوتاهی داشت و فقط با ۷۵ روز حضور در جنگ تحمیلی، نقش چشمگیر و حساسی را در روزهای آغازین جنگ ایفا کرده بود.

 

وی افزود: پروازهای متهورانه او در شکار تانک‌ها، ادوات زرهی و نفرات دشمن در جبهه‌های ایلام، مهران، دهلران، میمک، صالح‌آباد، دشت هلاله و دیگر مناطق ایران بر کسی پوشیده نیست و شکار تانک‌هایش حیرت‌انگیز بود.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: شهید کشوری و هم‌قطارانش با اداره کردن گسترده‌ترین مرز غرب و جنوب کشور، اجازه پیشروی دشمن در جبهه ایلام را نداد و از پیشروی دشمن در روزهای مظلومیت ابتدای جنگ جلوگیری کرد.

 

وی ادامه داد: حضور چشمگیر و دفاع جانانه احمد کشوری از مردم ایران سبب شد که از او همیشه و در همه ایام به‌عنوان فرزند شمالی ایلام یاد شود، امروز شهرستان سیمرغ و شهر کیاکلا به خود می‌بالد به‌واسطه شهید کشوری پایتخت شهدای پرواز نام‌گذاری شده و مزین به نام و یاد ۲۲ خلبان شهید است.

 

فرشیدفر با اشاره به حضور لحظه‌به‌لحظه شهرداری و شورای شهر در فراهم کردن مقدمات این جشنواره، اظهار کرد: شهرداری با همکاری ستاد برگزاری جشنواره تلاش کرد با فضاسازی محیط شهری، مزین کردن شهر به تصاویر شهدای پروازی قدمی هرچند کوچک در این مسیر بردارد.

 

وی ادامه داد: کارگروه فرهنگ و هنر شهرداری و شورای شهر کیاکلا نیز در کنار ستاد برگزاری جشنواره برای پیگیری و استفاده از ظرفیت‌های موجود جهت هر چه باشکوه‌تر شدن این برنامه اقدام کرده و در تلاش هستیم تا سیمرغ را به برند پروازی برسانیم.

 

شهردار کیاکلا بابیان اینکه همکاری و هماهنگی با خانواده‌های گرانقدر شهدای پروازی، هماهنگی و جمع‌آوری اسناد و تصاویر موجود شهدای هوانیروز و نیروی هوایی، هماهنگی با ارتش جمهوری اسلامی ایران اعم از نیروی زمینی ارتش و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، هماهنگی با ایثارگران هوانیروز، صداوسیما و رسانه‌های مکتوب و مجازی بخش دیگری از فعالیت‌های شهرداری و تعامل با ستاد برگزاری نخستین جشنواره هوانوردی سیمرغ بود، گفت: امیدواریم آن‌طور که شایسته شهرستان سیمرغ و شهدای پروازی است، شاهد هر چه‌بهتر برگزار شدن نخستین جشنواره هوانوردی سیمرغ باشیم.

ارسال دیدگاه