تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۲۳:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۲۲ هزار تن سیب برای عید ذخیره شد

مدیرکل میوه‌های سردسیری و نیمه‌سردسیری وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال ۳٫۵ میلیون تن سیب در کشور تولید شد، گفت: تاکنون ۱۱۱ هزار تن سیب به کشورهای مختلف صادر شده است.

به گزارش سیمرغ ما، رمضان روئین‌تن مدیرکل میوه‌های سردسیری و نیمه‌سردسیری وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد ذخیره‌سازی سیب برای شب عید اظهار داشت: ذخیره‌سازی این میوه برای شب عید توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام شد و به پایان رسیده است.

 


وی افزود: ۲۲ هزار تن سیب برای شب عید در استان‌هایی که از امکانات ذخیره و سردخانه‌ای برخوردارند ذخیره شده است.

 

 

مدیرکل میوه‌های سردسیری و نیمه‌سردسیری وزارت جهاد اظهار داشت: امسال حدود ۳٫۵ میلیون تن سیب در کشور تولید شد.

 

 

وی با بیان اینکه در سال جاری تاکنون ۱۱۱ هزار تن سیب صادرات شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود این رقم به ۳۰۰ هزار تن هم افزایش یابد.

 


روئین‌تن بیان داشت: صادرات سیب به علت وضع تعرفه هزار تومانی کشور عراق برای این محصول مدتی با مشکل مواجه شد، اما با رفع این مشکل و برداشته شدن تعرفه، صادرات آن به روال قبل برگشت.

 

 

وی با بیان اینکه تعرفه صادرات سیب و محصولات کشاورزی ایران به روسیه بالاست، بیان داشت: سیب ایران به ۲۰ کشور جهان صادر می‌شود و ۹۰ درصد آن به کشورهای عراق، ترکمنستان، امارات متحده عربی، پاکستان و افغانستان صادر می‌شود.

 

 

مدیرکل میوه‌های سردسیری و نیمه‌سردسیری وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: قیمت سیب در بازار‌های جهانی کیلویی ۷ دهم دلار تا ۱٫۳ دلار است و سیب صادراتی ایران بر مبنای پایه صادراتی گمرک از نیم دلار بالاتر بوده است.

 

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر ذخایر سیب کشور حدود ۸۰۰ هزار تن است.

 

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه