تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۲۰:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بزرگترین خودکشی جمعی تاریخ

۱۸ نوامبر سال ۱۹۷۸، شاید تلخ‌ترین روز ایالات متحده بود؛ چرا که در این روز بزرگترین خودکشی جمعی تاریخ رقم خورد.

 به گزارش سیمرغ ما، ماجرا از آنجا آغاز شد که در اوایل دهه ۷۰ میلادی، کشیشی به نام «جیم جونز»، با ایجاد یک فرقه مذهبی و پیام صلح و دوستی و عدم تبعیض میان سیاه و سفید، عده فراوانی را به دور خود جمع کرد و به پیروانش وعده سرزمین موعود را داد.

 

جونز فرمان هجرت داد. کوچ به جنگل‌های «گویانا» که کشوری کوچک در آمریکای جنوبی بود. او نام آن سرزمین را «جیمز تون» یا «شهر جیمز» گذاشت و از همان جا با ارسال ویدئوهایی به آمریکا، دین و شهر خود را تبلیغ کرد.

 

کم‌کم گزارش‌های تکان‌دهنده‌ای از آزار و شکنجه بسیاری از ساکنان گویانا به گوش مردم آمریکا رسید. مشخص شده بود، آن کشیش صلح‌طلب تبدیل به یک دیکتاتوری بی‌شرم شده که به راحتی هر کسی که قصد خروج از گویانا را داشت اعدام می‌کرد.

 

انتهای پیام/بلاغ

دولت آمریکا در پی اعتراضات مردمی، سناتوری به نام «لئورایان» را به همراه چند خبرنگار به منطقه فرستاد تا از چند و چون ماجرا سر دربیاورند که جیمز به آنها نیز رحم نکرد و آنها را  کشت. او سپس همه پیروان و ساکنان شهرش را جمع کرد و فرمان خودکشی دسته جمعی داد.

 

او ابتدا فرمان داد تا با داروهای سمی، ابتدا کودکان را قربانی کنند و سپس همگی با خوردن سیانور خودکشی کردند. سپس خود جیمز با گلوله هفت تیر دست به خودکشی زد. ۹۰۹ نفر تنها در عرض چند دقیقه جان خود را به فرمان یک سادیست دیکتاتور گرفتند.

 

به گزارش پارسینه تنها پنج نفر از این خودکشی جمعی نجات یافتند که داستان‌‌های تکان‌دهنده آنها  از شکنجه‌های جونز سراسر آمریکا را لرزاند.هیچ نوار ویدیویی در شهر جونز پیدا نشد. تنها یک نوار صوتی ۴۵ دقیقه‌ای از سخنرانی جونز، پیش از خودکشی جمعی یافت شد که در انتهای آن جونز از جمعیت خواست به فرزندانشان نوشیدنی زهرآلود بدهند. سپس صدای ناله‌ها و ضجه‌های مادران آنها به گوش می‌رسد. پس از آن نیز جونز به همه می‌‌گوید که بر روی زمین دراز بکشید و جام زهر را بنوشید که نتیجه آن این عکس است.
 

ارسال دیدگاه