تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۲۱:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرگ ماهانه ۶۴ مازندرانی در جاده‌های مرگ/کاهش آمار مرگ‌های ناشی از تصادفات فقط ۳ درصد/مرکز استان رکورددار مرگ و میر تصادفات جاده‌ای

مرگ ماهانه ۶۴ مازندرانی در جاده‌های مرگ در ۹ ماهه امسال و به عبارتی ۵۷۹ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سیمرغ ما، علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه آمارهای ثبت شده در مراکز پزشکی قانونی نشان می‌دهد در ۹ ماهه امسال تلفات جانی تصادفات رانندگی در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش داشت، افزود: کشته‌شدگان ۵۷۹ نفر شامل ۴۶۴ مرد و ۱۱۵ زن بودند.

 

هر چند براساس آنالیز دقیق این آمار در مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌ها ۵۹۴ نفر بوده؛ ۳ درصد کاهش داشت؛ اما با توجه به اینکه میزان تلفات و گروه‌های سنی که بیشتر در گروه سنی جوانانو تولیدکنندگان هستند هر چند کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات در جاده‌های استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش سه درصدی داشته است و این کاهش ۱۵ نفر را نشان می‌دهد آمار کمی است، اما ظاهرا باید به این آمارها دلخوش بود. 

 

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران به تفکیک شهرها، تصریح کرد: ساری با ۱۰۷، بابل با ۸۱، آمل با ۷۸ نفر بیشترین فوتی و رامسر با ۶، عباس‌آباد با ۹، فریدونکنار با ۱۰ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آن به ثبت رسید.

 

وی با بیان اینکه در تصادفات احتمال آسیب‌های نخاعی می‌تواند منجر به فلج و یا حتی مرگ شوند، بیان کرد: استفاده از کمربند ایمنی و کیسه هوا می‌تواند به طور چشم‌گیری این آسیب‌ها را کاهش دهد.

 

عباسی میزان تلفات تصادفات رانندگی را در حوزه برون‌شهری ۴۱۰، درون‌شهری ۱۳۸ و راه روستایی ۳۱ نفر بیان کرد و افزود: این تعداد در مدت مشابه سال قبل در حوزه برون‌شهری ۴۰۴، درون‌شهری ۱۵۴ و راه روستایی ۳۶ مورد بوده است.

 

سرعت زیاد مهم‌ترین علت تصادفات جاده‌ای است، در حالی که بستن کمربند ایمنی و استفاده از کیسه هوا در پیش‌گیری از آسیب‌ها بسیار سودمند است.

 

مازندران محورهای شریانی خطرناکی دارد و گاهی مواقع تردد در این جاده‌ها واقعاً دل شیر می‌خواهد اما مسئولان مازندرانی هنوز به آمارهای پزشکی قانونی بی‌خیالند.

 

انتهای پیام/بلاغ

ارسال دیدگاه