تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۲۰:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شورای نگهبان در برابر فشارهای مثلث زور، زر و تزویر مقاومت کند

جنبش عدالتخواه دانشجویی اعلام کرد: از اعضای شورای نگهبان انتظار می‌رود با مقاومت در مقابل فشارهای مثلث زور، زر و تزویر، اجازه ندهد افرادی که صلاحیت‌های لازم نمایندگی را ندارند بتوانند بی‌صلاحیتی خود را به مردم عرضه کنند.

به گزارش سیمرغ ما، جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای خطاب به اعضای شورای نگهبان اعلام کرد: ازشما انتظار می‌رود، تابا مقاومت در برابر فشارهای مثلث زور، زر و تزویر، اجازه ندهد افرادی که فاقد صلاحیت‌های لازم نمایندگی هستند، بتوانند بی‌صلاحیتی خود را به مردم عرضه کنند.

 

در ابتدای این نامه آمده است: همانگونه که مستحضرید انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، با توجه به تحولات سیاسی این روزهای کشور در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفته است و بدیهی است که همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی کشور در تلاش هستند که بتوانند با برنامه های ارائه شده به مردم، حداکثر کرسی های مجلس را از آن خود سازند.

 

جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود: در چند روز اخیر و با مشخص شدن لیست افراد تایید صلاحیت شده از سوی هیئت‌های نظارت استانی، افراد و جریان‌های خاصی با استفاده از موقعیت و امپراتوری رسانه‌ای که در اختیار دارند، شیپور حمله رسانه‌ای به شورای نگهبان را نواخته‌اند و سعی دارند با فشار و تشویش اذهان عمومی، شما را وادار به عقب نشینی کنند.

 

در ادامه تاکید شد: با افزایش ۶۲ درصدی تعداد ثبت نام کنندگان و نیز تایید صلاحیت ۹۰ درصد نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیئت‌های اجرایی، که در میان آنها شخصیت‌های مجرم، منافق، دارای سابقه کیفری و اتهامات امنیتی  نیز وجود دارد، این سناریو را آشکار ساخت که جریاناتی در داخل کشور، از همان ابتدا درصدد افزایش هزینه رد صلاحیت شدگان به شورای نگهبان بودند که با ایستادگی شجاعانه و تحسین برانگیز هیئت‌های نظارت استانی این نقشه شوم به شکست محکوم شده است.

 

در قسمت دیگری از این نامه آمده است: در حال حاضر که متاسفانه برخی مسئولین اجرایی کشور بر خلاف اصل اساسی تفکیک قوا در قانون اساسی، همنوا با برخی باندهای سیاسی، در تلاشند تا با فشار و رایزنی با تایید صلاحیت گزینه های فاقد صلاحیت را کسب کنند،از شما اعضای محترم شورای  نگهبان انتظار می‌رود، تابا مقاومت در برابر فشارهای مثلث زور و زر و تزویر، اجازه ندهید افرادی که فاقد صلاحیت‌های لازم نمایندگی هستند بتوانند بی صلاحیتی خود را به مردم عرضه کنند.

 

جنبش عدالتخواه دانشجویی در پایان اعلام کرد: ما ضمن حمایت از تصمیمات و اقدامات مستقل، مستدل و شجاعانه شورای نگهبان قانون اساسی و مطالبه ایستادگی در برابر فشارهای مراکز قدرت و ثروت،  خواهشمند است با عدم تایید افراد فاقد صلاحیت، نگذارید که این حق الناس پایمال شود.

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه