تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۲۳:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اخلاص، موجب اثربخشی خدمت می‌شود

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: نظام اسلامی متعلق به امام زمان (عج) است باید به صورت خالصانه در جهت گسترش مبانی اعتقادی و دینی گام برداشت تا خدمات مورد اثر بخشی در جامعه قرار گیرد.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از خبرگزاری ایسنا، آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: نظام اسلامی متعلق به امام زمان (عج) است باید به صورت خالصانه در جهت گسترش مبانی اعتقادی و دینی گام برداشت تا خدمات مورد اثر بخشی در جامعه قرار گیرد.
 

این مرجع تقلید در دیدار با مسئولین نیروی انتظامی استان قم با بیان راه‌های رسیدن به سعادت اظهار کرد: خداوند متعال تمام راه‌های سعادت و شقاوت را در قرآن کریم ذکر کرده است و این نیاز اشخاص را می‌طلبد که با تامل و دقت در مفاهیم قرآن کریم راه سعادت خود را پیدا کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم، هستی و نیستی‌های جوامع بشری را بیان کرده است و همواره تمامی نیازهای روزمره را در آن قرار داده و عده‌ای را برای تبیین و تفسیر معارف الهی فرستاده است.

 

این استاد خارج فقه حوزه با بیان ویژگی‌های افرادی سعادتمند تصریح کرد: باید تمام افعال، رفتار و کردار ما بصورت شایسته و مورد قبول حق تعالی باشد و باید عملی که انجام می‌دهیم با تمام وجود به آن اعتقاد داشته باشیم و قصد خدا را همیشه در تمامی افعال خود در نظر بگیریم.

 

آیت‌الله علوی گرگانی در ادامه گفت: هدف و قصد در سعادت خیلی کارساز است، لذا باید نیت‌ها خالص باشد، چرا که در این صورت خداوند کریمانه با بندگانش برخورد خواهد کرد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری حوزه، وی در پایان خطاب به حاضران خاطرنشان کرد: باید دقت داشت که لباس خدمت که شما به آن آراسته شده‌اید و ارزش و مقام شایانی در دین مبین اسلام دارد نیازمند نیت‌های خالص است.

ارسال دیدگاه