تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۹:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تایید صلاحیت ۲۴ داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ

فرماندار قائم‌شهر از تایید صلاحیت ۲۴ و رد صلاحیت ۱۰ داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ خبر داد.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی محمدی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به انتخابات پیش‌رو، گفت: از ۵۰ نفر داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مراحل نخست چهار نفر اعلام انصراف کردند و سه نفر نیز رد صلاحیت شدند.

 

وی افزود: از ۴۳ داوطلب باقی‌مانده، در این مرحله ۲۴ نفر تایید، ۱۰ داوطلب رد صلاحیت و ۹ نفر نیز حائز صلاحیت نشدند.

 

فرماندار قائم‌شهر با اشاره به ادامه بررسی شکایات تا ۲۰ روز آینده، خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری‌های بعدی و بر اساس بررسی‌های قانونی که توسط هیئت نظارت، شورای مرکزی هیئت نظارت و شورای نگهبان صورت می‌‌گیرد حقی از کسی ضایع نشود و در مرحله نهایی با بررسی‌های دقیق و لازم، ثبت‌نام‌کنندگان به حق خود برسند.

 

محمدی ادامه داد: اسامی افراد برای ما مهم نیست آنچه ضروری است تن دادن به قانون و آمادگی کامل هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات است.

 

دادستان قائم‌شهر نیز اظهار کرد: با استعلام ۵۰ داوطلب نمایندگی مجلس در قائم‌شهر، شش نفر دارای سابقه کیفری بودند.

 

حسین عشقی بیان داشت: از مردادماه امسال ستاد پیش‌گیری و مبارزه با تخلفات انتخاباتی در شهرستان شکل گرفت که ۲۱ مصوبه و ۱۹ مصوبه اجرایی طی جلسات شکل گرفت.

 

وی از تشکیل شعبه ویژه برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادسرای قائم‌شهر خبر داد و گفت: شعبه ۱۰۴ در دادگاه نیز به این موضوع مرتبط شد.

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه