تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آرامش و آسایش خانواده جزء با آموزه‌های دینی بدست نمی‌آید/ ارتباط سالم با فرزندان زمینه‌‌ی اعتماد متقابل است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: به عنوان مثال برای آموزش خواندن نماز در خانواده باید ابتدا خودمان برپا کننده آن باشیم تا فرزندانمان الگو بگیرند.

به گزارش سیمرغ ما، جلسه "خانواده مطهر" با سرفصل‌های آموزشی خانواده‌ها به همت ستاد اقامه نماز استانداری مازندران و کارشناسی انجمن اولیا و مربیان اداره آموزش و پرورش شهرستان سیمرغ برگزار شد.

 

حجت الاسلام نصرا…زاده در این نشست عفو و گذشت را از ویژگی‌های برتر خانواده‌های ایرانی دانست و اظهار کرد: از دوران گذشته به لحاظ برخورداری خانواده‌ها از تعالیم اسلامی، درک متقابل و گذشت به صورت عملی در خانواده‌های ما شکل گرفت که ماحصل این آموزه دینی، آسایش و آرامش خانوادگی است که به کمک هیچ ابزار دیگری نمی توان آن را به دست آورد.

 

وی اضافه کرد: نتیجه‌ی این آسایش، الفت و دوستی در خانواده و از بین رفتن عداوت و دشمنی بین آنان است.

 

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: باید بتوانیم با فرزندان‌مان ارتباطی سالم ومعنادار داشته باشیم، بطوریکه آنان ما را از خود بدانند و تمام راز و رمز امور شخصی خود را با ما بعنوان یک مشاور درمیان بگذارند، که این امر زمینه ای برای اعتماد و اعتبار متقابل است.

 

حجت الاسلام نصرا…زاده تصریح کرد: به عنوان مثال برای آموزش اقامه نماز در خانواده باید ابتدا خودمان برپا کننده آن باشیم تا فرزندانمان الگو بگیرند. همچنین رعایت شئونات اخلاقی بویژه حجاب اسلامی باید سرلوحه زندگی‌مان باشد تا در آینده شاهد بحران و فروپاشی بنیان خانواده‌ها نباشیم.

 

در پایان این جلسه معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش سیمرغ هدف از برگزاری این جلسات را آشنایی بیشتر خانواده‌ها با آسیب‌ها و مشکلات روحی و روانی دوره جوانی و نوجوانی فرزندان عنوان کرد و گفت: امیدواریم سلسله مباحث عقیدتی با عنوان نماز در مدارس با حمایت ادارات و نهادهای مربوطه اجرایی شود تا پی آن شاهد جامعه ای سالم و بانشاط باشیم.

ارسال دیدگاه