تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۸ - ۱۶:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دلارهای سعودی باعث سکوت مجامع بین‌المللی شده است

خطیب موقت نماز جمعه با انتقاد از سکوت رسانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، اظهار کرد: این سکوت رسانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی که با دلارهای آل‌سعود به وجود آمده بزرگ‌ترین درد جامعه بشری است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام عیسی اسماعیلی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سیمرغ، اظهار کرد: یکی از امانت‌های الهی در جامعه امروز بحث انتخابات است. در بحث انتخابات مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند: رأی‌های مردم حق‌الناس است.

 

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه نباید در حق‌الناس خیانت کرد، افزود: در تفسیری که ما از سخنان مقام معظم رهبری می‌کنیم فقط به یک وجه آن اشاره می‌کنیم و آن خیانت نکردن در شمارش آرا است.

 

وی ادامه داد: برتر و بالاتر از خیانت نکردن در شمارش آرا انتخابات، پذیرش قانون انتخابات است. انتخابات اصلش امانت است که مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

 

اسماعیلی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با ائمه جمعه سراسر کشور، بیان کرد: حضرت آقا در این دیدار فرمودند نماز جمعه قرارگاه ایمان، بصیرت و اخلاق است. یعنی امروز مکان و جایگاه نماز جمعه مثل یک پایگاه نظامی است.

 

وی در ادامه افزود: موضوع دوم مورداشاره مقام معظم رهبری وظیفه ائمه جمعه در خصوص تبیین حقایق و هدایت‌گری فرهنگی و سیاسی است.

 

خطیب موقت نماز جمعه سیمرغ بابیان اینکه نفوذ ازجمله موضوعاتی است که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: در فرهنگ معین نفوذ به معنای فرورفتن تیر در هدف، اثر کردن و تأثیر گذاشتن است.

 

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین ضربه انقلاب جمهوری اسلامی ایران را آمریکا خورده است و برای همین می‌خواهد تحت هر عنوانی شده است تیرش را به هدف برساند.

 

اسماعیلی با اشاره به اینکه نفوذ می‌تواند فردی و جریانی باشد، افزود: نفوذ فردی تأثیر خود را دارد اما نفوذ جریانی به‌مراتب تأثیرات بیشتری دارد. نفوذ می‌تواند امنیتی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باشد.

 

وی مهم‌ترین نوع نفوذ را، نفوذ فرهنگی و سیاسی دانست و گفت: نفوذ فرهنگی یعنی تمامی باورهای اجتماعی و باورهای اصیل دینی از ما گرفته شود. در این خصوص باید گفت باورهای دینی در جامعه‌ای اسلامی و دینی باید زنده و احیا شود.

 

خطیب موقت نماز جمعه سیمرغ بابیان اینکه نفوذ دشمن بسیار مهم است، تصریح کرد: دشمن در ۸ سال جنگ تحمیلی و حربه‌های مختلف نتوانست نفوذ کند. اما اگر دشمن از طریق سیاست بتواند نفوذ کند هر کاری را که نتوانسته انجام می‌دهد.

 

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص نفوذ، اظهار کرد: حضرت آقا می‌فرماید نفوذ فرهنگی و سیاسی بدتر از نفوذ امنیتی است. آمرز در تمامی کشورهای اطراف ایران ناامنی مطلق وجود دارد اما در جمهوری اسلامی ایران به برکت ولایت‌فقیه در امنیت کامل به سر می‌برد.

 

اسماعیلی با اشاره به شهادت آیت‌الله باقرالنمر توسط رژیم آل‌سعود گفت: آل سعود جنایت بزرگی را مرتکب شده و لکه ننگی را در تاریخ به نام خود ثبت کرده است.

 

وی افزود: رژیم سخیف آل‌سعود بر پایه خیانت، ظلم، ستمگری و برای نابودی اسلام پایه‌ریزی شده است. تفاوتی بین عربستان و اسرائیل وجود ندارد جز اینکه یکی بانام اسلام نفوذ کرده و دیگری بانام صهیونیست کمر به نابودی اسلام بسته است.

 

خطیب موقت نماز جمعه با انتقاد از سکوت رسانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، اظهار کرد: این سکوت رسانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی که با دلارهای آل‌سعود به وجود آمده بزرگ‌ترین درد جامعه بشری است.

 

ارسال دیدگاه