تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ - ۱۷:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امضای تفاهم‌نامه آموزش و پرورش و ناحیه بسیج سپاه سیمرغ

با هدف ریشه‌کنی بی‌سوادی تفاهم‌نامه همکاری مشترک اداره آموزش و پروش شهرستان سیمرغ با ناحیه مقاومت بسیج سیمرغ امضا شد.

به گزارش سیمرغ ما، بعد از ظهر امروز تفاهم‌نامه همکاری مشترک اداره آموزش و پروش شهرستان سیمرغ با ناحیه مقاومت بسیج سیمرغ امضا شد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سیمرغ در حاشیه امضا این تفاهم‌نامه، اظهار کرد: چشم‌انداز ابلاغیه بسیج ریشه‌کنی بی‌سوادی است و اراده بسیج برای رفع کامل این معضل بسیار جدی است.

 

برات‌علی اسلامی بیان اینکه افزایش سطح سواد مردم می‌تواند تأثیر مثبتی بر اقتصاد مقاومتی داشته باشد، گفت: بسیج سازندگی از تمام ظرفیت خود برای افزایش سطح سواد و آگاهی مردم در حوزه نهضت سوادآموزی استفاده می‌کند.

 

وی ادامه داد: سیاست اقتصاد مقاومتی، کلید پیشرفت کشور را در اقتصاد متکی بر مردم می‌داند.

 

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ نیز بابیان اینکه اولویت یافتن بحث سوادآموزی در سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی بیانگر اهمیت این مسئله است، تصریح کرد: امروز نهضت سوادآموزی متولی ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور است و این زمینه‌ای شده تا مسئولان برای تحقق اهداف این سازمان تلاش کنند.

 

 فرامرز رحیمی با اشاره به اینکه دغدغه بسیج سازندگی در زمینهٔ آموزش افراد بی‌سواد بسیار ارزنده است، اظهار کرد: از این جریان با تمام وجود حمایت خواهیم کرد.

 

وی افزود: این اداره آمادگی همکاری با این نهاد ارزشمند را دارد تا زمینه برای تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب با به‌کارگیری تمام امکانات و تجهیزات ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی به‌ویژه نهضت سوادآموزی، بسیج سازندگی و آموزش‌وپرورش عملیاتی شود.

 

این مسئول بابیان اینکه هر کار بزرگ و ماندگاری که در نظام جمهوری اسلامی انجام‌گرفته یکی از ارکان مهم و اساسی آن بسیج بوده است، تصریح کرد: ریشه‌کنی بسیاری از بیماری‌ها، آبادانی بسیاری از روستاها و امدادرسانی به مناطق حادثه‌دیده به برکت همت بسیجیان محقق شده است.

 

وی ادامه داد: در مسئله سوادآموزی هم از ابتدا تا به امروز بسیج به‌صورت مستقیم حضور داشته و بسیجیان متولی این کار بوده‌اند.

 

محمدیوسف محمدی‌مهر کارشناس سوادآموزی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ نیز در حاشیه امضا ای تفاهم‌نامه، اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه نهضت سواد آموزش با بسیج سازندگی نشانه تمایل برای ورود به عرصه‌های رشد و شکوفایی علمی و اقتصادی کشور است.

 

وی ادامه داد: بسیج سازندگی باسابقه طولانی در عرصه علمی، آموزشی و تربیتی این اندیشه را در همگان تجلی ساخت که اگر بسیج در فرآیندی همت کند می‌تواند در تحقق اهداف سازمانی در سطح کلان موفق عمل کند.

 

محمدی‌مهر در پایان گفت: یقیناً با حمایت از سوادآموزان می‌توان آن‌ها را برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی ترغیب کنیم.

 

ارسال دیدگاه