تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۱۲:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعدام در ملأعام؛ پاسخ غفلتی به‌ نام جنایت

پسر جوانی که با همکاری دوستش در عصر یک روز بهاری، زن جوانی را به قربان‌گاه برد، اکنون در آستانه اعدام در ملأعام است و این پاسخی قانونی بر یک لحظه غفلت اوست که جنایت نام گرفت.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود، عصر دهم اردیبهشت‌‌ماه سال‌جاری بود که زن جوانی به نام خدیجه رمضانی، ۲۱ ساله و اهل روستای دارابکلای میاندورود، کودک شیرخواره‌اش را به یکی از اقوام سپرد تا به مطب دندان‌پزشکی در ساری برود.

 

او از ورودی روستای دارابکلا سوار یکی از خودروهای عبوری شد، این خودرو دو سرنشین داشت که هر دو مرد و جوان بودند، وضع ظاهری زن جوان سبب شد که آنها نقشه سرقت را طراحی کنند، یکی از آنها با وارد آوردن ضربات چاقو به بدن زن جوان او را بی‎هوش ساخت، سپس آنها راه خود را به سمت شهر نکا و جاده جنگلی در پیش گرفته و با سرقت اموال مضروب، پیکر نیمه‌جان او را در جنگل قرار داده و در حال رفتن بودند.

 

در همین لحظه بود که زن جوان یکی از آنها را شناسایی کرد و شاید فکر می‌کرد با به زبان آوردن این موضوع، راه نجاتی برای خود بیابد یا دلی به‎رحم بیاید اما تیغه تبر بود که ناجوان‌مردانه به جان او افتاد تا دیگر جانی در پیکر و سری در تن نماند!

 

حدود دو هفته از این اتفاق هولناک گذشت، مطب‌های دندان‌پزشکی، بیمارستان‎ها، مسافرخانه‎ها، منزل اقوام و هر جایی که خانواده خدیجه رمضانی فکرش را می‎کردند به آنجا سر زدند، پلیس امنیتی و انتظامی و آگاهی نیز با جدیت وارد عمل شد.

 

سرانجام پس از حدود دو هفته مظنون اصلی و هم‎دست او دستگیر شدند و به جرم خود اعتراف کردند، وقتی پلیس با نشانی‌های متهمان آنها را برای بررسی بیشتر جرم به محل حادثه برد، جز چند تکه استخوان و اندکی موی سر چیز دیگری برای شناسایی نبود.

 

نتایج آزمایشات نیز ثابت کرد که آثار بر جای مانده از پیکر، متعلق به زن جوان است که دو هفته از ناپدید شدن او می‎گذرد، خانواده مقتول ناباورانه از این اتفاق در بهت و حیرت به‎سر می‎بردند.

 

عصر پنج‎شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه سال‎جاری مراسم تشییع مرحومه خدیجه رمضانی در روستای دارابکلای ساری با شرکت جمعیت زیادی از مردم و تعدادی از مسئولان انجام شد.

 

نفرت مردم از عاملان این جنایت به‎حدی بود که آنها با تجمعات پی‌درپی خواستار تسریع در اجرای روند رسیدگی به پرونده شدند، حالا ۹ ماه از آن حادثه گذشته است، در روزهای گذشته دستوری مبنی بر صدور حکم اعدام قاتل مرحومه خدیجه رمضانی به نام «ع ـ ب» در ۱۴ دی‌ماه سال‌ جاری در فضاهای مجازی دست‌به‌دست شد.

 

برخی‌ها متن نامه و حکم صادره را تکذیب کردند اما در پی تماس خبرنگار فارس با دادستان مربوطه درباره انتشار چنین حکمی، وی متن نامه را تایید و به‎نوعی اعلام کرد که حکم اعدام در زمان مقرر و در ملأعام انجام می‎شود.

 

دادستان مربوطه از اعلام جزئیات بیشتر امتناع کرد اما موضوع مهم، تایید خبر است که نشان می‎دهد، دستگاه قضا حکم را به‌صراحت اعلام و دوشنبه هفته جاری نیز آن را در میاندورود به‎اجرا در می‎آورد.

 

سال گذشته در چنین روزهایی نیز زن جوانی به نام معصومه فولادی قصد رفتن به محل کار را داشت و از مسیر همیشگی سوار یک خودروی عبوری شد که سرنشین آن لباس سربازی به تن کرده بود.

 

پسر جوان مسیر راه خود را تغییر داد و قصد داشت زن جوان را به جای نامعلومی ببرد، زن نیز که حیثیت خود را در خطر دید، ترجیح داد تا خود را از خودرو به بیرون پرت کند، او پس از افتادن بر زمین دچار ضایعه نخاعی شد و در فروردین‌‌ماه ۹۴ به‌ علت شدت جراحات وارده، درگذشت.

 

پسر جوان که فراری شده بود، پس از دو هفته و در حالی‌ که قصد طراحی نقشه تعرض به مسافر دیگری را داشت، با هوشیاری زن میانسال، پلیس در همان روز موفق به دستگیری او شد.

 

یکی از علت‎های اصلی اصرار مردم بر تسریع در روند رسیدگی به مجازات‎هایی از این دست، جلوگیری از وقوع جرم‎های مشابه و ایجاد امنیت در جامعه است، زیرا جامعه هیچ‌گاه جنایت‎ها و بزهکاری‎هایی که به‌ویژه هم خسارت مالی و جانی و هم حیثیتی بر پیکر اشخاص وارد می‌سازند را برنمی‎تابند.

 

اعدام قاتل زن جوان میاندورودی، هیچ‎گاه التیام و پایان‌بخش خسارت‎های روحی و روانی به خانواده آن مرحوم نیست، قاتل نیز با لحظه‎ای اشتباه، عمر خود را تباه کرده و دیگر راه جبران وجود ندارد، اما تلنگر و هشدار روشن برای آنهاست که قصد ادامه فعالیت‎های شرورانه را در سر می‎پرورانند.

 

حالا پس از اعلام حکم قاتل مرحومه خدیجه رمضانی، مردم منتظر حکم عامل کشته شدن زن جوان نکایی هستند که برای حفظ عفت، جان خود را از دست داده است.

 

فارس

ارسال دیدگاه