تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۱ - ۱۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۹دی تشدید اختلاف نیست، بلکه غبارزدایی جهت بصیرت و آینده‌نگری بیشتر است/ امروز نوبت دنیای اسلام است تا تمدن نوین اسلامی را پایه‌ریزی کند

امام جمعه سیمرغ گفت: ۹دی تشدید اختلاف نیست، بلکه غبارزدایی برای بصیرت و آینده‌نگری بیشتر است. بعضی‌ها بهانه می‌آورند که چرا ۹دی تکرار می‌شود. باید در جواب این افراد بگوییم تکرار و یادآوری این حوادث باعث تذکر و بیداری است. همان‌طور که عاشورا فرهنگ‌سازی می‌کند، ۹دی هم فرهنگ‌سازی می‌کند تا غافل نشویم.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نمازجمعه امروز شهرستان سیمرغ ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع)، به دولتمردان کشورهای غربی تذکر داد که کشورشان را بر اساس آموزه‌های حقیقی حضرت مسیح(ع) اداره کنند.

 

وی بابیان اینکه امروز وظیفه امت اسلامی فقط گرامیداشت میلادها و… نیست، افزود: امت اسلامی باید اهتمام خود را رسیدن به تمدن نوین اسلامی قرار دهد. هر حرکتی که بخواهیم در دنیای امروز انجام دهیم باید با نگاه جهانی همراه باشد.

 

خطیب جمعه سیمرغ با تأکید بر اینکه باید نگاه‌ها را بالا و اهتمام ویژه در رسیدن به این امر بکار برد، اضافه کرد: اکنون نوبت دنیای اسلام است تا جهت پایه‌ریزی تمدن نوین اسلامی گام بردارد.

 

این مسئول با اشاره اقدامات ارزشمند شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه، ادامه داد: این یک حرکت عظیم است که یک طلبه ساده با قرآنی که از امام راحل هدیه گرفت به کشورش می‌رود و با وجود فشارها، توطئه‌ها و خیانت‌هایی که می‌شود، ۱۰ میلیون جمعیت شیعه شکل داده و پرورش می‌دهد.

 

حجت الاسلام یوسفی تصریح کرد: نکند امروز خدای ناکرده ما به خودمان مشغول شویم و وسعت دیدمان محدود شود تا نتوانیم از امام زمان(عج) و نماینده‌اش آن‌چنان‌ که شایسته است فرمان‌برداری کنیم.

 

وی یکی از توطئه‌های دشمنان برای جلوگیری از برپایی تمدن نوین اسلامی را ایجاد تفرقه میان مسلمانان دانست و اذعان کرد: اهداف دشمنان اسلام بسیار خطرناک است و وظیفه همه مردم در مقابله با آنها بصیرت و بیداری است، همان‌طور که فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری هم همیشه این‌گونه بود.

 

امام جمعه سیمرغ با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور در دیدار مسئولان نظام و میهمانان اجلاس وحدت اسلامی، ابراز کرد: ۹دی تشدید اختلاف نیست، بلکه غبارزدایی برای بصیرت و آینده‌نگری بیشتر است. بعضی‌ها بهانه می‌آورند که چرا ۹دی تکرار می‌شود. باید در جواب این افراد بگوییم تکرار و یادآوری این حوادث باعث تذکر و بیداری است. همان‌طور که عاشورا فرهنگ‌سازی می‌کند، ۹دی هم فرهنگ‌سازی می‌کند تا غافل نشویم.

 

وی بیان کرد: پارچه‌های سبز که از دیرباز نماد اعتقادات ما بود، بعدها تبدیل به نماد انتخاباتی شد و پس از آن نیز به نماد اعتراض و نهایتاً تبدیل به نماد براندازی شد. آن‌هایی که روز اول بر اساس اعتماد این پارچه را به دستانشان بستند به مرحله انتخاب و اعتراض نیز رسیدند، اما برخی از این افراد درک کردند که این مسیر، مسیر درست نیست و این جاده به بیراهه ختم می‌شود، لذا این افراد هم نمادها را رها کردند و در صحنه حاضر شده و فریاد اعتراض برآوردند.

 

حجت الاسلام یوسفی تاکید کرد: ۹ دی امسال یک حساسیت ویژه دارد. برخی افراد یخ‌زده احساس کردند در کنار آفتاب اعتدال می‌توانند حرکتی انجام بدهند، اما باید بدانند که هم ملت بیدار است و هم مسئولین توجه و دقت می‌کنند.

 

این مسئول در پایان با اشاره به دو انتخابات پیش‌رو خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، گفت: در هفتم اسفندماه جاری همه ما حضور پیدا کرده و تلاش می‌کنیم این وظیفه خطیر را به‌خوبی انجام دهیم، تا زمانی که نماینده‌ای به مجلس راه یافت به‌جای اینکه بگوییم من به وظیفه حزبی یا گروهی خود عمل کردم، با خود بگوییم که وظیفه شرعی‌مان به منزل مقصود رسید.

ارسال دیدگاه