تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - ۴:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یکی از فتنه‌های آینده درگیر کردن مسئله ولایت است/دشمن در قالب نفوذ با شیوه اجرای جدیدی است

غلامی تصریح کرد: از اول انقلاب تا به امروز هر حادثه‌ای در ایران پیش آمد یک پای آن ضربه زدن به ولایت فقیه بوده اما یکی از فتنه‌های آینده درگیر کردن مسئله ولایت است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام یدالله غلامی امشب در مراسم گرامیداشت حماسه تاریخی ۹ دی در مصلی نماز جمعه این شهرستان انقلاب‌های توحیدی را آسیب‌پذیرتر از سایر انقلاب‌ها دانست و گفت: این انقلاب‌ها علیه ظلم و استبداد است و جبهه‌های مختلف دشمنان رو به روی انقلاب‌های توحیدی قرار می‌گیرند و مقابله می‌کنند.

 

وی افزود: انقلاب‌ها دشمن‌دارند خصوصاً انقلاب‌های توحیدی دشمنان زیادی دارند و در مسیر حرکت این انقلاب‌ها موانع زیادی نیز وجود دارد اما مردم انقلابی باید موانع را کنار بزنند و به‌پیش بروند.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا مازندران به اتفاقات تاریخی دوران حضرت موسی اشاره و اظهار کرد: قوم بنی‌اسرائیل انقلاب موسی را به زمین زد. این قوم به خاطر تن‌پروری و رفاه‌طلبی بعد از مدتی انقلاب حضرت موسی را شکستند.

 


وی با مقایسه قوم حضرت موسی با امت ایران اسلامی بیان کرد: اگر مردم ما از تحریم‌های ناجوانمردانه و سنگینی که از سال ۵۸ وضع شد، می‌گفتند خسته شدیم انقلاب نمی‌ماند.

 

غلامی خاطرنشان کرد: انقلاب‌های توحیدی انحراف خاص خودشان رادارند. خاص از آن نظر که افراد باسابقه انقلابی و خدمتی که دارند و حرفشان در جامعه اثر دارد اگر از مسیر منحرف شوند انقلاب آسیب می‌بیند، همان‌گونه که حضرت موسی وقتی از کوه طور برگشت دید یار و همراهش سامری گوساله‌ای ساخته و بخش اعظمی از امت گوساله‌پرست شدند.

 

وی بابیان اینکه اگر جامعه‌ای انقلابی تن‌پروری و رفاه‌طلبی پیشه کند و خواص جامعه منحرف شوند، عوام جامعه نیز با اعتماد به خواص منحرف حلقه شکست انقلاب توحیدی را شکل می‌دهند.

 

این مسئول در بخشی از صحبت‌های خود به اتفاقات تاریخی دوران پیامبر اشاره کرد و گفت: پیامبر بزرگوار در روزهای پایانی عمر بابرکت خود نگران فتنه‌های خواص پس از رحلتش بود.

 

وی ادامه داد: پیامبر نگران انحراف امت به دست نزدیکان انقلاب است و بعد از پیامبر خواص نزدیک ایشان با جابه‌جا کردن یک کلمه باعث انحراف جامعه شدند.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا مازندران بابیان اینکه پیامبر برای جامعه‌ای که ۲۳ سال زحمت‌کشیده و آن‌ها را به سرمنزل رسانده بود و این جامعه باید نتیجه این انقلاب را ببیند اما جمع شدن یک عده در سقیفه باعث رویدن علف هرز خلیفه شد.

 

غلامی اظهار کرد: در دهه هفتاد و دوران اصلاحات هم بعضی افراد برای گرفتن کلمه مطلقه از ولایت‌فقیه چقدر فشار آوردند و توجیهشان هم این بود که یک کلمه لازم نیست اما باید گفت همین یک کلمه خیلی مهم است. اگر کلمه مطلقه بر سر ولایت‌فقیه نبود او نمی‌توانست فتنه‌های سال ۷۸ و ۸۸ را مهار کند و در مسائل هسته‌ای نیز با نرمش قهرمانانه دولت را هدایت کند و کار را پیش ببرد.

 

وی بابیان اینکه در دو سال قبل در روز اول سال و در جوار حرم امام رضا (ع) رهبر معظم انقلاب خطاب به دنیا و صهیونیست‌ها فرمود: اگر شما دست از پا خطا کنید ما تل‌آویو را در همان ساعت اول با خاک یکسان می‌کنیم و این جمله را بدون هیچ‌گونه ترس و واهمه‌ای بیان کردند.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه اگر خواص بی‌بصیرت و منحرف فشار بیاورند نتیجه‌اش خطبه ۲۹ خرداد سال ۸۸ می‌شود.

 

غلامی افزود: شما مشاهده می‌کنید بعضی‌ها میگویند ما ولی‌فقیه را در چهارچوب قانون اساسی قبول داریم و این یعنی فتنه جدید با شیوه‌های اجرایی جدید در حال رخ دادن است.

 

وی اضافه کرد: بعد از پیغمبر یک‌ چیز رو جابه‌جا کردن، کلمه ولایت رو گرفتند خلافت گذاشتند، همین یک کلمه وقتی عوض شد دیگر علی نتوانست ولی باشد مدیر جامع باشد ۲۵۰ سال امامان بین مردم بودن به خاطر همین یک کلمه جابه‌جایی نتوانستند در جامعه کاری بکنند.

 

این مسئول با اشاره به کتاب انسان ۲۵۰ ساله که شامل فرمایشات و یادداشت‌های مقام معظم رهبری می‌شود، خاطرنشان کرد: این کتاب نشان می‌دهد چه بلایی بر سر امامان و مسلمانان چه آوردند. همین یک کلمه که جابه‌جا شد ۲۵۰ سال مردم را از حضور امامان محروم کرد.

 

وی اضافه کرد: همین اتفاق را در انقلاب ما هم درست کرده‌اند. عده‌ای از تهران به نزد مراجع آن زمان در قم رفتند و گفتند این آقایی که قرار است جانشین امام راحل شود جوان است اما آیت‌الله بهجت رحمة‌ الله‌ علیه فرمودند: به دنبال کارتان بروید. یک‌ بار گفتیم علی جوان است برای هفت‌ پشتمان بس است.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا مازندران بابیان اینکه امام راحل فرمودند مردم زمان ما از مردم زمان پیغمبر بهتر هستند، تصریح کرد: در آن زمان گفتند علی جوان است و به درد رهبری نمی‌خورد، اینجا هم گفتند علی جوان است امام مردم به حرفشان گوش نکردند و یک عده با برنامه‌ریزی‌های چندین ساله آشوب و فتنه ۸۸ را درست کردند و تا دی‌ماه بردند و به‌روز عاشورا کشاندند.

 

غلامی ادامه داد: در روز عاشورا نیز حرف آخرشان را زدند و گفتند مرگ بر اصل ولایت فقیه و ۹ دی سراسر ایران جمعیت شد و بساط این افراد جمع شد.

 وی تصریح کرد: از اول انقلاب تا به امروز هر حادثه‌ای در ایران پیش آمد یک پای آن ضربه زدن به ولایت فقیه بوده اما یکی از فتنه‌های آینده درگیر کردن مسئله ولایت است. امروز هم می‌بینیم بعضی آقایان بحث شورای رهبری و جایگاه رهبری را مطرح می‌کنند. این اتفاقات کلید و جرقه فتنه‌های دیگر است باید حواسمان باشد.

این مسئول در ادامه گفت: در عاشورا مردم فهمیدند خطر جدی است و دعوا بر سر انقلاب و اسلام است. انقلابی که ریشه‌اش در دین و بعثت خداست. و عده‌ای دارند انقلاب ما را مثل انقلاب حضرت موسی زمین‌گیر و مثل انقلاب پیامبر ناکارآمد می‌کنند.

 


وی ادامه داد: مردم نه دی آمدند در صحنه و بصیرتشان را به نمایش گذاشتند و حساب فتنه رفع شد اما دفع نشد.

 

غلامی با اشاره به اینکه فتنه ۷۸ و ۸۸ با حضور سیاسی مردم دفع نشده و فقط رفع شده، تصریح کرد: امروز ریشه‌های این فتنه در حال جوانه زدن است. دشمن در قالب نفوذ با شیوه اجرای جدیدی است که باید حواسمان جمع باشد.

 


وی در پایان گفت: مردم ما به فضل خدا با بصیرت و هوشمند هستند و این انقلاب را به انشا الله به انقلاب جهانی حضرت حجت متصل می‌کنند.

ارسال دیدگاه