تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ - ۲۱:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«بصیرت» حل‌کننده مشکلات در حال و آینده است/ ملت ایران در برابر کسانی که بخواهند در مقابل ولایت‌فقیه موضع بگیرد می‌ایستند/انتخابات امانت است و رأی مردم حق‌الناس

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ تصریح کرد: آن چیزی که همه مشکلات را تا امروز حل کرده و در آینده هم حل می‌کند «بصیرت» است.

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در گفت‌وگو با سیمرغ ما، ضمن تبریک به مناسبت یوم‌الله ۹ دی، اظهار کرد: ۶ سال از روز میثاق امت با ولایت و آن‌کسانی که در این روز افتخار آفریدند و بار دیگر عهد و پیمان با امام و رهبری بستند می‌گذرد.

 

وی ادامه داد: از آن زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید همگان می‌دانستند این حرکت انقلاب نه‌تنها مورد رضایت استکبار جهانی و قدرتمندان باطل نیست بلکه مورد خشم و غضب آن‌ها نیز قرار خواهد گرفت.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ بابیان اینکه انقلاب خواهان حذف استکبار و سلطه بود و آزادی و استقلال یک ملت قوی و قدرتمند را مطالبه می‌کرد، تصریح کرد: امام راحل با بیانات و سخنان خود انقلاب را هدایت و مسیر آن را جهت‌دهی و برای امت روشن می‌کرد.

 

وی در ادامه افزود: امام راحل هر بار که توطئه‌ای را در زمان دفاع مقدس و قبل از آن می‌دید به‌نوعی افکار جامعه را برای مبارزه با توطئه آماده می‌کرد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه بعد از رحلت امام، مقام معظم رهبری در عصر ما به‌سان امام این امت را هدایت و راهنمایی می‌کرد و استکبار جهانی نیز بعد از دفاع مقدس به هر طریقی که خواست وارد شود باراهنمایی و هدایت مقام معظم رهبری ناموفق بود.

 

وی تصریح کرد: وقتی استکبار از طریق انتخابات قصد نفوذ داشت متأسفانه مانند انتخابات سال ۷۸ عده‌ای که خود را پیرو امام می‌دانستند مرتکب اشتباه شدند؛ اما نظام با چهره گشاده و آغوش باز آن‌ها را پذیرفت.

 

یوسفی بابیان اینکه در انتخابات سال ۸۸ افرادی که خود را پیرو امام راحل می‌دانستند ابزاردست قدرت‌ها شدند و خواسته یا ناخواسته قبل از انتخابات بحث تقلب را مطرح کردند.

 

وی ادامه داد این افراد در حق انقلاب ظلم و ناحقی کردند و به نصایح دیگران نه‌تنها گوش ندادن بلکه در برابر آن‌هایی که مشغول اهانت به عاشورا و نماز جمعه بودند، با آن‌ها هم مخالفت نکردند و کار به آنجایی کشاندند که نتیجه‌اش تخریب و اهانت‌های انجام‌گرفته که سزاوار این انقلاب و ملت نبود.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ با اشاره به صبر و انتظار مردم در آن زمان، تصریح کرد: مردم منتظر ماندند تا ببیند فرمان رهبری چیست. مقام معظم رهبری هم همه راه‌ها را برای آنکه آن‌ها قانع و راضی شوند را نشان داد اما متأسفانه گوشی بدهکار نبود تا شرایط و نیاز جامعه را ببیند.

 

وی در ادامه افزود: در کنار این‌ها همه جریانات مخالف نظام نیز به جلو آمدند و خود را آماده‌ی مبارزه با اصل نظام کرده بودند. اما تا زمانی که اصل نظام مطرح نبود مردم تحمل می‌کردند ولی وقتی بحث نظام و اصل و پایه آن یعنی ولایت مطلقه فقیه مطرح شد مردم به صحنه آمدند و دریکی، دو روز قائله را جمع کردند و اجازه حضور به آن‌ها ندادند.

 

این مسئول بابیان اینکه متأسفانه بعد از گذشت ۶ سال حتی از مردم عذرخواهی هم نکردند و نیامدند بگویند ما عذر می‌خواهیم بلکه بر حرف خودشان به‌ظاهر باقی ماندند.

 

وی در ادامه گفت: ملت شریف ایران در برابر هرکسی با هر عنوان و شخصیت که بخواهد در مقابل ولایت مطلقه فقیه به موضع بگیرد می‌ایستند و نهایتاً به کناری خواهند زد.

 

یوسفی با تأکید بر اینکه آن‌هایی که با امام و رهبری عهد بستند در عرصه حضور داشتند و خواهند داشت، بیان کرد: دشمن باید بداند مردم ما به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وابسته و دل‌بسته هستند و برای آن‌ها اصل ولایت‌فقیه یک اصل مستحکم، اعتقادی، ایمانی و الهی است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز با توجه به نزدیکی به انتخابات به همه مسئولینی که در مسئولیت انتخاباتی دارند تذکر می‌دهیم که مواظب باشند، چراکه انتخابات امانت است و رأی مردم حق‌الناس است. اگر خدایی نکرده بی‌توجهی رخ دهد ممکن است آن وظیفه اصلی انجام نگیرد و ما در برابر خدا، رهبری و خون شهدا قرار بگیریم.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ در رابطه با تعیین معتمدین محل و منطقه، اظهار کرد: تا اینجا در رابطه با این موضوع به‌خوبی عمل نشده است. ما انتظار بهتر از این را داشتیم ولی تا اینجا خوب عمل نشده است.

 

وی با تأکید بر این موضوع که شهرستانی مثل شهرستان سیمرغ که مردان وزنان متدین، انقلابی، آگاه و بصیر دارد اگر در انتخاب‌ها دقت می‌شد باعث دلسردی بچه‌های خوب ما در منطقه نمی‌شد که امروز ما نگران این موضوع هستیم.

 

این مسئول دانشگاه را یک فضای تضارب اندیشه و اخلاق دانست و تصریح کرد: ما از ابتدای انقلاب هم حضور سیاسیون در دانشگاه‌ها را داشتیم.

 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری هم بر روی بحث حضور دانشجوها تأکید دارد و تأکیدشان هم این است که دانشجوها در امور سیاسی، سیاست زده نباشند، مأمور نباشند و مستقل باشند.

 

یوسفی بابیان اینکه در قضایای دانشگاه شاهد آن بودیم که افراد بیرونی تأثیرگذارند، اظهار کرد: فضای دانشگاه یک فضای تضارب اندیشه‌ای است و نباید این فضا را بسته ببینیم و محدودش کنیم.

 

وی در ادامه افزود: فضای دانشگاه باید مدیریت شود و دقت شود آن‌هایی که با اصل نظام مشکل‌دارند به نام نظام خلافش عمل نکنند و عامل خیانت نشوند. اگر در دانشگاه مدیریت درست انجام شود، دانشگاه به یک مرکز بالندگی تبدیل می‌شود.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ ادامه داد: اینکه در دانشگاه هرکسی که نقد و سخنی داشت را منتصب به فتنه بکنیم و برخورد با او داشته باشیم درست نیست چراکه ما همه‌چیز را از دانشگاه و حوزه داریم و باید در برابر این موضوعات تحمل داشته باشیم تا خروجی کار زیبا باشد.

 

وی در ادامه تأکید کرد: البته در دانشگاه و حوزه باید بسیار مراقب بود تا فتنه برای خودش یار و رفیق پیدا نکند.

 

یوسفی در پایان تصریح کرد: آن چیزی که همه مشکلات را تا امروز حل کرده و در آینده هم حل می‌کند «بصیرت» است.

ارسال دیدگاه