تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ - ۱۴:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مهم‌ترین بحث دنیای امروز وحدت بین مسلمانان است

یوسفی با تأکید بر اینکه در دنیای امروز مهم‌ترین بحث وحدت مسلمانان است و مسلمانان باید در کنار یکدیگر باشند، بیان کرد: این وحدت به وحدت داخلی نیز اشاره می‌کند و انقلاب اسلامی پیروز نمی‌شد مگر با وحدت، برادری و در کنار هم قرار گرفتن.

به گزارش سیمرغ ما ، هم‌زمان با ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) بعدازظهر امروز مراسمی در دفتر امام‌جمعه این شهرستان برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی ضمن تبریک به مناسبت ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و روز ولادت مؤسس مذهب امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: تعبیر جشن ولادت برای پیامبر مکرم اسلام و ائمه اطهار (ع) یک هدف و انگیزه خاص دارد.

 

 وی در ادامه با اشاره به اینکه امروزه شاهد برگزاری جشن تولد برای کوچک‌ترها و بزرگ‌ترها هستیم، تصریح کرد: این تولدها فقط تا زمانی ادامه دارد که شخص زنده است و وقتی از دنیا می‌رود تا چند سال مجلس سالگردی برگزار می‌شود و کم‌کم فراموش می‌شود.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ بابیان اینکه برای برخی نیز جشن‌ها هزارساله برگزار می‌شود، اظهار کرد: این اثر شخص است که باعث می‌شود بعد از هزاران سال هرگز فراموش نشود.

 

وی در ادامه افزود: یکی از علما تعریف می‌کرد: در سفری که به فرانسه داشتم در کنار یک شخص فرانسوی و به همراه جمعی از ایرانیان در حال صحبت بودم که قصد داشتم استشهادی به یکی از بیت‌های سعدی شیرازی کنم و گفتم: سعدی شیرازی ما چنین می‌گویید که ناگهان آن آقای فرانسوی گفت: مگر سعدی برای شماست؟ من هم در جواب گفتم بله که آن آقای فرانسوی گفت: اشتباه نکنید سعدی برای همه دنیا و یک شخص جهانی است.

 

یوسفی با اشاره به اینکه آثار باقی‌مانده از شخص هم مادی می‌تواند باشد و هم معنوی و پنهانی، افزود: خانمی مثل گوهرشاد مسجدی می‌سازد که بعد از چند صدسال آز آن استفاده می‌کنیم که این جزو آثار مادی است.

 

وی ادامه داد: برخی آثار نیز جنبه پنهانی دارند که خداوند اجر آن‌ها ضایع نمی‌کند مثل آموزش قرآن که اگر شخصی به کسی آموزش قرآن دهد تا هرزمانی که کسی قرآنی برمی‌دارد نتیجه آن آموزش باشد سبب بهره‌وری آموزش‌دهنده است.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ بابیان اینکه امکان فراموشی و غافل شدن از اثرات مادی توسط انسان وجود دارد، تصریح کرد: آثار معنوی فراموش نمی‌شوند و تا خدا هست این آثار معنوی باقی می‌ماند.

 

وی در ادامه افزود: لذا در جشن ولادت نبی مکرم اسلام و امام صادق (ع) نگاه معنوی است و رسول‌الله برای نجات انسان آمد و تا انسان و انسانیت باقی است، باقی می‌ماند. خداوند پیامبر را فرستاد و فرمود: پیامبر ما تو را شاهد فرستادیم. پیامبر هم شاهد بر زندگی ماست و هم اسوه است برای آن‌هایی که می‌خواهند الهی فکر بکنند.

 

یوسفی با اشاره به اینکه در هفته وحدت قرار داریم، بیان کرد: مسلمانان باید با یکدیگر وحدت داشته باشند.

 

وی ادامه داد: خطری که امام راحل به آن تأکید داشتند و موردتوجه علمای شیعه نیز قرار داشت و می‌گفتند وحدت جهان اسلام باید حفظ شود برای این بود که از کید و شیطنت دشمن خبر داشتند.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ تصریح کرد: کسی که کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا آن‌گونه می‌گوید که مسلمانان نباید وارد آمریکا شوند و هرروز نیز با ترفند جدید در برابر فرهنگ والای شیعی به رهبری امام راحل و رهبر معظم انقلاب ظاهر می‌شوند این نوعی جنگ است و باید در برابر آن‌ها جنگید و دفاع کرد.

 

وی در ادامه افزود: وقتی قرآن نیز بر پیامبر نازل آن‌ها به دشمنی با پیامبر برخاستند و پیامبر نیز برای مقابله با آن‌ها گفت اگر می‌توانید آیه‌ای از قرآن بیاورید ولی به‌جای اینکه آیه‌ای از قرآن بیاورند ۸۴ جنگ فراهم کردند.

 

یوسفی با تأکید بر اینکه در دنیای امروز مهم‌ترین بحث وحدت مسلمانان است و مسلمانان باید در کنار یکدیگر باشند، بیان کرد: این وحدت به وحدت داخلی نیز اشاره می‌کند و انقلاب اسلامی پیروز نمی‌شد مگر با وحدت، برادری و در کنار هم قرار گرفتن.

 

وی در ادامه بابیان اینکه ۹ دی زمان بصیرت است، تصریح کرد: وحدتی که وجود دارد نباید باعث غفلت ما شود و در عین وحدت باید حواسمان جمع باشد و غافل نشویم چراکه دشمن منتظر غفلت ما است.

 

به گزارش سیمرغ ما، این مراسم با مولودی خوانی در وصف حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) به پایان رسید.

ارسال دیدگاه