تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۱۶:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هلاکت شبح تروريست ها در عمليات ارتش سوريه

ارتش سوريه و نيروهاي هم‌پيمان آن در عملياتي “سعيد خبيه” مشهور به “شبح” را به هلاکت رساند.

به گزارش سیمرغ ما، شکست هاي پياپي گروههاي مسلح در بازپس گيري مناطقي در منطقه غوطه شرقي دمشق از جمله مرج السلطان که از کنترل آنها خارج شده و شکست در آنها تأثيرات ويرانگري بر آنها داشته است، همچنان ادامه دارد. نيروهاي ارتش همچنين با به هلاکت رساندن و زخمي کردن شماري از تروريست ها، حملات آنها در منطقه مرج السلطان را ناکام گذاشتند.
 
ارتش سوريه در اراضي واقع در مناطق النشابيه و البلاليه عمليات بي سابقه اي را رقم زد و به دنبال رصد تجمع عناصر گروههاي مسلح با هدف آغاز حمله به يکي از مواضع ارتش در اطراف مرج السلطان، نيروهاي ارتش محل تجمع آنها را هدف قرار داد و شماري از آنها را به هلاکت رساند و شمار ديگري را نيز زخمي نمود.
 
در اين عمليات "سعيد خبيه" مشهور به "شبح" به همراه چهار فرمانده ميداني ديگر تروريست ها به همراه شمار ديگري از عناصر مسلح گروهک هاي "اشبال جيش الاسلام"، "لواء درع العاصمة" و "اجناد الشام" به هلاکت رسيدند.
 
يک فرمانده ميداني ارتش سوريه در گفتگو با شبکه العالم گفت: در اين عمليات، استحکامات تروريست ها به مسافت ۴ کيلومتر در محاوري که آنها قادر به رسيدن به آن مناطق نبودند مورد هدف قرار گرفت و نيروهاي ارتش سوريه توانستند به اين استحکامات نفوذ کرده و شماري از تروريست ها را به هلاکت رسانده و مقادير زيادي سلاح و مهمات به غنميت ببرند.
 
منابع ميداني، وضعيت حاکم بر ميادين درگيري ها در محورهاي البلاليه، النشابيه، حرستا و القنطره را پيشروي ارتش سوريه ارزيابي کردند. به طوري که خمپاره اندازهاي ارتش علاوه بر اين مناطق، ارتفاعات تل صوان، تل کردي و کشتزارهاي الحجاريه در نزديکي شهر دوما را هدف قرار دادند.
 
منابع نظامي بر اين باورند نقشه نظامي ميدان جنگ، نشان دهنده تغيير مواضع طرفين در روزهاي آينده است.
 
خبرنگار العالم در دمشق در اين باره گفت: از عمليات نظامي کنوني چنين به نظر مي رسد که ارتش در چارچوب برنامه زمان بندي و ميداني مشخصي عملي مي کند که اهداف آن را توسط فرماندهان ميداني تعيين مي شود. اما هدف نهايي آن، پايان دادن به حضور هر گونه عنصر مسلح در منطقه غوطه شرقي است.
 
منبع: العالم
انتهای پیام/
ارسال دیدگاه