تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ - ۱۶:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۹ دی سیلی محکم ملت ایران بر فتنه‌گران بود/ شورای نگهبان سنگر اول نظام است/ انتخابات امسال حساست بالایی دارد

امام جمعه سیمرغ گفت: مردم باید بدانند که نتیجه انتخابات به خودشان بر می‌گردد، اگر نتیجه قدَر و قوی باشد موفقیت برای ملت است اما اگر ضعیف باشد نتیجه سختی هم برای ملت و هم برای نظام در پی خواهد داشت.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نمازجمعه امروز شهرستان سیمرغ ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و اشاره به نزدیک شدن سالروز خلق حماسه بزرگ ۹ دی و روز بصیرت ملت ایران اظهار کرد: ۹ دی سیلی محکم ملت وفادار ایران اسلامی بر مسیر منحرفانی بود که می‌خواستند حرکت انقلاب را از مسیر سریع خود منحرف کنند.

 

وی افزود: در سال ۸۸ کسانی سرفتنه بودند که افتخار آنها همراهی با امام خمینی(ره) بود، اما همه این افتخارات را یکباره به آتش کشیدند و نه تنها به اصول امام راحل وفادار نبودند بلکه مقابل آن ایستادند و بدتر آنکه به نام مبارک ایشان «انقلاب‌خواهی» کردند.

 

امام جمعه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه بعد گذشت چند سال از آن فتنه هنوز هم عده ای حقیقت را نمی‌پذیرند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی باید به اشتباه خود اعتراف کنند، اضافه کرد: امروز باید حواسمان جمع باشد چراکه انتخابان پیش رو از حساسیت بالایی برخوردار است.

 

این مسئول ادامه داد: در این انتخابات سه گروه باید حواسشان جمع باشد، گروه اول «احزاب، گروه‌ها و کسانی که قصد شرکت در انتخابات را دارند»، گروه دوم «داوران و مجریان» کسانی که وظیفه اجرای انتخابات به عهده آنهاست اعم از هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی و… و گروه سوم نیز مردم هستند.

 

حجت الاسلام یوسفی تصریح کرد: مردم باید بدانند که نتیجه انتخابات به خودشان بر می‌گردد، اگر نتیجه قدَر و قوی باشد موفقیت برای ملت است اما اگر ضعیف باشد نتیجه سختی هم برای ملت و هم برای نظام در پی خواهد داشت.

 

وی اذعان کرد: باید بسیار دقت کنیم، چراکه راه عبور از دنیا آسان، اما راه رسیدن به آخرت بامنفعت بسیار سخت است. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند "انتخابات حق اناس است"، لذا هر که در این رابطه بخواهد خلاف قانون عمل کند، در هر جایگاه و مسئولیتی که باشد باید بداند که حق الناس را ضایع کرده است.

 

خطیب جمعه سیمرغ در ادامه به بحث احراز صلاحیت‌های کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی پرداخت و تاکید کرد: شورای نگهبان سنگر اول نظام جمهوری اسلامی است که در این ۴ دهه هر که نتیجه احراز صلاحیت خود را برخلاف منافعش دید دست به حواشی می‌زد و شورای نگهبان را تحت فشار قرار می‌داد، اما این شورا با اعتقاد، ایمان به خدای متعال و محبت به ملت وفادار ایران، قدمی عقب‌نشینی نکرده است.

 

وی ابراز کرد: خداوند را شاکریم که چشمان بیدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران "بیدار" است، اما ما نیز باید به وظایف خود عمل کنیم همانطور که روز قیامت باید پاسخگو باشیم.

 

حجت الاسلام یوسفی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع) گفت: باید در ولادت و سبک زندگی انبیاء الهی تحقیق کنیم و دریابیم چگونه می‌توان از زندگی آنها درس آموخت.

 

وی با اشاره به‌ روز ۱۷ ربیع الاول و میلاد نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق(ع) بیان کرد: به مناسبت ولادت حضرت رسول اکرم(ص) این هفته را هفته وحدت نام‌گذاری کردند.

 

امام جمعه سیمرغ در پایان با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) که فرمودند "با هم بودن رحمت الهی است و جدا بودن باعث عذاب الهی می‌شود"، اذعان کرد: به نظر می‌آید این حکم هم حکم اخلاقی و هم اجتماعی و سیاسی است. همانطور که امروز نیاز دنیای اسلام "وحدت" است و اگر وحدت وجود داشته باشد، دشمنان هرگز موفق به ایجاد اختلاف نمی‌شوند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه