تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ - ۱۰:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آزمون استخدامی اموزش و پرورش سال آینده برگزار می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای تکمیل ظرفیت های باقی مانده در کلاس های درس دانش آموزان بویژه مناطق دور افتاده ، سال ۹۵ آزمون استخدامی برگزار خواهد شد.

به گزارش سیمرغ ما، علی اصغر فانی شامگاه چهارشنبه و در حاشیه گردهمایی معاونین پژوهش و برنامه ریزی استان ها که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص سیاست بومی گزینی استخدام در آموزش و پرورش و خالی ماندن برخی ظرفیت ها، اظهار کرد: اولویت پذیرش نیروی بومی است و در شروع کار ممکن است در برخی مناطق با توجه به جنسیت ، نیروی لازم وجود نداشته باشد.

وی افزود: اگر این سیاست اعمال شود، نیروهای باتجربه در مناطق محروم باقی می مانند و کیفیت آموزش در این مناطق ارتقاء پیدا خواهد کرد و در این رابطه امسال در پذیرش دانشگاه فرهنگیان و استخدام پنج هزار نیرو، سیاست بومی گزینی اعمال شد.

فانی در خصوص جذب ۱۴ هزار نیرو در آموزش و پرورش در سال آینده بیان کرد: در این رابطه صحبت های کلی را با سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام دادیم و برای سال آینده استخدام نیرو خواهیم داشت اما هنوز تعداد آن به صورت قطعی مشخص نشده است.

وزیرآموزش و پرورش افزود: آزمون استخدامی بعدی را زودتر برگزار خواهیم کرد و در این خصوص در حال مذاکره هستیم و به محض اینکه آمار دقیق مشخص شود آن را اعلام خواهیم کرد.

وی در خصوص تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا و لطمه خوردن به درس دانش آموزان اظهارکرد: تعطیلی بر درس دانش آموزان لطمه خواهد زد اما برای تمام مسئولان کشور سلامت دانش آموزان مهم است و لذا از مسئولان درخواست می کنیم اقدامات دیگری را برای مقابله با آلودگی هوا انجام دهند و تمام اقدامات را منوط به تعطیلی مدارس نکنند که این درخواست را در کمیته اضطرار هوا نیز مطرح کردیم.

ایرنا

ارسال دیدگاه