تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ - ۲۲:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دکور چوبی ضریح جدید حضرت عباس(ع)+ تصاویر

دکور چوبی داخلی ضریح جدید حضرت عباس علیه‌السلام با طرح ها و نقش‌های بسیار زیبا بر روی این ضریح نصب شد.

به گزارش سیمرغ ما، دکور چوبی داخلی ضریح جدید حضرت عباس علیه السلام با طرح ها و نقشهای بسیار زیبا بر ر وی این ضریح نصب شد. این دکورها بدست هنرمندان درودگر عراقی ساخته شده و سازه چوبی و محل درزهای موجود را می پوشاند. عملیات نصب دکور داخلی این ضریح به موازات نصب سایر قطعات در جریان بوده و پیشرفت بسیار خوبی تاکنون داشته است.
 
این دکورهای چوبی ۴ سانتی متر ضخامت، ۱۱۰ سانتی متر ارتفاع و ۳۰ سانتی متر عرض در پائین ترین قسمت داشته و با حرکت به سمت بالا قطعه ای مثلثی شکل به آن افزوده می‌شود. این بخش مثلثی در قاعده خود به نوار کتیبه بالائی متصل بوده و از پائین به ستون فوق الذکر منتهی می‌شود. این قسمت ۱۲۸ سانتی متر عرض و ۲۲۰ سانتی متر ارتفاع دارد. در میان هر یک از این قطعات قسمتی دایره ای تعبیه شده و در درون آن عبارت "یا قمر بنی هاشم" نقش بسته است.
 
لازم به ذکر است در ساخت این قطعات از چوب ساج برمه و در ساخت کف و منبت کاری ها از چوب انواع درخت مثل بلوط سفید، کنجد و غیره استفاده شده است. در ساخت این ضریح از هیچگونه رنگ مصنوعی استفاده نشده و از رنگ طبیعی چوب درختانی از قبیل ساج، بلوط، نارنج و گردو جهت تامین رنگهای زرد، سبز، بنفش، سیاه و غیره استفاده شده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

منبع: باشگاه خبر نگاران
ارسال دیدگاه