تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ - ۲۱:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شیعه شدن بانوی کانادایی در حرم رضوی

امسال تاکنون به جز این بانوی کانادایی پنج نفر دیگر از زائران غیرمسلمان در حرم مطهر به دین اسلام مشرف شده اند که از این تعداد سه نفر مرد و دو نفر زن اهل کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی هستند.

به گزارش سیمرغ ما، سید محمدجواد هاشمی نژاد روز سه شنبه افزود: 'ملیسا ندینگ' پس از آشنایی با اصول و مبانی اعتقادی دین مبین اسلام با اقرار به وحدانیت پروردگار و رسالت نبی مکرم اسلام در دفتر مدیریت امور زائران غیر ایرانی شهادتین را به زبان انگلیسی و عربی به زبان آورد و مسلمان شد.

 

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون به جز این بانوی کانادایی پنج نفر دیگر از زائران غیرمسلمان در حرم مطهر به دین اسلام مشرف شده اند که از این تعداد سه نفر مرد و دو نفر زن اهل کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی هستند.

 

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: هر سال ارادتمندان بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای عرض ارادت به حریم ملکوتی ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) مشرف می شوند لذا این مدیریت خدمات متنوعی به زائران متناسب با ملیت آنان ارائه می دهد.

 

وی افزود: خادمان حریم رضوی در مدیریت زائران غیرایرانی خدمات خود را به دو شیوه حضوری و غیرحضوری و از طریق فضای مجازی به زبان های عربی، انگلیسی، اردو، ترکی، روسی، آلمانی و فرانسه ارائه می دهند که اوج این خدمتگزاری در دهه کرامت و دهه آخر صفر است.

 

او ادامه داد: در دهه آخر صفر امسال ۱۴۹ هزار و ۳۲۷ نفر از زائران غیرایرانی اعم از آذری زبان، اردو زبان، عرب زبان و انگلیسی زبان به حرم مطهر رضوی وارد و مورد پذیرایی این مدیریت قرار گرفتند و در برنامه هایی ویژه شامل مراسم سخنرانی، قرائت زیارت و ادعیه، مرثیه سرایی و سینه زنی، نماز جماعت و حلقه معرفت شرکت کردند.

 

سالانه ۲۸ میلیون زائر به مشهد مقدس وارد و ۳۰۰ میلیون تشرف به حرم مطهر امام رضا(ع) انجام می شود.

 

بر اساس آمار اعلام شده در ۹ ماه گذشته امسال دو میلیون زائر غیرایرانی وارد حرم مطهر رضوی شده اند.

 

پارسال چهار میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر غیرایرانی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند که از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار نفر گردشگر غیرمسلمان بودند.

 

مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی از واحدهای مربوط به راهنمای زائر، مراسم و محافل، آموزش و نشستهای تخصصی، کلاسهای آموزشی و کارگاههای تخصصی، همایشها، پاسخگویی به مسائل شرعی، بخش ادب و هنر، کاروانها، گردشگران و تشرف به اسلام تشکیل شده است.
 

برای آگاهی از آخرين اخبار و پيوستن به کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران جوان اينجا را کليک کنيد.


انتهای پیام/ش
منبع:جام نیوز

ارسال دیدگاه