تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ - ۲۲:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تجارت داعش با زنان ایزدی در ترکیه

هدیه حسین آواره ایزدی گفت، داعش پنجاه درصد از ایزدی‌های عراق را ربود و هیچ کسی در این خصوص احساس مسئولیت نمی‌کند. آنها مردان ما را کشتند و زنان و دختران ما را ربودند. آنها دختران ما را به عنوان هدیه به یکدیگر می دادند و آنها را به عنوان برده بردند.

به گزارش سیمرغ ما، گزارش ها حاکیست تروریستهای تکفیری صهیونیستی داعش زنان آواره ایزدی و دختران کم سن و سال آنها را در شبکه های داخل ترکیه خرید و فروش می کنند.
  بیش از بیست هزار اقلیت کرد ایزدی از کوهستانهای سنجار عراق در سال دوهزار و چهارده به ترکیه فرار کردند. سازمانهای امدادرسان در ترکیه برای آوارگان ایزدی سرپناه، غذا و دیگر مایحتاج اولیه را فراهم کرده اند. آوارگان ایزدی در ترکیه از قتل عامها، تجاوز به عنف، آدم ربایی و فروش زنان و دختران به دست تروریستهای داعش خبر می دهند. یک زن آواره ایزدی در کنفرانس بین المللی زنان در استانبول که امسال برگزار شد، به شدت از سازمان دهندگان این کنفرانس و جامعه بین المللی به علت سکوت درباره آزار و اذیت ایزدیها انتقاد کرد.
هدیه حسین آواره ایزدی گفت، داعش پنجاه درصد از ایزدی‌های عراق را ربود و هیچ‌کسی در این خصوص احساس مسئولیت نمی‌کند. آنها مردان ما را کشتند و زنان و دختران ما را ربودند. آنها دختران ما را به عنوان هدیه به یکدیگر می دادند و آنها را به عنوان برده بردند.
دسامبر ۲۰۱۵ تلویزیون ای آر جی آلمان گزارش داد که داعش چگونه از قاضی آنتپ ترکیه دختران و زنان ربوده شده ایزدی را به قیمت ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار برای بردگی جنسی، خرید و فروش می کنند. البته خانواده‌ها می توانند از طریق یک واسطه به همین قیمت آزادی دختران و زنان خود را از دست داعشی ها بخرند. بر اساس گزارش این شبکه‌ها بخشی از این تجارت از طریق واتس آپ و دیگر شبکه‌های اجتماعی انجام می شود. این گزارش تاکید می کند آنچه بسیار تعجب آور است این است که شبکه‌های داعش در ترکیه بدون هیچ مانعی و با اطلاع کامل مقامات ترکیه فعالیت می کنند. مدافعان حقوق بشر و گروه‌های مدافع حقوق زنان دولت ترکیه را به همدستی با داعش متهم می کنند و به همین علت از سازمان های اطلاعاتی ترکیه شکایت کردند و خواستار توضیح وزیر کشور ترکیه درباره قانونی بودن این فعالیت‌ها شدند. در همه این موارد مقامات ترکیه سکوت کرده و پاسخ نداده اند.
سلجوق ارز رئیس انجمن پزشکان ترکیه گفت، دولت ترکیه با همه اسلامگرایی خود باید این قضیه را خیلی جدی بگیرد و به سوالات پاسخ دهد. اگر دولت به سوالات مطرح شده پاسخ ندهد، این ذهنیت ایجاد می شود که دولت با داعش همکاری دارد.
 
 
انتهای پیام/ش
منبع:افکار

 

ارسال دیدگاه