تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ - ۲۲:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ارتباط شخصیت آدم ها با آهنگ پیشواز/آیا می دانید آهنگ تماس تلفن همراه شما پیام مخابره می کند؟!

وقتی تلفنهای جدید همراه وارد سبد روز و شب زندگی ما شد آهنگها و نواها هم به قافله «همراه» و «همراه بندان» پیوستند. آهنگهای تماس و انتظار دوقلوهایی به هم چسبیده اند که همزاد «همراه» مایند و با قدرتی اعجاب برانگیز در کسری از ثانیه قدرت” خود باروری” مجدد و تکثیر دارند…

به گزارش سیمرغ ما، وقتی تلفنهای جدید همراه وارد سبد روز و شب زندگی ما شد آهنگها و نواها هم به قافله «همراه» و «همراه بندان» پیوستند. آهنگهای تماس و انتظار دوقلوهایی به هم چسبیده اند که همزاد «همراه» مایند و با قدرتی اعجاب برانگیز در کسری از ثانیه قدرت" خود باروری" مجدد و تکثیر دارند حال اگر با احتساب آمار شرکت مخابرات ایران ۵۵ میلیون مشترک تقریبی تلفن همراه در ایران وجود داشته باشند و هر گوشی فقط محتوی ۲۰ آهنگ و ملودی تماس و انتظار باشد به طور میانگین یک میلیارد و یکصد میلیون آهنگ تماس و انتظار در روند جابجایی و بهره برداری است.
 
زمانی که شما به تلفن همراه شخصی زنگ بزنید یا صدای همیشگی و آشنای ساده و قدیمی بوق اتصال را نوش گوش می کنید یا نوای ترانه‌ای کهنه و یا نو را و یا آوای نوحه و آهنگی مذهبی را و یا صدای ماندگار مرتضی پاشایی را و یا …
 
این پروسه اما پوشش ساده ماجراست ولی همین نواهای عارفانه و یا عاشقانه و یا معجون گونه ای از هر دو خط در فاز اول ابتدائی و آرام می نمایند اما وقتی در جاده ترانزیت زمان به خاکریز دوم می رسند یک پارادوکس غلط انداز را فعال می کنند تا یک اپلیکیشن اندروید را!!
 
آقای فرزاد ـ الف به باجه بانک مراجعه می کند و وقتی متوجه می شود چک دستش از دسته چکی جدا شده که محلی از اعراب ندارد به همراه صاحب حساب زنگ می زند و دقایقی در محاصره «جنگ اعصاب» و «بی خیالی صاحب حساب» که جواب تماس را نمی دهد این آهنگ انتظار را  رصد سمعی می کند که:
 
جاده و اسب مهیاست بیا تا برویم!!!                        کربلا منتظر ماست بیا تا برویم!!
 
او اما به شدت عصبانی می شود، جملاتی را غرولند می کند و نفرین کنان از بانک بیرون می آید!
 
به راستی اگر آهنگ انتظار این مصدر الچک!! ترانه‌ای و یا ساز و تنبوری می بود بهتر نبود؟
 
لااقل فرزاد روایت ما را به هویتی صنفی بدبین نمی ساخت!
 
چنین اشخاصی که جرم خود را زیر وزن و جرم موبایل خویش پنهان می کنند به مراتب بیش از کسانی که آهنگ‌های ترنم خیز و طرب افزا بر "همراه" خویشتن دارند، به لایه‌های ساختاری درون اجتماع امروزی ضربه می زنند زیرا این جماعت مردم را به دینداران و  دینمداران هر چند از گروه ظاهرگرایان و تصنع نمایان بدبین می سازند تاثیری شگرف و خزنده در زیر پوسته شب و شهر!!
 
آیتم « خدایا به روی درخشان مهدی                    به زلف سیاه و پریشان مهدی» و دعای «اللهم کن لولیک» و نوای «قرآن»‌و ترجیع بندهای سخنرانی های مسئولان و کلیشه گویندگان مذهبی بر روی حافظه گوشی همراه در صورتی مقبول است که با شخصیت فردی و اجتماعی صاحب موبایل تطابق و همخوانی داشته باشد.
 
بنابراین:
 
۱ـ اگر از آن دسته مردم هستید که یا نمی توانید و یا نمی خواهید به تلفن همراه خود جواب دهید فقط از نت های ساده و معمولی استفاده کنید آیتم روی درخشان مهدی(عج) و یا نوحه قربون کفترای حرمت امام رضا(ع) برای همراه شما سنگین است و قدرت هضم مخاطب را کاهش می دهد این بیراهه‌ای است که برای فرار رو به جلو طراحی کرده اید. اما خواسته یا ناخواسته، هم مردم را به صورت صنفی و نه فردی به بخش گسترده‌ای از جامعه بدبین ساخته‌اید که این "گناه اول" شماست و "گناه دوم" اینکه خود را در معرض اتهام دوچهره گی و یا چند وجهی گرایی و به عبارتی نوین کلاهبرداری از نوع دینی‌اش قرار داده اید . درست راننده‌ایی را می مانید که روی شیشه عقب ماشین خود به خطی سرخ و آتشین نوشته بود: امان از دل زینب!! و چراغ قرمز را رد کرد!!
 
۲ـ گرفتاریهای فردی و شغلی و خانوادگی و  احیاناً راز و رمزهای تو در توی زیستی روزمره خود را در پشت آیات قرآن، دعای فرج امام زمان، آنونس هایی از سخنرانی های مذهبی و نوحه های حماسی پنهان نسازید!! فراموش نکنید که مشغله های شخصی ما لزوماً دلمشغولی های همنوعان و حتی نزدیکان ما نخواهد بود که بخواهیم بدین وسیله سپری «آهنگین» و نه «آهنین» بسازیم و در ورای آن «گارد» بگیریم!! امروزه لیزرهای تیزبین "دید" مردم با سرعتی مافوق صوت و نور از ا ین سپرهای نامرئی عبور می کنند و ذات «رنگین» ما را نمایان خواهند ساخت. یادمان باشد پاره ای از«کنش‌های» فردی بالاخره به «واکنشهای» اجتماعی منجر خواهند شد و این ارتباط دو سویه می تواند زمینه ساز تزریق نگرشهای منفی به بدنه اجتماع گردد حتی اگر از یک آهنگ ساده تماس شروع شود.
 
پس همین حالا آهنگ تماس و انتظار خود را چک کنید. ثواب فقط در جابجائی "آشکار" مهر نماز نیست گاهی تبدیل، جابجایی و یا حذف یک زنگ تماس ثواب "پنهان و نهفته" بسیار دارد. اگر آهنگ موبایلتان بر مدار شخصیت فردی شما تعریف شده  است به خودتان تبریک بگوئید اما اگر نوای همراه شما با آهنگ دلتان همخوانی نداشته و لیبل "همراه" و دل "صاحب همراه" هر کدام ساز خود را کوک می کنند! نیاز فوری به پاتولوژی شخصیتی دارید. فریب کاری، الفبای دگرگونی منفی گونه هویتی و شخصیتی هر آدمی است. لااقل در این مورد یک رنگ باشید. از یک زنگ شروع کنید مطمئن باشید به یک رنگ شفاف می رسید.
 
امتحانش بی ضرر است!

شفاف

ارسال دیدگاه