تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۱۸:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

متوسط سرعت جهانی اینترنت چقدر است؟

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد متوسط سرعت اتصال به اینترنت پرسرعت در جهان با رشد ۱۴ درصدی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ۵٫۱ مگابیت در ثانیه رسیده است.

به گزارش سیمرغ ما، نتایج یک بررسی نشان می‌دهد متوسط سرعت اتصال به اینترنت پرسرعت در جهان با رشد ۱۴ درصدی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ۵٫۱ مگابیت در ثانیه رسیده است.
 
 بر همین اساس تنها ۵ درصد از کاربران اینترنت در دنیا با سرعت ۲۵ مگابیت در ثانیه یا بیشتر به اینترنت متصل می شوند.
 
گزارش ۶۰ صفحه‌ای Akamai در مورد سرعت اتصال به اینترنت در کشورهای مختلف جهان نشان می‌دهد متوسط سرعت اتصال به اینترنت نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ حدود ۰٫۲ درصد افزایش نشان می دهد.
 
بر طبق این گزارش کره جنوبی با متوسط سرعت اتصال ۲۰٫۵ مگابیت در ثانیه در رتبه اول و سوئد و نروژ با سرعت اتصال ۱۷٫۴ و ۱۶٫۴ مگابیت در ثانیه در رتبه های دوم و سوم هستند.
 
رتبه های چهارم و پنجم و ششم با سرعت های اتصال، ۱۶٫۲، ۱۵٫۸ و ۱۵٫۶ مگابیت در ثانیه متعلق به کشورهای سوییس، هنگ کنگ و هلند است. رتبه های هفتم تا دهم هم مربوط به کشورهای ژاپن، فنلاند، لاتویا و جمهوری چک است.
 
بخشی از این گزارش به بررسی میزان استفاده از آدرس اینترنتی جدید IPv6 اختصاص یافته و از پیشگامی کشورهای اروپایی در این حوزه خبر می دهد. بر همین اساس بلژیک، سوییس و آمریکا با اختصاص ۳۵، ۲۰ و ۱۸ درصد از آدرس های اینترنتی خود به IPv6 در رتبه های اول تا سوم هستند و پرو، آلمان، پرتغال، لوکزامبورگ، یونان، استونی و چک در رتبه های چهارم تا دهم هستند.
 
در این گزارش به رشد ۱۸۰ درصدی حملات DOS در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل هم اشاره شده و موسسات مالی، صنعت رسانه ای و تفریحی ، بخش دولتی و بخش هتل و مسافرت چهار هدف اصلی این حملات دانسته شده اند.
 
گفتنی است در گزارش مذکور هیچ اشاره‌ای به نام ایران وجود ندارد، اما در گزارش های قبلی این شرکت سرعت اتصال به اینترنت همراه در ایران بررسی شده و کشورمان با سرعت اتصال ۰٫۹ مگابیت در ثانیه در قعر جدول و پایین تر از تمامی ۵۴ کشور مورد بررسی قرار گرفته بود.
خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه