تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۱۸:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

داعشی‌ها تلویزیون ال‌سی‌دی، موتورسیکلت و ماشین کیا را چند می‌فروشند؟

نتایج پژوهش‌های اخیر پایگاه FT نشان می‌دهد که درآمدهای حاصل از مالیات و مصادره اموال (که در واقع همان چپاولگری است)، تقریبا برابر با درآمد‌های حاصل از فروش نفت است.

به گزارش سیمرغ ما،
 

 

حملات هوایی و زمینی مخالفان داعش توانسته تا حدی مانع رشد درآمدهای این گروه تروریستی شود، اما نتایج پژوهش‌های اخیر پایگاه FT نشان می‌دهد که درآمدهای حاصل از مالیات و مصادره اموال (که در واقع همان چپاولگری است)، تقریبا برابر با درآمد‌های حاصل از فروش نفت است.
 
به گزارش فرادید به نقل از بیزینس اینسایدر،  بر اساس این گزارش، هر بار که تکفیری‌ها منطقه‌ای را به اشغال خود درمی‌آورند، مزد آن‌ها از طریق فروش کالاهای به غارت گرفته شده پرداخت می‌شود. در گزارش آمده که سرکرده‌های تکفیری‌ها ارزش کالاهای به غنیمت گرفته شده را به دلار حساب کرده و معادل یک پنجم ارزش آن را به تروریست‌ها پرداخت می‌کنند. سپس آن‌ها کالاهای به اصطلاح مصادره شده را در بازارهای محلی به فروش رسانده و اعضای دیگر گروه داعش می‌توانند با پرداخت نصف مبلغ، این کالاها را از بازارهای محلی بخرند.
 
ما به داخل گزارش طویل اف تی نگاهی انداختیم و شش مورد از آن را استخراج کردیم:
 
میز و صندلی
سرکرده‌های داعش تخمین زده‌اند که قیمت میز و صندلی‌ها در آمریکا حدود ۳۴ دلار است. میز و صندلی از جمله ضروری‌ترین کالاهای «بازارهای غنیمت‌های جنگی داعش» هستند و به سرعت فروخته می‌شوند. مساحت مناطق تحت کنترل داعش چیزی کم از مساحت بریتانیا ندارد.
 
تلویزیون ال سی دی
تکفیری‌ها معمولا اشیای عتیقه و ارزشمند را چپاول می‌کنند تا بتوانند آن‌ها را راحت‌تر در بازار سیاه آب کنند، اما همیشه حواسشان به وسایل الکترونیکی نیز بوده است. یکی از وسایل خانگی محبوب، تلویزیون ال سی دی است. داعش این تلویزیون‌ها را حدود ۱۴۳ دلار قیمت گذاری کرده است. اگر یکی از اعضای گروه تروریستی داعش یک دستگاه تلویزیون را سرقت کند، حدود یک پنجم آن گیرش می‌آید.

 


 

موتورسیکلت
موتورسیکلت یکی از محبوب‌ترین وسائط نقلیه در کشورهای خاورمیانه است که البته سود آن تفاوت چندانی با تلویزیون ال سی دی ندارد. قیمت موتورسیکلت حدود ۱۸۶ دلار است.
 
ژنراتور کوچک
داشتن ژنراتور در مناطق تحت کنترل داعش امری حیاتی است. تکفیری‌ها به خوبی می‌دانند که مردم حاضرند برای خرید ژنراتور پول خوبی بدهند. قیمت یک ژنراتور کوچک در بازار محلی ۲۵۷ دلار است که یک پنجم آن یعنی حدود ۵۰ دلار به جیب شخص غارتگر می‌رود.
 
ژنراتور بزرگ
اگر دست تکفیری‌ها به ژنراتور بزرگ برسد، می‌توانند آن را سه برابر ژنراتور کوچک بفروشند. قیمت ژنراتور بزرگ حدود ۷۱۴ دلار است.
 
خودرو (کیا، مدل جدید)
داعش به داشتن خودروهای جدید و مجهز شهرت دارد. اگر آن‌ها بتوانند یک خودروی مدل جدید کیا گیر بیاورند، آن را حدودا ۴۷۰۰ دلار می‌فروشند.

فرادید

ارسال دیدگاه