تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۱۸:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اولین قاضی باحجاب در آمریکا +عکس

«کارولین ووکر-دیالو» اولین قاضی محجبه در تاریخ آمریکاست که روز پنجشنبه به قرآن قسم خورد تا به قانون اساسی آمریکا وفادار بماند.

به گزارش سیمرغ ما، فیلم این مراسم روز چهارشنبه ۱۶ دسامبر در سایت فیسبوک ووکر منتشر شد و واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت.
 
خانم ووکر که آفریقایی تبار است، به سمت قاضی دادگاه بروکلین نیویورک برگزیده شده است.
 
به گزارش رسانه‌های آمریکایی، انتشار فیلم سوگند خوردن او می‌تواند مخالفتی باشد با اظهارات دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه این کشور. ترامپ در واکنش به کشتار سن برناردینوی کالیفرنیا، پیشنهاد کرده است تا از ورود مسلمانان به آمریکا جلوگیری بعمل آید.
 
 
دادگاه نیویورک در ماه نوامبر گذشته تصمیم خود مبنی بر انتخاب خانم ووکر به عنوان قاضی را اعلام کرده بود و این مراسم با حضور کمیته ارزیابی قانون اساسی آمریکا در دادگاه بروکلین انجام شد.
 
ده‌ها هزار نفر فیلم ویدیوی این مراسم را در یوتیوب تماشا کرده‌اند.
 
«شیلا عبدالسلام» اولین زن مسلمان است که در سال ۱۹۹۲ به ریاست دادگاه عالی نیویورک انتخاب شد. در سال ۲۰۰۶ نیز «چارلین مخلد الدر» در شهر «وین» در ایالت می‌شیگان به سمت قاضی انتخاب شد.
 
در ایالت کالیفرنیا هم مسلمانان به سمت قاضی انتخاب شده‌اند و از آن میان حلیم ضانیدینا، آمریکایی آفریقایی تبار را می‌توان نام برد.
 
 
 
انتهای پیام/ش
منبع:جام نیوز
ارسال دیدگاه