تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ - ۱۱:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش ۱۰ برابری فروش خودروهای فرانسوی در ایران

همزمان با اجرای طرح خروج از رکود دولت روحانی، فروش شرکت خودروسازی رنو فرانسه به ایران در یازدهمین ماه سال جاری میلادی (آبان ماه) با افزایش ۱۰ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد.

به گزارش سیمرغ ما، شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرد در یازدهمین ماه سال جاری میلادی ۸۰۵۰ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است.

 

فروش رنو فرانسه به ایران در نوامبر ۲۰۱۵ (برابر با آبان ۹۴) نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۷۸۰ دستگاه اعلام شده بود، رشد ۱۰ برابری داشته است.


فروش رنو به ایران در نوامبر امسال نسبت به ماه قبل از آن نیز ۲۷ درصد رشد داشته است. این شرکت فرانسوی در ماه اکتبر ۶۳۰۰ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود.


بر این اساس مجموع فروش رنوی فرانسه به ایران در ۱۱ ماهه نخست سال جاری میلادی ۳۸ هزار و ۸۰ دستگاه بوده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۲ درصدی داشته است. رنو در ۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۲۸ هزار و ۷۸۰ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود.


کل فروش رنو به ایران در سال میلادی گذشته ۳۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه اعلام شده است. فروش رنو به ایران در اسل ۲۰۱۴ نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۹ درصدی داشت. رنو در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۳۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو به ایران صادر کرده بود. رنو در سال ۲۰۱۲ نیز ۱۰۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخت. این شرکت فرانسوی در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۹۳ هزار و ۶۲۶ دستگاه خودرو در ایران به فروش رسانده بود.


خودروی لوگان پرفروش‌ترین محصول این شرکت در ایران است که با نام ال۹۰ و به صورت سی‌کی‌دی در این کشور مونتاژ می‌شود.


گفتنی است طی یک ماه اخیر که طرح خروج از رکود دولت اجرا شد و فروش اقساطی خودروی آن به جای ۶ ماه، در ۶ روز به پایان رسید، این حجم گسترده از خودروهای فرانسوی وارد کشور شده است.
هرچند همزمانی این حجم واردات خودرو به همراه فروش تعداد بالای خودروها طی این طرح، سؤال‌برانگیز است، اما جدای از این موضوع، این سؤال مهم خودنمایی می‌کند که از منظر مسئولان دولتی، کشورهای خارجی در اولویت خروج از رکود و رونق گرفتن قرار دارند یا کشور خودمان؟
تسنیم

ارسال دیدگاه