تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ - ۲۱:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرين عكس از رهبر شيعيان نيجريه / آيا آيت الله زكزاكي زنده است؟

برخي از كشته شدن، برخي از زخمي و دستگيري وي و برخي هم از در امان بودن وي در مكاني نامعلوم خبر دادند.

به گزارش سیمرغ ما، در روزي كه ارتش نيجريه جنايتي هولناك آفريد خبرهاي ضد و نقيضي در مورد آيت الله شيخ ابراهيم الزكزاكي رهبر شيعيان نيجريه منتشر شد.

برخي از كشته شدن، برخي از زخمي و دستگيري وي و برخي هم از در امان بودن وي در مكاني نامعلوم خبر دادند.

اما آخرین عكس از مجاهد قاره سیاه كه اوج توحش ارتش نیجریه را نشان مي دهد،‌ از زخمي شدن رهبر شيعيان اين كشور خبر مي دهد.

 

 

سال گذشته نیز تظاهرات مردم مسالمت جوی نیجریه در دفاع از قضیه فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس از سوی نیروهای امنیتی این کشور به خاک و خون کشیده شد و ارتش به سوی تظاهرکنندگان آتش گشود که در نتیجه آن ۳۳ نفر از جمله سه تن از فرزندان شیخ ابراهیم الزکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه به نامهای "احمد"، "حمید" و "محمود" کشته شدند و چهارمین فرزند وی به نام "علی" نیز در این حمله زخمی شد.

گروهک افراطی و تروریستی "بوکو حرام" نیز به همراه ارتش، جنبش اسلامی نیجریه را به علت پیروی از مذهب تشیع مورد هدف قرار می دهد. به طوری که دو هفته پیش، این گروهک با حمله به یک کاروان وابسته به جنبش اسلامی در ایالت کانوی شمالی، ۲۲ نفر از اعضای آن را به شهادت رساند.

گروه تروریستی بوکوحرام که از سوی عربستان حمایت مالی می شود در سال ۲۰۰۹ اعلام موجودیت کرد. بوکوحرام در زمان حاضر در شمال نیجریه به فعالیت تروریستی می پردازد و تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر را به قتل رسانده و باعث آوارگی بیش از ۳٫۲ میلیون نفر از منازلشان شده است.

جام

ارسال دیدگاه