تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵ - ۱۳:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایجاد انس و پیوند کودکان و دانش آموزان با قرآن، می‌تواند از بسیاری آسیب‌ها جلوگیری کند

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: ایجاد انس و پیوند کودکان و دانش آموزان با قرآن، می‌تواند از بسیاری آسیب‌ها جلوگیری کند.

به گزارش سیمرغ ما، صبح امروز رئیس اداره آموزش‌وپرورش این شهرستان در جمع مربیان و دانش‌آموزان برگزیده قرآنی مدارس متوسطه شهرستان، اظهار کرد: در آموزش قرآن و مباحث دینی می‌توان با ایجاد رابطه بین مدرسه و خانواده، گام‌های شایسته و مهمی برداشت چراکه تربیت قرآنی نیاز به یک اراده قوی و کمک اولیا و مربیان دارد و باید به این کار افتخار کنیم و از آن لذت ببریم.

 

فرامرز رحیمی بابیان اینکه باید به آموزش نماز و قرآن در جامعه و به‌خصوص در مدارس توجه ویژه داشت، تصریح کرد: برای این کار باید از روش‌های نوین آموزش قرآن بهره برد.

 

وی ادامه داد: توجه به آموزش قرآن در دوره ابتدایی می‌تواند در آموزش مفاهیم دینی و مذهبی نقش بسزایی داشته باشد و باید آموزش قرآن استمرار داشته باشد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه آموزش قرآن نباید در دوره ابتدایی خلاصه گردد، خاطرنشان کرد: آموزش این کتاب آسمانی باید در دوره‌ها و پایه‌های تحصیلی بالاتر نیز موردتوجه ویژه قرار گیرد.

 

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ در ادامه بابیان اینکه قرآن کتابی است که بانام خدا آغاز می‌شود و بانام مردم پایان می‌پذیرد، تصریح کردند: قرآن کتابی است آسمانی که برخلاف آنچه بی‌ایمانان قیاس می‌کنند بیشتر توجهش به طبیعت، زندگی، آگاهی، عزت، قدرت، پیشرفت، کمال و جهاد است و همین بس که نام بیش از ۷۰ سوره این کتاب آسمانی از مسائل انسانی گرفته‌شده است.

 

وی افزود: در آموزش قرآن و مباحث دینی می‌توان با ایجاد رابطه بین مدرسه و مربی، گام‌های شایسته و مهمی برداشت و این ارتباط نقش مهمی در تربیتی صحیح و مطلوب دینی کودکان و دانش آموزان دارد. ایجاد انس و پیوند کودکان و دانش آموزان با قرآن، می‌تواند از بسیاری آسیب‌ها جلوگیری کند.

 

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ نیز در این مراسم، اظهار کرد: قرآن یک نسخه شفابخش است که می‌تواند امراض باطنی انسان‌ها را معالجه کند و هرکس این نسخه را بشناسد، شخصیت علمی، عملی و معنوی او به خوبی شکل خواهد گرفت.

 

احمدرضا محمدپور با اشاره به وظیفه خطیر والدین در این زمینه، تصریح کرد: اولیای دانش آموزان نیز می‌توانند با ارتباط منسجم و پیوند عمیق با مدرسه در این امر خطیر نقش مهمی داشته باشند.

 

وی ادامه داد: با ایجاد حلقه پیوند بین مدارس، والدین و مسجد و هیئت‌های مذهبی و قرانی می‌توان در تربیت اسلامی-ایرانی فرزندان این مرزبوم تلاش و اقدامات مهمی انجام داد که نتایج ارزشمندی نیز خواهد داشت.

 

محمدپور در پایان بابیان اینکه تعداد ۱۵۰ نفر از منتخبین و برگزیدگان مرحله آموزشگاهی در سه رشته قرائت، حفظ و اذان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت، تصریح کرد: نفرات اول هر پایه برای رقابت استانی معرفی خواهند شد.

ارسال دیدگاه