تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ - ۱۰:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شایعه شیوع آنفلوآنزا/ ماجرای کشف قبرستان جزامیان در کرمان+متن شایعه

به تازگی مطلبی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که ادعا می‌کند بیماری آنفلوآنزا دروغ است و بیماری ناشناخته‌ای به دلیل نفوذ به قبرستان جزامیان در استان کرمان شایع شده است.

به گزارش سیمرغ ما، به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

 

**شایعه**

بتازگی مطلبی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که اینطور ادعا می‌کند: «آنفلوآنزا دروغ است! گودبرداری زیرگذرهای کرمان که باعث شده به قبرستان جزامیان قدیم نفوذ کنه،‌ باعث شده که گازهای سمی خارج شده و جان هموطنان ما را بگیرد،‌ چرا شهرهای دیگر انفلونزا نمی‌گیرند؟ چرا تا حالا کسی بخاطر این بیماری نمرده بود؟ مسئولین دروغهای‌تان را کم کنید به فکر راه چاره باشید…

عامل آنفلوآنزا کشف شد: به گزارش کارکنان خاتم الانبیا  هنگام حفاری خ بهمنیار کرمان در عمق پنجاه متری از سطح زمین ناگهان حجم گاز عظیمی از زمین بیرون خاست که در همان لحظه چند تن از کارکنان همان لحظه بیمار و چند روز بعد جان باختند.

 علت اصلی چیست؟ در سیصد سال گذشته مردمی که در کرمان به بیماری‌های لاعلاج مبتلا بودند در این منطقه به خاک سپردند و با حفاری این منطقه به آن منطقه برخورد کردند که این گاز بیرون آمده عامل اصلی بیماری آنفلوآنزا می‌باشد. این بود علت اصلی این بیماری که فقط در کرمان شایع شده است.

همشهریان گرامی به دستور رئیس جمهور محترم آقای حسن روحانی به استاندار کرمان. متن دستور: جناب آقای رزم حسینی استاندار محترم استان کرمان امید به این است که تا روز یکشنبه ۱۳۹۴/۹/۲۲ این بیماری در استان کرمان کنترل و به حداقل برسد. در غیر این صورت از روز دوشنبه ۱۳۹۴/۹/۲۳ استان کرمان قرنطینه شده و کسی حق ورود و خروج از استان را ندارد.

 

در متن فوق با استناد به ۳ مورد ادعا می‌شود که گودبرداری زیرگذر‌های کرمان و نفوذ به قبرستان جزامیان و خروج گازهای سمی علت اصلی شیوع بیماری است که توسط مسئولان آنفلوآنزا معرفی شده:

۱- چرا شهرهای دیگر آنفلونزا نمی‌گیرند؟

۲- چرا تا حالا کسی بخاطر این بیماری نمرده بود؟

۳- دستور رئیس جمهور به استاندار کرمان برای کنترل بیماری در کرمان و در غیر اینصورت اعلام قرنطینه

 

**واقعیت**

بنا به گفته وزیر بهداشت هر سال حدود ۲۰ درصد از مردم به آنفلوآنزا مبتلا می‌شوند و شیوع این بیماری در فصل زمستان مربوط به سالجاری نیست، وضعیت شیوع این ویروس در سایر استان‌ها همانند وضعیتی است که در سال گذشته در کشور وجود داشته است، بر این اساس این نکته که بیماری آنفلوآنزا فقط در استان کرمان شیوع پیدا کرده است کاملاً کذب است.

*علت اصلی فوت‌ مبتلایان به آنفلوآنزا؟

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهدشت در این خصوص گفته است که: «هیچ یک از افرادی که جان خود را از دست داده‌اند تنها به دلیل داشتن بیماری آنفلوآنزا فوت نکرده‌اند و جوان ترین فردی که فوت کرده ۲۹ سال سن داشته که به دلیل وجود بیماری ایدز جان خود را از دست داده است. سایر فوت شدگان نیز دارای یا کهولت سن و یا بیماری های مزمن قلبی، کلیوی و ریوی داشته‌اند».

* دستور ویژه رئیس جمهور کذب است

همچنین گفتنی است که تاکنون هیچ یک از منابع رسمی دستور رئیس جمهور به استاندار کرمان برای کنترل بیماری و اعلام قرنطینه را اعلام نکردند و این موضوع کذب است.

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه