تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ - ۱۷:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مربیان پرورشی پرچم‌داران مبارزه با تهاجم فرهنگی هستند

مدیر آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با اشاره به چالش پیش‌روی آموزش‌ و پرورش در مقوله تربیت گفت: بزرگ‌ترین چالش آموزش‌ و پرورش در مقوله تربیت، عدم توان پاسخگویی به نسل چهارم انقلاب اسلامی است.

به گزارش سیمرغ ما، فرامرز رحیمی صبح امروز در جمع معاونین و مربیان پرورشی مدارس شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: کار درست درگیر کردن آحاد جامعه اعم از اولیای دانش‌آموزان، همکاران و مسئولان با مقوله تربیت است تا تربیت در اجتماع به‌عنوان دغدغه اول و اصلی جامعه نهادینه شود.

 

وی ادامه داد: آموزش‌ و پرورش به‌عنوان یک‌ نهاد مهم و تأثیرگذار در جامعه باید بتواند برای اعتلای سطح کیفی تعلیم و تربیت از تمام توان و ظرفیت موجود بهره لازم را ببرد.

 

مدیر آموزش‌ و پرورش سیمرغ با اشاره به چالش پیش‌روی آموزش‌ و پرورش در مقوله تربیت، تصریح کرد: بزرگ‌ترین چالش آموزش‌ و پرورش در مقوله تربیت، عدم توان پاسخگویی به نسل چهارم انقلاب اسلامی است.

 

وی افزود: در صورتی در این امر موفق هستیم که بتوانیم پاسخ‌های اقناعی برای سؤالات دانش‌آموزان داشته باشیم.

 

رحیمی با اشاره به جایگاه معاونین و مربیان پرورشی بیان کرد: مربیان پرورشی پرچم‌داران مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان هستند و تقویت امور پرورشی در مدارس امری لازم و ضروری است.

 

مدیر آموزش‌ و پرورش سیمرغ مبارزه فرهنگی را یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن دانست و خاطرنشان کرد: مربیان پرورشی در این عرصه نقشی تأثیرگذار دارند و باید خود را به فناوری‌های روز مجهز کنند تا بتوانند در این عرصه قدم بردارند.

 

رحیمی در پایان با اشاره به موفقیت آموزش‌ و پرورش شهرستان در پروژه مهر ۹۴ در استان مازندران، تصریح کرد: پروژه مهر، پروژه شادابی، امید، نشاط و جنب‌وجوش است که تمرکز بر روی این اهداف بلند و حمایت‌های معاونین، کارشناسان، مدیران و مربیان پرورشی مدارس سبب شد تا بتوانیم در استان مازندران حائز رتبه اول در پروژه مهر ۹۴ شویم که این افتخار را مدیون همه‌ همکاران ساعی و پرتلاش خود در اداره آموزش‌ و پرورش و مدارس شهرستان سیمرغ می‌دانم.

 

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ در این جلسه اظهار کرد: نگاه مربیان پرورشی در انجام وظایف خود در مدارس باید تعاملی باشد و با همکاران و دانش‌آموزان رابطه دوستی و صمیمیت داشته باشند تا بتوانند بااخلاق خوب در جذب همکاران و دانش‌آموزان موفق باشند.

 

احمدرضا محمدپور با بیان اینکه فراگیری علوم روز از سوی معاونان و مربیان پرورشی باید صورت گیرد، تصریح کرد: استفاده از فضای مجازی، موضوعی اجتناب‌ناپذیر است و برای اینکه بتوانیم هم از فرصت‌ها استفاده کنیم و هم از تهدیدها و آسیب‌های آن جلوگیری کنیم، بهتر آن است که بتوانیم مهارت‌های لازم را هم بیاموزیم و هم به دانش‌آموزان آموزش دهیم.

 

وی در پایان گفت: مملکت متعلق به امام زمان (عج) است و باید خود را در محضر ایشان پاسخگو بدانیم و بنابراین باوجود تمامی مشکلات و کاستی‌ها در اعتلای فرهنگ اسلامی و برگزاری نماز کوشا باشیم و قدر مسئولیتی که بر گردن ما نهاده شده را بدانیم تا در پیش‌گاه آن حضرت سربلند باشیم.

 

ارسال دیدگاه