تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ - ۱۳:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دانشجویان امروز با استکبارستیزی وارث شهدای ۱۶ آذر هستند

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز نیز دانشجویان عزیز ما با تلاش علمی‌پژوهشی و استکبارستیزی خود، وارث آن عزیزان و ادامه‌دهندگان راه و رسم آنان هستند.

به گزارش سیمرغ ما، آیت‌الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، به‌مناسبت شانزدهم آذر روز دانشجو طی صدور پیامی، اظهار کرد: شانزدهم آذر، سالروز تجلی غیرت، بصیرت و ابراز خشم دانشجویان عزیز ایرانی در برابر استکبار جهانی است.

 

وی می‌افزاید: ۱۶ آذر روزی است که در سال ۱۳۳۲ جمعی از دانشجویان غیرتمند و هوشیار، با ورود نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا در دانشگاه تهران، تجمع اعتراض‌آمیز برپا کردند و انزجار خود را نسبت به کودتای آمریکایی‌انگلیسی ۲۸ مرداد و ساقط کردن دولت ملی مصدق نشان دادند، ولی نظام وابسته ستم‌شاهی اعتراض خاموش دانشجویان را با گلوله‌های جنگی سرکوب کرد و در نتیجه، سه تن از آن غیورمردان، «مهدی شریعت»، «مصطفی بزرگ‌نیا» و «احمد قندچی» به فیض شهادت رسیدند و غریبانه و مظلومانه به خاک سپرده شدند.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در پایان این پیام آورده است: یاد شهدای روز ۱۶ آذر گرامی و راه‌شان جاودانه باد، امروز نیز دانشجویان عزیز ما با تلاش علمی‌پژوهشی و استکبارستیزی خود، وارث آن عزیزان و ادامه‌دهندگان راه و رسم آنان هستند.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه