تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تحول در نظام آموزش فقط با مشارکت معلمین امکان پذیر است

فرامرز رحیمی، اظهار کرد: در نظام آموزش‌وپرورش هر تحولی اگر بنا باشد صورت پذیرد فقط با مشارکت معلمین امکان‌پذیر است.

به گزارش سیمرغ ما، رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ صبح امروز در جلسه سرگروه‌های آموزشی اداره آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: گروه‌های آموزشی از جهت مشروعیت بخشیدن به برنامه‌های آموزشی و نیز از جهت جلب مشارکت فرهنگیان، ایجاد انگیزه و استفاده از راهکارها و پیشنهادها و نقطه نظرات جمعیت پویای معلمان در امر تعلیم و تربیت، جایگاه حساس و قابل‌توجهی دارد.

 

فرامرز رحیمی با اشاره به اینکه یکی از فلسفه‌های تشکیل سرگروه‌های درسی خلق و ایجاد انگیزه است، تصریح کرد: مشارکت فکری معلمین در نظام آموزشی و تربیتی باعث می‌شود تا تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها گروه‌های آموزشی به‌عنوان یک‌نهاد علمی بتواند در تدوین برنامه‌های آموزشی در مدارس اثربخش باشد.

 

وی بابیان اینکه در دنیای پیشرفته و پیچیده امروز شدیداً به نیروهای ماهر و متخصص نیازمندیم، تصریح کرد: برای تربیت و آماده‌سازی نیروهای ماهر و متخصص در جامعه، باید به‌نظام آموزشی متکی بود که تحقق این خواست‌ها موجب رشد و توسعه جوامع بشری می‌شود.

 

رحیمی افزود: در نظام آموزش‌وپرورش هر تحولی اگر بنا باشد صورت پذیرد فقط با مشارکت معلمین امکان‌پذیر است.

 

وی ادامه داد: سرگروه‌های درسی و آموزشی هرچقدر بتوانند میزان بیشتری از مشارکت معلمین را در ساماندهی و ایجاد انگیزه و با طراوت کردن سیستم آموزشی جلب نمایند به همان اندازه نیز می‌توانند به موفقیت نزدیک‌تر شوند.

 

فقیه علی‌آبادی معاون آموزشی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ هم اظهار کرد: در عصر انفجار اطلاعات که هرروز دستخوش تغییرات می‌شود، می‌طلبد تا معلمین ما نیز به اطلاعات روز غنی باشند و این امر زمانی محقق می‌شود که معلمین نیز اهل مطالعه، تحقیق و پژوهش باشند.

 

وی با اشاره به فعال‌سازی سرگروه‌های درسی به بهترین شکل ممکن، تصریح کرد: با برگزاری جلسات کارگاهی، برپایی همایش‌های علمی و اجرای مسابقات علمی به‌منظور بهره‌مندی از اندیشه‌های برتر علمی و آموزشی معلمان و دانش‌آموزان از اهداف ما در جلسات سرگروه‌های درسی است که امیدواریم با حمایت و هدایت همه‌ی معلمین اجرایی شود.

 

فقیه علی‌آبادی در پایان گفت: در برنامه‌های اجرایی سرگروه‌های درسی بازدید از مدارس، تهیه برنامه سالانه، بازدید از اوراق امتحانی و حضور مستمر در جلسات سرگروه‌های درسی در استان نیز طراحی و برنامه‌ریزی شد که مستلزم هماهنگی و ایجاد وحدت رویه است.

ارسال دیدگاه