تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ - ۲۱:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کری: هیچ وقت درباره تلاش ایران برای ساخت بمب اتم، شک نداشته‌ایم

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که کشورش هیچ‌گاه به قصد ایران برای ساخت بمب اتم شک نداشته ولی حالا با توافق هسته‌ای، ضمانتی ایجاد شده که ایرانیان دیگر نتوانند بمب بسازند.

به گزارش سیمرغ ما، در ادامه دخالت‌های آمریکایی‌ها درباره سوریه، وزیر خارجه این کشور این بار در آتن موضع واشنگتن در قبال بحران سوریه و رئیس‌جمهور قانونی این کشور را تکرار کرد.

در حالی که مذاکرات درباره حل بحران سوریه همچنان ادامه داد، اظهارنظر‌ها و مداخلات غربی‌ها در این کشور هم همچنان ادامه دارد.

وزیر خارجه آمریکا به آتن رفته، درباره بحران سوریه گفت که این بحران باید از راه سیاسی برای ایجاد دولت انتقالی حل شود و همه کشورهای برای این منظور باید تلاش کنند.

جان کری با تکرار ادعاهای آمریکایی‌ها و مداخلات آنها در امور سوریه، تصریح کرد که باقی ماندن بشار اسد در قدرت، غیرقابل قبول است.

وزیر خارجه آمریکا به موضوع فعالیت‌های هسته‌ای ایران و گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصصو این فعالیت‌ها هم اشاره کرد و گفت: «هیچ وقت شک نداشتیم که ایران بر روی (ساخت) سلاح هسته‌ای کار کرده است.»

کری البته با همین پیش‌فرض هم از توافق وین تمجید کرد و گفت: «توافق هسته‌ای تضمین می‌کند که آنچه در گذشته رخ داده، در آینده تکرار تخواهد شد.»

انتهای پیام/ فارس

ارسال دیدگاه