تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ - ۱۷:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایام اربعین فرصت شناساندن اصل محبت و اعتقاد است

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ، تصریح‌کرد: ایام اربعین فرصتی است که باید استفاده کنیم تا دنیا متوجه اصل محبت و اعتقاد شوذ و بفهمد یعنی چه و ما امیدواریم به این حقیقت اعتراف کنند.

به گزارش سیمرغ‌ ما ، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، با تسلیت به‌مناسبت اربعین حسینی، اظهار کرد: ۱۵ آذر ماه یادواره شهید پرافتخار این شهرستان، سرلشکر خلبان احمد کشوری همراه با ۱۵۰ آلاله این شهرستان را در پیش داریم.

 

وی با اشاره به اتفاق سنگین و شهادت این شهید، افزود: ستاد یادواره شهدای شهرستان در حال آماده کردن مقدمات برای برگزاری یادواره شهدا است و وظیفه ما نیز در یادواره شهدای سال جاری به‌دلیل نبود مادر شهیدان کشوری بسیار سنگین است.

 

امام‌جمعه سیمرغ با بیان اینکه در این هفته رحلت شهادت‌گونه پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را ۲۸ صفر در پیش داریم، تصریح کرد: ما نسبت به پیامبر (ص) وظایفی راداریم که باید انجام دهیم.

 

وی در ادامه با شرح این وظایف افزود: اطاعت و پیروی از رسول خدا، اطاعت و پیروی از خدا است.

 

یوسفی با اشاره به اینکه در روز ۳۰ صفر شهادت امام رضا (ع) را در پیش داریم، تصریح کرد: در این روز نیز به همت شورای هیئت‌های مذهبی مراسم دسته‌روی را به‌سمت گلزار شهدای روستای سیدمحله درنظر گرفته‌شده است.

 

وی بابیان اینکه در آستانه هفته وقف قرار داریم، تصریح کرد: ازجمله مواردی که از انسان به‌صورت جاودانه باقی می‌ماند وقف است.

 

یوسفی افزود: بعضی در ذهن و ظن خودشان خمس، زکات، ثلث میت و وقف را تلف شدن مال می‌دانند، لذا حواس‎مان باید جمع باشد.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به بازگشت زائرین از کربلا، تصریح کرد: ایام اربعین فرصتی است که باید استفاده کنیم تا دنیا متوجه اصل محبت و اعتقاد یعنی چه و ما امیدواریم به این حقیقت اعتراف کنند.

 

یوسفی با بیان اینکه قانون به نفع ما عمل می‌کند، متذکر شد: باید در استفاده از وسایل نقلیه قانون را رعایت کنیم.

 

وی ادامه داد: برخی فکر می‌کنند آقایان پلیس راهور که جلوی ما را می‌گیرند دشمن ما هستند اما این‌گونه نیست و این افراد دوست و نگران ما هستند.

 

یوسفی با اشاره به آمار تصادفات منجر به فوت و جرح در سال گذشته، تصریح کرد: ناراحتی و مشکلات روحی تصادفات برای پلیس راهور نیست بلکه برای شخص و خانواده‌اش است و بقیه می‌ماند.

 

وی در پایان گفت: رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی جز دیگری از وظایف شرعی است و باید به آن عمل کنیم.

ارسال دیدگاه