تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ - ۷:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دشمن‌شناسی در یادواره‌های شهدا مورد توجه قرار گیرد/ پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین راهپیمایی بشری است

نویسنده کتاب پایی که جا ماند گفت: بزرگ‌ترین راهپیمایی بشری، راهپیمایی اربعین است و امروز این راهپیمایی آماده‌ شده و به خود شکل‌ گرفته و امروز امام حسین(ع) در حال شکستن کمر نظام سلطه در بحث سبک زندگی است.

به گزارش سیمرغ ما، سیدناصر حسینی‌پور در یادواره شهدای روستای رکن‌کلا از توابع بخش مرکزی شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: شهدا منتظر مردن نماندن و مردانه تصمیم خود را گرفتند.


وی افزود: شهدا از افرادی نبودند که بگویند ببینیم چه می‌شود بلکه دردهایی از جنس عشق داشتند و رفتند، و تا دنیا است شهدا کهنه نمی‌شوند.


نویسنده کتاب پایی که جا ماند بابیان اینکه شهدا نه خودفروشی کردند و نه گران‌فروشی اضافه کرد: میزان شهدا درستی بوده نه درشتی.


وی ادامه داد: شهدا نه اهل کوتاهی بودند و نه اهل کوتاه آمدن، بنابراین همیشه تکلیف و وظیفه خود را می‌دانستند.


جانباز دفاع مقدس یادآور شد: شهدا وارسته ماندن و دانسته رفتن بنابراین می‌توان گفت هم در زندگی شهدا و هم شهادتشان به درد بندگان خدا می‌خورد.


وی افزود: شهدا باران رحمت حق‌اند بر زمین و اگر شهیدان نبودند واژه عشق، خدا مداری، دین‌مداری ابتر می‌ماند.


حسینی‌پور بابیان اینکه شهیدان رفتند تا ما ماندن بیاموزیم گفت: شهیدان از حجاب ذهن گذشتند تا در زندگی ماشینی امروز حجاب غفلت روح ما را پاره کنند.


وی ادامه داد: در همین زندگی شهری عنکبوت غفلت، خودپسندی و دنیاطلبی در سه‌کنج دل ما تار می‌تند اما شهدا با دوباره شهید شدن خود و بااستخوان‌هایشان از زیرخاک خود را به شهر و دیار ما می‌رسانند تا روح دین‌داری و به خود آمدن را تزریق کنند.


این جانباز جبهه و جنگ بابیان اینکه یادواره شهدا که به نام شهداست برای اهل دنیا و افراد زنده برگزار می‌شود تا اهل دنیا به نام یادواره شهدا قدری از عشق و محبت شهدا را دریافت کنیم.


حسینی‌پور متذکر شد: در تمامی جلساتی که به‌عنوان سخنران حضور داشتم به دنبال اشک بی‌بصیرت نرفتم برای اینکه ما بدانیم، بفهمیم و درک بیشتر نسبت به شهدا را پیدا کنیم، باید دشمن پشت خاک‌ریزهای دشمن را بشناسیم.


وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۴ برای شناخت بیشتر نسبت به شهدا باید بعثی شناسی و دشمن‌شناسی پشت خاک‌ریزهای دشمن را بشناسیم؛ چراکه اگر این اتفاق رخ دهد نمره عشق ما به شهدا بیشتر می‌شود و متوجه می‌شویم این شهدا برای چه و با چه کسانی جنگیدند.


نویسنده کتاب پایی که جا ماند بابیان اینکه در جامعه امروز برای ما چیزهای مهم زیادی وجود دارد، تصریح کرد: این موضوع که شهدا با چه کسانی و به چه دلیلی جنگیدن نیز باید برای ما مهم باشد.


وی افزود: آیا دشمن بعثی و نظامیان عراقی که در رسانه ملی که به یک‌مشت آدم ترسو، بزدل و احمق تشبیه شده‌اند، هستند یا خیر.


این آزاده دفاع مقدس با اشاره به اینکه اگر بعثی‌ها یک‌مشت آدم ترسو، بزدل و احمق بودند، تصریح کرد: شهدا کاری نکرده‌اند و جنگیدن با یک‌مشت آدم ترسو، بزدل و احمق هنر نمی‌خواهد.


وی با تأکید بر اینکه فیلم‌هایی که به مردم نشان می‌دهیم توهین به شهدا است، افزود: اگر این‌گونه برخورد کنیم کار بزرگ بچه‌های خودمان را کم‌مقدار نشان دادیم.


این یادگار هشت سال دفاع مقدس با اعلام اینکه دشمنان ما ترسو نبودند گفت: بحث بعثی شناسی باید در یادواره‌های شهدا مبنا و ریشه قرار گیرد.


وی ادامه داد: دشمن ما دشمن ترسو و بزدلی نبود بلکه دشمن نترس و شجاعی بود و این شجاعت دشمن نیز کینه‌ای بود که از ما داشت.


حسینی‌پور در ادامه با اشاره به خاطره خود از دوران اسارت، تصریح کرد: در ایام اسارت وقتی یک بعثی من را صدا زد و گفت حاج ناصر تا الان مادرانتان برای شما لالایی خوانده‌اند؟ من نیز در جوابش گفتم بله، مادرانمان در روستا برای ما لالایی می‌خوانند.


وی ادامه داد: او (افسر بعثی) گفت ما هم برای فرزندانمان لالایی می‌خوانیم اما با این تفاوت که وقتی مادران ایرانی لالایی می‌خوانند به فرزندشان می‌گویند: بچه بخواب اگر نخوابی میگویم لولو تو را بخورد؛ اما مادران ما به بچه‌هایمان می‌گویند بچه بخواب، اگر نخوابی میگویم عجم تو را بخورد.


نویسنده کتاب پایی که جا ماند با اشاره به این موضوع بیان کرد: کسی که از بچگی مادرش در لالایی برای کودکش می‌خواند اگر نخوابی می‌گویم عجم تو را بخورد، این آدم وقتی بزرگ شد خوب می‌جنگد.


این جانباز جبهه و جنگ بابیان اینکه با احترام و عشق بیشتر به شهدا نگاه کنیم، ابراز کرد: این دشمن احمق، ترسو و بزدل نبوده بلکه دشمنی نترس و کینه‌توزی بوده و این دشمن خوب می‌جنگد.


وی ادامه داد: در بعثی شناسی دشمن می‌توان از «ماهد عبدالرشید» افسر عراقی را مثال زد، افسری که در پاسخ به سؤالم که چرا تحت عنوان کود شیمیایی برای مصارف کشاورزی محصولات شیمیایی برای ساخت بمب شیمیایی وارد می‌کنید و بر سر رزمندگان ایرانی فرومی‌ریزید؟ و او در پاسخ به من گفت: ما برای هر حشره از حشره‌کش مخصوصش استفاده می‌کنیم و ایرانی‌ها هم برای ما حشره هستند.


این آزاده دفاع مقدس با اشاره به اینکه بعد از قطع پایم، استخوان را به‌صورت نوک مدادتراش داده بودند، تصریح کرد: وقتی دلیل این کار را از افسران عراقی می‌پرسیدم می‌گفتند به خاطر اینکه بسیجی هستی و با پای خودت به جبهه آمدی این استخوان را به این شکل درآوردیم که بعد از چند ماه پایت را سوراخ کند و از گوشت پایت بیرون بزند.


وی افزود: من تاوان بسیجی بود خود را دادم و پایش نیز ایستاده‌ام.


حسینی‌پور در ادامه بابیان اینکه بعثی‌ها و کینه بعثی‌ها را بیشتر بشناسیم به خاطره‌ای دیگر از ایام اسارت خود اشاره کرد.


وی گفت: بعثی‌ها دروغ بودن اطلاعاتی که به آن‌ها داده بودم را فهمیده بودند و دست‌وپایم را بستند و از سقف آویزان کردند و آن‌قدر به بدن و پایم کابل کوبیدن که بخیه‌های پایم باز شد و خون، خونابه جاری شد و بعد از آن مرا به اتاق بازجویی بردند.


نویسنده کتاب پایی که جا ماند بابیان اینکه افسر بازجو از من پرسید، اگر به سؤال من پاسخ صحیح دهی تو را به زندان برمی‌گردانم پرسید کدام موجودات هستند که بهتر بود خدا نمی‌آفریدشان؟


وی ادامه داد: من گفتم قربان، سؤال خیلی سختی است و افسر عراقی گفت: سه موجودند که بهتر بود خدا خلقشان نمی‌کرد، پشه‌ها، ایرانی‌ها و یهودی‌ها چراکه این سه موجود مخل طبیعت‌اند و شما سینه‌به‌سینه و زبان به زبان این حرف‌ها را می‌شنوید.


این جانباز جبهه و جنگ با اشاره به اینکه بچه‌های ما با این افراد جنگیدن، تصریح کرد: ما باید انگشت حیرت به زبان بگیریم که بچه‌های ما چطور در آن شرایط در برابر این افراد مقاومت کردند.


وی ادامه داد: شهدای ما گلوله بر سر و سینه‌شان خورد که از سوی بعثی‌ها شلیک شد اما بعثی‌ها دشمن اصلی ما نبودند، بعثی‌ها داعش دهه ۶۰ بودند و به‌صورت استیجاری برای نظام سلطه می‌جنگیدند.


این آزاده دفاع مقدس با اشاره به اینکه برای یک‌بار در طول تاریخ بساط عشق و حکومت ولایت که حاصل زحمات علمای بزرگ ما در طول تاریخ بود در این مملکت شکل‌گرفته بود که دشمن آمد تا کمر این انقلاب را بشکند.


وی افزود: برای شکستن کمر انقلاب، بعثی‌ها و شخص صدام برای پیشبرد این مقصد مناسب بود اما دشمن اصلی ما حزب بعث نبود.


این جانباز دفاع مقدس بابیان اینکه باید نگاه ویژه و فراتر به شهدا داشته باشیم، تصریح کرد: تا وقتی مقام معظم رهبری درباره بحث نفوذ، واژه اختلاف و در گفتمانش مسائل مختلف را مطرح می‌کند اما باید خیلی حواسمان باشد سر دوراهی نمانیم و بدانیم به کدام راه باید برویم.


وی ادامه داد: شهدا هدف تیر و گلوله بعثی‌ها قرار گرفتند و بعثی‌ها نیز کینه داشتند؛ بعثی‌ها داعش دهه ۶۰ بودند و نظام سلطه برای اینکه جمهوری اسلامی مانند دیگر کشورها بنده و عبد آن‌ها نشدیم با تمام قدرت برای مبارزه با ما آمد.


حسینی‌پور با اشاره به اینکه امروز خیلی از شما از آقای پوتین به خاطر اینکه رو به روی مقام معظم رهبری با احترام نشست و به آقا نگاه می‌کرد همچنین در قضیه سوریه مقابل نقطه کفر با خاطر عمل خوب از ایشان خوشتان آمده.


وی در ادامه افزود: اما همین اتحاد جماهیر شوروی سابق، آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و عرب‌ها با یکدیگر برای شکستن کمر انقلاب یکدست شدند و امروز برای نجات سوریه که خط مقدم اسلام در برابر کفر است در مقابل هم ایستاده‌اند.


این جانباز جبهه و جنگ بابیان این‌که ما در آن زمان ۳۰۰ دست لباس غواصی از کشوری خریداری کردیم و فردای همان روز یک نامه رسمی با طبقه‌بندی محرمانه از آن کشور به وزارت اطلاعات و امنیت عراق ارسال شد که ایرانی‌ها ۳۰۰ دست لباس غواصی خریده‌اند و ما فکر می‌کنیم می‌خواهند از جایی که در محاصره آب است حمله کنند و عراق نیز تمرکز نیروهای خودش را در منطقه والفجر ۸، اروند و هورالعظیم مستقر می‌کند.


وی اذعان کرد: درجایی که پایگاه هوایی کویت در اختیار خلبانان عراقی قرار می‌گیرد و خلبان عراقی سوار بر ماشین تویوتای کولردار به سمت کویت می‌روند و پشت جت‌های جنگی خود می‌نشینند تا مسیرشان برای حمله به خارک ۲۷۰ کیلومتر کوتاه‌تر شود و این شهر را بمباران کنند.


نویسنده کتاب پایی که جا ماند اظهار کرد: در این شرایط این دشمن بعثی‌ها نبودند بلکه داعش دهه ۶۰ و نظام سلطه با مرکزیت آمریکا بوده، آمریکایی که دل‌ پُری از نظام و اهل‌بیت داشتند.


وی ادامه می‌دهد: آن افرادی که در حال حاضر به آقا امام حسین(ع) کینه عمیقی دارند آن‌هایی هستند که می‌گویند شما شیعه باش اما شیعه‌ای که ما می‌گوییم و این دشمن لیبرالیسم بوده. آن‌هایی که الآن نسبت به آقا اما حسین(ع) کینه عمیق دارند، آن‌هایی که می‌گویند شما شیعه باش اما شیعه‌ی ما ،این دشمن که بود دشمن لیبرالیسم بود.


این آزاده دفاع مقدس با اشاره به پایه استوار در مکتب لیبرالیسم گفت، این پایه مکتبی است به اسم اومانیسم و اومانیسم نیز به معنی فردگرایی است و این یعنی ایرانی خودت باش و اگر خودت باشی برای ما عزیزی.


وی در ادامه افزود: فردگرایی نقطه مقابل امت است و می‌گویند فرد باش، خودت باش و به دیگران کاری نداشته باش و تنها در صورتی با دیگران کاری داشته باش که برای تو پله ترقی باشند.


این جانباز جبهه و جنگ در ادامه بابیان اینکه نظام سلطه دشمن امت است، تصریح کرد: نظام سلطه از تفکر اهل‌بیت(ع) در جامعه‌ای مثل ایران بسیار عصبانی است.


وی ادامه داد: ما ادعا می‌کنیم که در جنگ با دستان خالی حضور داشتیم و دشمن از این نظر بر ما برتری داشت اما بچه‌های ما با همین عشق به اهل‌بیت(ع) جنگ را پیش بردند.


حسینی‌پور با اشاره به اینکه عراقی‌ها به او می‌گفتند خمینی(ره) سرباز کم آورده که سن سربازان را از ۱۸ سال به ۱۳ و ۱۴ سال کشانده و من نیز به آن‌ها می‌گفتم سن سربازی در ایران سر جای خود قرار دارد، اما خمینی(ره) سن عشق را پایین آورد.


وی بیان کرد: دشمن از این عشق می‌ترسد و کینه این عشق را دارد و کینه را به‌جایی می‌رسانند که ژنرال حسین کامل داماد صدام در انتفاضه شعبانیه در رو به روی حرم امام حسین(ع) حاضر شده و جار می‌زند ای حسین، تو حسینی و من هم حسینم پس بجنگ تا بجنگیم! کینه بعثی از این عمیق‌تر؟


این آزاده دفاع مقدس گفت: چه اتفاقی افتاده که امروز عربستان نمی‌تواند چند میلیون انسان را در منا مدیریت کند و ۷۰۰۰ کشته بر جای می‌گذارد ولی در ۷۰۰ کیلومتر پیاده‌روی شیعه، سنی و مسیحی پیاده می‌روند و اتفاقی نمی‌افتد.


وی افزود: بزرگ‌ترین راهپیمایی بشری، راهپیمایی اربعین است و امروز این راهپیمایی آماده‌ شده و به خود شکل‌ گرفته و امروز امام حسین(ع) در حال شکستن کمر نظام سلطه در بحث سبک زندگی است.


این یادگار هشت سال دفاع مقدس در پایان گفت: آن‌هایی که شهید شدند در واقع پیروز و تاریخ‌ساز شدند و محاسبات نظام سلطه را به هم ریختند و به معنای واقعی کلمه ولایت‌مدار بودند.

ارسال دیدگاه