تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تونل‌های زیرزمینی مخفی «داعش» در «سنجار» عراق

نیروهای کرد عراق، تونل‌های زیرزمینی مخفی تکفیری‌های «داعش» را در شهر «سنجار» عراق پیدا کرده‌اند که در آن سلاح‌ها و داروهای آمریکایی به چشم می خورد.

نیروهای کرد عراق تونل‌های زیرزمینی مخفی تکفیری‌های «داعش» در شهر «سنجار» عراق را در حالی کشف کردند که این مخفیگاه تروریست‌ها که سلاح‌ها و داروهای آمریکایی در آنجا مشاهده می‌شد.
 
 
 
پایگاه اینترنتی «اسپوتنیک» گزارش کرد، شبکه این تونل‌ها چند صد متر امتداد داشت و احتمال می‌رود که با کار اجباری زندانیان حفر شده باشد.
شهر سنجار اخیراً در دو هفته گذشته از کنترل تکفیری‌های داعش خارج شده است و تحت کنترل نیروهای کرد درآمده است.
 
 
 
 
تصاویر جدیدی که از این تونل‌ها منتشر شده، نیروهای کرد را نشان می‌دهد که این تونل‌ها را مورد بازرسی قرار می‌دهند که نسخه‌هایی از قرآن و همچنین سلاح‌ها و مهمات و داروهای آمریکایی در آنجا مخفی شده است.
 
 
 
 
گزارش‌ها حکایت از آن دارد که سیم‌کشی برق در برخی از تونل‌ها صورت گرفته است و برخی کارشناسان معتقدند که این تونل‌ها نشان می‌دهد که راهبرد تکفیری‌های داعش این بوده تا مهاجمان علیه داعش را به نبرد زیرزمینی بکشانند. این تکفیری‌ها در تونل‌های خود از حملات هوایی در امان بودند.
 
 
 
 
در نزدیکی آن منطقه دو گور دسته‌جمعی که اجساد ایزدی‌ها در آنجا دفن شده بود، پیدا شده است. استخوان‌ها و جمجمه‌‌ها بر روی سطح زمین نمایان شده بود و در معرض نور خورشید قرار گرفته بود.
 
 
 
 
 
در حالیکه برخی از تونل‌های زیرزمینی دست نخورده باقی مانده است، روستای بالای این تونل‌های زیرزمینی به آواره و خرابه تبدیل شده است.
 
 
 
منبع: فارس
ارسال دیدگاه